Skocz do zawartości

Regał "Helios" na skrzynki z piwem?


Seven

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za regałami na skrzynki z piwem, nie spotkałem się żeby można było dowolnie wybrać wymiary i zastanawiam się czy może ktoś z was ma taki regał i potrafi na półkę zmieścić 6 skrzynek piwa, najlepiej sprawdzić empirycznie, ale nie mam teraz za bardzo możliwości stąd pytam, a podobno nie ma głupich pytań :smilies:

 

LINK: http://polskieregaly.pl/regaly-light-175kg-na-polke/helios-light-213x120x60x5.html?product_rewrite=helios-light-213x120x60x5

 

Być może też ktoś wpadł na lepszy pomysł lub znalazł lepszą ofertę na regał i zechce się podzielić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie zieloność :monster: w temacie, ale tak szukam no to kątowniki to wiadomo, na te nogi, ale żeby te półki tak fajnie zrobić jak oni to nie wiem, czy też kątowniki po prostu dać i włożyć w nie płytę grubości, co bok kątownika? Rozumiem, że półki połączyć do nóg śrubami? No i jak załatwić sprawę stopek hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam możesz regulować wysokość półek. byleby masa na półkę nie przekraczała dopuszczalnej. czyli np. skrzynka na skrzynce. Stopki i zabezpieczenie by się nie przewróciła powinno być w zestawie lub dokupisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kiedyś takie kupiłem w Lerła Merlem za 99 zł, na słoiki do piwnicy, ale sprawdzają się o wiele lepiej na skrzynki na piwo ;) Poszukaj co pewien czas jest na nie promocja. http://www.leroymerl...93949,l793.html a tu masz przykład takiego regału, nie wiem czy to ten ale podobny. Dają radę ogólnie ale wydatek dość spory i trochę bez sensu, jak można skrzynki na sobie ustawiać :P Trzymam zazwyczaj na nich skrzynki na piwo które schodzi mi na bieżąco, oraz luźne butelki, ale tylko dlatego bo mam dziwnie piwnicę za półkowaną.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja że skrzynki można stawiać na sobie, ale chciałbym też móc postawić tam coś innego gdyby taka zaszła potrzeba, a poza tym trzymam to w pokoju i do takiego regału dać pokrowiec i to jako tako wygląda, przynajmniej się maskuje. I nie 6-8 skrzynek, tylko 30 skrzynek w takim regale się mieści i jest do nich nieco łatwiejszy dostęp niż gdyby 30 skrzynek postawić na sobie. No ale liczyłem właśnie na różne pomysły dlatego napisałem, muszę sprawę przemyśleć, bo o ile regał do fermentorów to bardzo dobry pomysł i to wiem, że kupię o tyle do tego mam jeszcze pewne wątpliwości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przykręcisz to do ściany w przynajmniej dwóch miejscach to moze i wytrzyma 6 skrzynek :) Ojcu taki montowałem ( z castoramy) to bez dobrego mocowania do sciany bałbym sie cokolwiek większego na to kłaść ;p

Edytowane przez Pierog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kiedyś takie kupiłem w Lerła Merlem za 99 zł, na słoiki do piwnicy, ale sprawdzają się o wiele lepiej na skrzynki na piwo ;) Poszukaj co pewien czas jest na nie promocja. http://www.leroymerl...93949,l793.html a tu masz przykład takiego regału, nie wiem czy to ten ale podobny. Dają radę ogólnie ale wydatek dość spory i trochę bez sensu, jak można skrzynki na sobie ustawiać :P Trzymam zazwyczaj na nich skrzynki na piwo które schodzi mi na bieżąco, oraz luźne butelki, ale tylko dlatego bo mam dziwnie piwnicę za półkowaną.

Mam podobne dwa regały ale półki są drewniane i wszystko jest ok, tyle że ja nie trzymam tam butelek w skrzynkach tylko ustawiam butelka przy butelce, oszczędność miejsca na jednej takiej półce mieści mi się zazwyczaj cała warka (30-35l) i tam sobie dojrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 takich normalnych skrzynek na tym ustawisz ? nie wydaje mnie się :lol:

 

Dlaczego Ci się nie wydaje ? Na allegro są regały które wytrzymują 40kg na półkę ale są i takie które wytrzymują 200kg z czapy chyba sobie tego nie wzięli ? Po 100% pozytywnych komentarzach zdaje mi się, że totalna kupa to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz docelowo trzymać skrzynki to na półkach nie potrzebujesz pełnego wypełnienia. Ewentualnie kupić na szpargały jakąś lekką pólkę o małej nośności ( czyt. tania ) a na piwa zrobić samemu właśnie z nie pełnym wypełnieniem. Kwestia jakie kto robi warki. Ja robię 50 but max w jednej i dlatego już poznałem uciążliwość magazynowania skrzynek więcej niż 2-3 w stosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za regałami na skrzynki z piwem, nie spotkałem się żeby można było dowolnie wybrać wymiary i zastanawiam się czy może ktoś z was ma taki regał i potrafi na półkę zmieścić 6 skrzynek piwa, najlepiej sprawdzić empirycznie, ale nie mam teraz za bardzo możliwości stąd pytam, a podobno nie ma głupich pytań

