Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Piwny turysta] Dieks’ Bru z De Rust

Recommended Posts

Co prawda polski rynek piwa w ostatnim okresie czasu zmienia się w pozytywnym tego słowa znaczeniu, ale jeszcze nie na tyle abym mógł odnotować masowe przypadki powstawania browarów na dalekiej prowincji. Co prawda istnieją już browary na prowincji, m.in. w Kujankach, w Wojkówce czy w  Uhercach Mineralnych, ale są to nadal wyjątki potwierdzające regułę. A szkoda, bo chyba nie ma nic piękniejszego od degustacji piwa w przepięknych okolicznościach przyrody. Na całe szczęście w RPA taki stan rzeczy byłby nie do pomyślenia.  W ostatnich latach w tym kraju można obserwować wyraźny trend powstawania browarów na dalekiej prowincji. To cieszy, tym bardziej że mobilizuje to piwnych turystów do odkrywania nieznanych ziem tego fascynującego kraju.

DSC08938

Takim oto browarem, który działa z dala od głównych szlaków komunikacyjnych jest browar Dieks’ Bru z osady De Rust, położonej w krainie Klein Karoo.  Niebywałe że właśnie tam, na tym półpustynnym pustkowiu, gdzie szybciej napotkamy strusia niż człowieka, został założony ten oto browar. Prawdę mówiąc nie wiem co kierowało emerytowanego metalurga pochodzącego z Hamburga, w założeniu we wrześniu 2012 roku na tym pustkowiu browaru? Nie dość, że działa on na totalnym bezludziu, to na dodatek zdobył się na odwagę i wybudował od postaw budynek, gdzie znajduje się wspomniany browar. Mało tego cały sprzęt wraz z chłodnią to również jego dzieło. Wyjątkiem są jedynie fermentatory, pochodzące z rynku wtórnego.

Powracając do samego browaru. Warzelnia o wybiciu 250 litrów w chwili obecnej użytkowana jest średnio raz na tydzień. Aktualnie browar oferuje swoim klientom dwa gatunki piwa. Są nimi Red Ale (5,0% alk.) oraz American Blond Ale (3,5% alk.). Zdecydowana większość produkcji jest rozlewana do butelek, które są następnie dystrybuowane do okolicznych zajazdów i sklepów.

Zdecydowanie wybijającym się piwem okazał się Blond Ale. Charakteryzował się zbożowym smaczkiem oraz owocowym aromatem. Wyjątkowo przyjemne w odbiorze piwo.

DSC08944

.

DSC08942

.

DSC08945

.

DSC08993

.

DSC08947


2362 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.