Jump to content
Pafio

mało gęstwy - ruszy?

Recommended Posts

Witam

Dostałem od kolegi Sławka gęstwę BelgianArdennes, postanowiłem więc zrobic BelgianPaleAle.Ostatnio warze w dwóch garach 2x25l.Te belgi (buteleczka100ml) miały trafićdo jednej połówki, druga misła być na us-05.Niestety moja gęstwa z us nie przetrwała próby czasu, a torebeczkę z suchymi brewgo które miałem właśnie na takie okazje przegryzła moja zdolna córeczka(wciąż nie moge się nadziwic jak dala rade to zrobic w ciągu pół minuty kiedy nie patrzyłem i za pomocą 3 ząbków :) Nie było wyjścia podzieliłem gęstwę na 2 części i zadałem.Teraz mija doba droźdźe się rozmnażają i w tej chwili pokryły ok 1/3 powierzchni brzeczki w fermentatorze.W garze którego uzywam tymczasowo jako fermentator jest gorzej(załączone zdjęcie) moze ze względu na większą średnicę gara .Niedawho listpnosz przyniósł zamówione suche us-05 i danstar notthingham. No i się zastanawiam jak długo czekać aż ruszą, kiedy wspomóc suchymi aby nie zmarnować piwa.

Wdzięczny będę za sugestie.

Pafiopost-5218-0-78884700-1386155466_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napowietrz brzeczkę kilka razy i powinno pomóc. Za 24h drożdże powinny się ładnie rozmnożyć i ruszyć do pracy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedź. Kiedy czytalem Twoją radę akurat robilem dziecku inhalację,i tu olśnienie;) taki inhalator to idealne urządzenie do napowietrzenia brzeczki. Podłączyłem wysterylizowany wąż igielitowy i napowietrzalem dopóki piana nie sięgnęła pokrywy. Za jakiś czas powtórzę, ale czuje źe będzie dobrze. Wielkie dzięki.

Pozdrawiam

Pafio

P.S. Jest 20:30 i właśnie ruszyło z kopyta :) Już po pierwszym napowietrzeniu w ciągu godziny drożdże pokryły całą powierzchnie brzeczki. Po drugim zaczęło się szaleństwo. Takie proste, ale człowiek uczy się całe życie.

Dzięki jeszcze raz i przyznaje punkt pomoc.

Edited by Pafio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.