Żeby zmieścić 6 skrzynek na półkę musisz mieć regał o szerokości 180cm albo taki na 90cm i układać skrzynki w dwóch warstwach. Ja mam trzy regały po 90cm. Na półkę wchodzą trzy skrzynki z tym, że nie da się wyjąć bocznych bez wyjęcia środkowej (kątowniki blokują). Tak to wygląda U MNIE. Mimo niedogodności w z wyjmowaniem bocznych skrzynek (jak dla mnie układanie dwóch warstw skrzynek bez sensu bo jeszcze gorzej z wyjmowaniem będzie) mogę polecić takie regały. Jak będziesz szukał czegoś konkretnie to wybieraj te które mają gęsto rozmieszczone otwory do mocowania półek (takie jak na zdjęciu), no i ze cztery półki (przy 180cm wysokości upchniesz 15 skrzynek na regale) Edytowane przez prusak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz docelowo trzymać skrzynki to na półkach nie potrzebujesz pełnego wypełnienia. Ewentualnie kupić na szpargały jakąś lekką pólkę o małej nośności ( czyt. tania ) a na piwa zrobić samemu właśnie z nie pełnym wypełnieniem. Kwestia jakie kto robi warki. Ja robię 50 but max w jednej i dlatego już poznałem uciążliwość magazynowania skrzynek więcej niż 2-3 w stosie.

 

Z niepełnym wypełnieniem, masz na myśli zastosować półki z kraty ? Teraz robię po 60 butelek, ale od następnej warki planuje robić po 120butelek

 

Rozglądam się za regałami na skrzynki z piwem, nie spotkałem się żeby można było dowolnie wybrać wymiary i zastanawiam się czy może ktoś z was ma taki regał i potrafi na półkę zmieścić 6 skrzynek piwa, najlepiej sprawdzić empirycznie, ale nie mam teraz za bardzo możliwości stąd pytam, a podobno nie ma głupich pytań

Żeby zmieścić 6 skrzynek na półkę musisz mieć regał o szerokości 180cm albo taki na 90cm i układać skrzynki w dwóch warstwach. Ja mam trzy regały po 90cm. Na półkę wchodzą trzy skrzynki z tym, że nie da się wyjąć bocznych bez wyjęcia środkowej (kątowniki blokują). Tak to wygląda U MNIE. Mimo niedogodności w z wyjmowaniem bocznych skrzynek (jak dla mnie układanie dwóch warstw skrzynek bez sensu bo jeszcze gorzej z wyjmowaniem będzie) mogę polecić takie regały. Jak będziesz szukał czegoś konkretnie to wybieraj te które mają gęsto rozmieszczone otwory do mocowania półek (takie jak na zdjęciu), no i ze cztery półki (przy 180cm wysokości upchniesz 15 skrzynek na regale)

 

No no to wiem, że jak frontalnie położy się krótszym bokiem skrzynke to wyjdzie tak jak u Ciebie, ale ja myślałem żeby położyć dłuższym bokiem, to na 120cm wyjdą 3 i w drugiej warstwie głębszej wyjdą kolejne 3. Problem jest jak mierzyłem skrzynkę że ma dokładnie 40 dł, 29,5 i 30 wys. Więc tak jak Ty ułożyłeś nie powinno być problemu bo te półtora centymetra luzu jest. Gorzej w te stronę którą ja chce zrobić, bo zdaje się że luzu nie ma.

 

Generalnie skoro będę robił po 8 skrzynek warkę to mogę te duże warki trzymać na dole pod półkami, bo żadna różnica którą skrzynkę wezmę, mogę brać z wierzchu, ale na półki położyłbym warki próbne po 2 skrzynki i inne bibeloty :P Tylko, że to nie zmienia faktu, tak mnie się zdaje, że potrzebuje do tego jakiś regał, ale problem jest taki, że pewnie żeby było stabilnie to te półki na dole też muszą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no to wiem, że jak frontalnie położy się krótszym bokiem skrzynke to wyjdzie tak jak u Ciebie, ale ja myślałem żeby położyć dłuższym bokiem, to na 120cm wyjdą 3 i w drugiej warstwie głębszej wyjdą kolejne 3. Problem jest jak mierzyłem skrzynkę że ma dokładnie 40 dł, 29,5 i 30 wys. Więc tak jak Ty ułożyłeś nie powinno być problemu bo te półtora centymetra luzu jest. Gorzej w te stronę którą ja chce zrobić, bo zdaje się że luzu nie ma.

Moje półki mają 90x45cm czyli pozostaje mi układ trzech skrzynek obok siebie. Z tym luzem to chyba nie ma 1,5cm, mi wychodziło że skrzynki mają 30x40cm.
Tylko, że to nie zmienia faktu, tak mnie się zdaje, że potrzebuje do tego jakiś regał, ale problem jest taki, że pewnie żeby było stabilnie to te półki na dole też muszą być.
Ja mam kisty od góry do dołu, ale jak chcesz stabilne regały to bez kotwienia w ścianach raczej nie da rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.