Jump to content

[Piwny turysta] Roberston Brewery z George


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

George, miasto znajdujące się na zachodnich rubieżach prowincji zachodnio-przylądkowej. Od dziesiątek lat znane w całej Afryce, jako największe centrum chmielarskie na tym kontynencie. Mimo takiego profilu gospodarczego, miasto było pozbawione przez długi okres czasu własnego browaru, który warzyłby piwo na surowcach pochodzący z tych ziem. Ten uporczywy stan rzeczy trwał do września tegoż roku.

DSC08792

Przedstawiam wam browar Robertson Brewery. Powstał z inicjatywy potomków szkockich imigrantów, rodziny Robertson, w przemysłowej dzielnicy George. Właśnie tam, na zapleczu niewielkiego warsztatu powstał browar, o którym miejmy nadzieję, że nieraz usłyszymy. Warzelnia jak i cała pozostała instalacja browarnicza (z wyjątkiem fermentorów) jest dziełem głównego pomysłodawcy całego przedsięwzięcia, pana Kevina Robertsona. Ze względu na ograniczoną powierzchnię browar warzy średnio jedną warkę w tygodniu, której wielkość jest obliczona na …trzy hektolitry. Przyznaję to niewiele, ale zważywszy na fakt, że obecnie browar jest jeszcze w fazie rozruchu, rodzi nadzieję, że z czasem będzie sukcesywnie zwiększać swoją produkcję.

W chwili obecnej browar warzy tylko jeden gatunek piwa. Jest nim Blonde Ale (4,5% alk), produkowany jak już wcześniej wspomniałem przy użyciu chmielu pochodzącego z okolic George oraz słodu uprawionego z Wolnym Państwie (RPA). Charakteryzował się słodowo-owocową nutą zapachową i chlebowo-słodowym profilem smakowym. Dodatkowym atutem, w tym wypadku ,było niskie nachmielenie (oscylujące na poziomie 30IBU). Idealne ono pasowało na tamtejsze warunki klimatyczne.

Ogromnie żałuję, że browar zdecydował się całą produkcję rozlewać wyłącznie do butelek o pojemności 0,44 l. Już sobie wyobrażam jakby smakowała wersja beczkowa pita bezpośrednio na plaży. Eh, rozmarzyłem się!

DSC08800

.

Unowocześniona wersja tacy chłodniczej

Unowocześniona wersja tacy chłodniczej

.

DSC08794

.

DSC08797


2370 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.