Skocz do zawartości

mało gęstwy - ruszy?


Pafio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałem od kolegi Sławka gęstwę BelgianArdennes, postanowiłem więc zrobic BelgianPaleAle.Ostatnio warze w dwóch garach 2x25l.Te belgi (buteleczka100ml) miały trafićdo jednej połówki, druga misła być na us-05.Niestety moja gęstwa z us nie przetrwała próby czasu, a torebeczkę z suchymi brewgo które miałem właśnie na takie okazje przegryzła moja zdolna córeczka(wciąż nie moge się nadziwic jak dala rade to zrobic w ciągu pół minuty kiedy nie patrzyłem i za pomocą 3 ząbków :) Nie było wyjścia podzieliłem gęstwę na 2 części i zadałem.Teraz mija doba droźdźe się rozmnażają i w tej chwili pokryły ok 1/3 powierzchni brzeczki w fermentatorze.W garze którego uzywam tymczasowo jako fermentator jest gorzej(załączone zdjęcie) moze ze względu na większą średnicę gara .Niedawho listpnosz przyniósł zamówione suche us-05 i danstar notthingham. No i się zastanawiam jak długo czekać aż ruszą, kiedy wspomóc suchymi aby nie zmarnować piwa.

Wdzięczny będę za sugestie.

Pafiopost-5218-0-78884700-1386155466_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Kiedy czytalem Twoją radę akurat robilem dziecku inhalację,i tu olśnienie;) taki inhalator to idealne urządzenie do napowietrzenia brzeczki. Podłączyłem wysterylizowany wąż igielitowy i napowietrzalem dopóki piana nie sięgnęła pokrywy. Za jakiś czas powtórzę, ale czuje źe będzie dobrze. Wielkie dzięki.

Pozdrawiam

Pafio

P.S. Jest 20:30 i właśnie ruszyło z kopyta :) Już po pierwszym napowietrzeniu w ciągu godziny drożdże pokryły całą powierzchnie brzeczki. Po drugim zaczęło się szaleństwo. Takie proste, ale człowiek uczy się całe życie.

Dzięki jeszcze raz i przyznaje punkt pomoc.

Edytowane przez Pafio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.