Skocz do zawartości

Kto mi zaprojektuje etykiety ?


zico

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie tez bym miał taka prośbe do kogoś z kolegów lub koleżanek .Nie jestem biegły w temacie grafiki i raczej marne szanse abym się szybko nauczył.Poczyniłem właśnie swoje pierwsze piwo Pale Ale i chce je podać gościom na moje imieniny 29 VI .W związku z tym chciałem zadbać o oprawę zewnętrzna butelek czy mogę liczyć na pomoc kogoś .Jakiś szkic tzn elementy które będą stałe to już mam jakiś pomysł a reszta to już doświadczenie projektanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hp daje za free ładne etykietki - ściągasz w pdfie, edytujesz swoje dane i drukujesz. (Niestety grafiki oczywiście nie są edytowalne)'

 

Do piwa oraz cała lista

Całkiem ładne. Podoba mi się koncepcja, z etykietą dookoła butelki (niestety nie będzie pasować na wszystkie flaszki). No i tutaj widać, jak diabeł tkwi w szczegółach, to czego nie potrafię zrobić w Wordzie to np. te fajne tła.

 

Dla kogoś kto ma mało czasu i zdolności - rewelacyjna sprawa. Ja wolę samemu. Sam muszę wrócić do ozdabiania moich piw etykietami, bo ostatnio na WWP, to aż wstyd było dawać, takie golasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu, czy ktoś zna bardzo prosty program graficzny w języku polskim przy pomocy którego można samodzielnie wykonać etykiete. Były już proponowane różne programy, ale ich skala trudności bez pomocy młodszego pokolenia, stanowi dla mnie bariere nie do przebycia. Byłbym zainteresowany etykietą choćby najprostszą, ale wykonaną samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu, czy ktoś zna bardzo prosty program graficzny w języku polskim przy pomocy którego można samodzielnie wykonać etykiete. Były już proponowane różne programy, ale ich skala trudności bez pomocy młodszego pokolenia, stanowi dla mnie bariere nie do przebycia. Byłbym zainteresowany etykietą choćby najprostszą, ale wykonaną samodzielnie.

Na forum ktoś wymieniał Design Pro 5. Ściągnąłem. Jest nieskomplikowany. No i darmowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu' date=' czy ktoś zna bardzo prosty program graficzny w języku polskim przy pomocy którego można samodzielnie wykonać etykiete. Były już proponowane różne programy, ale ich skala trudności bez pomocy młodszego pokolenia, stanowi dla mnie bariere nie do przebycia. Byłbym zainteresowany etykietą choćby najprostszą, ale wykonaną samodzielnie.[/quote']

Na forum ktoś wymieniał Design Pro 5. Ściągnąłem. Jest nieskomplikowany. No i darmowy!

No nie jeden już go poleca, tylko jak wydrukować tylko 3 etykiety a reszta innej warki? (wiem że idzie ostawić puste i obrócić kartkę i druknąć z drugiej strony, ale nie o to chodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie tego teraz przetestować, bo do domu wracam jutro, więc może głupoty piszę, ale spróbuj tak:

W opcjach drukowania można zaznaczyć panel, od którego można rozpocząć drukowanie. Czyli najpierw wpisujesz liczbę kopii 3 (pierwsza etykieta) i drukujesz, a potem ponownie wsadzasz kartkę i w opcjach drukowania zaznaczasz, że ma zacząć drukować od panelu czwartego (druga etykieta). Jak równo wsadzisz kartkę powinno być dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam naklejki samoprzylepne o rozmiarze 13x55mm. Robiąc etykiety na konkurs na Słowację nieźle się nagimnastykowałam z DesignePro5. Skapitulowałam kiedy okazało się, że muszę wydrukować 16 takich samych etykiet. Skończyło się na przygotowaniu szablonu w Wordzie, teraz już mam tak ustawione w wordzie ramki i marginesy że drukuje mi idealnie dopasowane etykiety do szablonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć, który rozmiar stosujecie, bo oczopląsu dostaję od tych wszystkich cali, etykiet i etykietek.

Ja ostatnio stosowałem szablon nr 3669, etykiety uniwersalne 70 x 50,8, w orientacji strony poziomej. Ale to oczywiście żaden wzorzec. Chyba najsensowniej stosować taki szablon, który ładnie zapełni całą kartkę. Bo to i oszczędność materiału, a i wycinać łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć' date=' który rozmiar stosujecie, bo oczopląsu dostaję od tych wszystkich cali, etykiet i etykietek.[/quote']

Wpierw kup sobie naklejki a potem sobie je dostosuj do programu. :)

Można przecież wyciąć sobie i nakleić klejem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć' date=' który rozmiar stosujecie' date=' bo oczopląsu dostaję od tych wszystkich cali, etykiet i etykietek.[/quote'']

Wpierw kup sobie naklejki a potem sobie je dostosuj do programu. :)

Można przecież wyciąć sobie i nakleić klejem :)

Bingo. Nie zamierzam używać etykiet samoprzylepnych, po prostu myślałem, że macie przetestowane, że np. na but. 0,5L najbardziej pasuje szablon taki, a taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo. Nie zamierzam używać etykiet samoprzylepnych' date=' po prostu myślałem, że macie przetestowane, że np. na but. 0,5L najbardziej pasuje szablon taki, a taki.[/quote']

ja używam na 0,5l A43425

Taaaa... no ni cholery go nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
A'propos tematu - zapraszam do wątku http://www.piwo.org/forum/t113-etykiety-piw-domowych--uzupelniamy-galerie.html

 

I zabrania głosu w sprawach etykiet...

Coś nie działa.

dori

edit - już działa - link został poprawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.