Jump to content
ponury fermentaThor

Skąd ten ekstrakt w piwach niemieckich?

Recommended Posts

Przecie tam obowiązuje ten rauch... raich... tfu, co za nieludzki język. Mają w Niemczech to prawo czystości, a ja co rusz napotykam w składzie ichniejszego piwa ekstrakt chmielowy. A na etykiecie wyraźnie napisane piwo, i że tradycyjne, niemieckie i w ogóle. O co tu chodzi, ktoś wie?

Przecie tam obowiązuje ten rauch... raich... tfu, co za nieludzki język. Mają w Niemczech to prawo czystości, a ja co rusz napotykam w składzie ichniejszego piwa ekstrakt chmielowy. A na etykiecie wyraźnie napisane piwo, i że tradycyjne, niemieckie i w ogóle. O co tu chodzi, ktoś wie?

To prawo nie obowiazuje juz od dobrych kilku lat.

No ale przecież brzeczka to taki ekstrakt ze słodu, więc czemu nie ekstrakt z chmielu? Rozumiem, gdyby zastąpić słód cukrem a chmiel żółcią bydlęcą...

Edited by jaras

To prawo nie obowiazuje juz od dobrych kilku lat.

Nie wiedziałem, wszyscy wokół o tym trąbią, stawiając jako wzór, taka niemiecka poprawność i w ogóle. Rozmawiałem jakiś czas temu z bambergczaninem i szeroko mi o tym opowiadał, fakt, jest się czym chwalić. Co prawda opowiadał raczej o kontekście historycznym, a ja nie zapytałem czy to aktualne...

Tak, żółć to przecież też już tradycja, pojawia się w mediach od lat... ;)

Rozumiem, gdyby zastąpić słód cukrem a chmiel żółcią bydlęcą...

A właśnie. Ktoś z forum obiecał uwarzyć piwo z bydlęcą żółcią.

Jak się sprawy mają w tym temacie?

Tak, żółć to przecież też już tradycja, pojawia się w mediach od lat... ;)

Ano od lat. I to nawet w NYT.

http://www.nytimes.c...red.html?src=pm

A właśnie. Ktoś z forum obiecał uwarzyć piwo z bydlęcą żółcią.

Jak się sprawy mają w tym temacie?

Obiecanki cacanki.

Najpierw było, że żółci nie można kupić, w nadziei, że się obieca, ale i tak się nie spełni obietnicy z powodów "obiektywnych". Jak udowodniłem, że można kupić, to ogon pod siebie i ani widu, ani słychu.

Edited by jake

Najpierw było, że żółci nie można kupić, w nadziei, że się obieca, ale i tak się nie spełni obietnicy z powodów "obiektywnych". Jak udowodniłem, że można kupić, to ogon pod siebie i ani widu, ani słychu.

Normalnie rozpracowałeś "ich". Teraz jeszcze tylko tajemnica wybuchowej, magnetycznej mgły helowej i można umierać...

Tam i tylko tam. NYT pisał także, iż AK była ludobójczą organizacją antyżydowską. Ale to ci nie przeszkadza aby się powoływać na tą szmatławą gazetę.

Obrzydliwe.

...Rozmawiałem jakiś czas temu z bambergczaninem...

A nie przypadkiem z bambergczykiem? :/

Wiedziałem, że to się pojawi, przez odmianę spać po nocy nie mogłem, bo rozmyślałem nad poprawną formą. ;) Bamberganinem? Bambergianinem? Bambrem chyba najlepiej, oszczędnie, po poznańsku :D

AK była ludobójczą organizacją antyżydowską

może chodziło o Afrika Korps :)

Tam i tylko tam. NYT pisał także, iż AK była ludobójczą organizacją antyżydowską. Ale to ci nie przeszkadza aby się powoływać na tą szmatławą gazetę.

Obrzydliwe.

Masz rację. A tutaj jakie bzdury piszą:

http://www.nytimes.c...maker.html?_r=0

Edited by jake