Skocz do zawartości

No to kicha - czy nie ? - pytanie o fermentację


zico

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz do grona tych pechowców co spieprzyli warkę chyba dołączę ja szkoda tylko że już przy pierwszej warce .Uwarzyłem przy pomocy Weny Pale Ale oto skład

słód Pale Ale Weyermanni 3,8 kg,

- słód Carahell

? Weyermann 0,2 kg,

- chmiel goryczkowy Marynka 35 g (granulat),

- chmiel aromatyczny Lubelski 25 g (granulat),

- dro0d0e Safale US-05 11,5g,

 

robiłem wszystko jak karze prawo .Warka uwarzona we wtorek drożdże dodane w temperaturze 22°C temperatura warki oscylowała w granicach 20°C -21°C zaglądając następnego dnia na działkę (bo tam stoi warka) bulgotało w rurce jak złoto - przykryłem deklem z rurką ponieważ (za namowa kolegi) obawiałem się różnych muszek.Wczoraj zaglądając do kadzi po lekkim otwarciu dekla zobaczyłem ładną piane i poczułem zapach piwa.Dzisiaj zaglądając do kadzi po uchyleniu dekla uderzył mnie w nos ostry kwaskowaty zapach oraz zaobserwowałem brak piany po spróbowaniu nie było czuć jakiegoś kwasu więc poradźcie koledzy i koleżanki co robić , czuy zostawić jeszcze w fermentatorze jeśli tak to na jaki czas .Szkoda pierwszej warki tym bardziej że nabrałem takiej chęci

 

 

Dori

Edit - uszczegółowienie tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Dzisiaj zaglądając do kadzi po uchyleniu dekla uderzył mnie w nos ostry kwaskowaty zapach oraz zaobserwowałem brak piany po spróbowaniu nie było czuć jakiegoś kwasu więc poradźcie koledzy i koleżanki co robić , czuy zostawić jeszcze w fermentatorze jeśli tak to na jaki czas .Szkoda pierwszej warki tym bardziej że nabrałem takiej chęci

zostaw piwo w spokoju na tydzień, nie otwieraj, nie zaglądaj. za tydzień zmierz blg i spróbuj. jeśli nie będzie kwasu, będzie ok. zaglądaniem i sprawdzaniem tylko możesz napsuć. a smrody w trakcie fermentacji bywają różne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIKO zrób tak jak radzi YEMU. Nie mierzyłeś na początku - to jest błąd. Drugim błędem może być balingomierz. Sprwadź go na zwykłej wodzie w temp. 20°C powinien wskazywać 0.

Tak jak pisał ANTEKS strasznie niskie odfermentowanie po 3 dniach .

Tylko spokój może Cię uratować nie panikuj. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych różnicach temperatur (dzień - noc), fermentacje powinno przeprowadzać się w pomieszczeniu nie reagującym zbytnio na temperature zewnętrzną. W mojej altanie różnice temperatur przekraczają 20 stopni, przy takich wachaniach drożdże odmawiają wspołpracy, dlatego nie prowadze fermentacji na działce. Zico, jeżeli masz na działce podobnie z temperaturą, to może być przyczyna ustania fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie na szczęście jak się ustabilizuje to w domku bo jest murowany jest stała w granicach 18°C tak że to nie to .Uspokoił mnie troche kolega Abratek że ten pierwszy strzał co mnie w nos uderzył to CO2i to nic poważnego bo to normalne teraz czekam aż się cicha skończy i do butelek .Raz kozie death jak pisze mój kolega Gonzo z forum wędliniarskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.