Skocz do zawartości

Jakie drożdże do wietbiera


szuster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się doradzić odnośnie drożdży do wietbiera, mam do wyboru drożdże

Danstar Nottingham - Ale Yeast, safale s-05 lub MauriBrew WEISS - Y1433 , które będą najlepsze?

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Edytowane przez szuster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witbier na drożdżach do weizena to nie będzie witbier. W weizenach całą główną robotę robią właśnie drożdże, a w witbierze przyprawy. Wyobrażasz sobie witbiera z goździkami i bananem? Ja nie.

 

Z suchych S-33 albo Brewferm Blanche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi. Rasowy witbier to nie będzie, o ile w ogóle będzie to można nazwać witbierem. Jeśli chodzi o piwowarstwo ja wychodzę z założenia, że albo robię porządnie albo wcale.

 

Oczywiście inną sprawą jest, że to piękne hobby zostawia nam ogromne pole do eksperymentów, więc jeśli ktoś ma ochotę to proszę bardzo. Ja osobiście o taki eksperyment bym się nie pokusił, bo jego skutki są dosyć proste do przewidzenia.

 

No i jakbym musiał koniecznie zrobić witbiera na którychś z tych 3 drożdży to weizenowe byłyby moim ostatnim wyborem. Witbier potrzebuje w miarę neutralnych drożdży, które pozwolą przebić się kolendrze i curacao, a podejrzewam, że weizenowe albo przykryją całkiem przyprawy swoim goździkiem i bananem albo wyjdzie jakaś dziwna mieszanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z suchych polecam Breferm Blanche. Tylko jedno ale. Podczas burzliwej wydzielają nieprzyjemny aromat siarki, który stopniowo ustępuje. Piwo na tych drożdżach nadaje się do picia po minimum miesiącu. Takie są moje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z suchych polecam Breferm Blanche. Tylko jedno ale. Podczas burzliwej wydzielają nieprzyjemny aromat siarki, który stopniowo ustępuje.

 

A już myślałem, że mi się piwo skisiło na fermentacji , a to taki "urok " drożdży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z aromatem siarkowym znikną. Zaręczam. U mnie po kilku dniach od zabutelkowania piwka nie dało się wypić. Jak już wspomniałem, piwko na tych drożdżach nadaj się do wypicia po ok. miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem Witka v.1 swojego w środę, warzony był pod koniec sierpnia. Komuś dałem, nie wypił, poniewierała się moja butelka z etykietą, wziąłem bo chyba by ktoś do kosza wywalił i z LP wypiliśmy, było super. Dwa tematy na przyszłość: uważać komu daje się ciężko wykonane własne piwo oraz odkładać kilka butelek. Edit: był na Wyeast 3463 a następne były Mangrove Jack M27

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mówicie, że z suchych S-33 daje radę? Akurat je planowałem na witbiera.

ja uważam że te drożdze do Wita to nieporozumienie. Zrobiłem na nich kiedyś, dokładnie tą samą recepturę jaką miałem sprawdzoną na brewfarm blanche (na BB piwo smakowało, nawet bardzo na pomorskim spotkaniu piwowarów rok temu), ale na S-33 z Witem ma mało wspólnego. Jak Ci smakuje Viva la Vita to może ujdzie, ale wg. mnie będzie za "mdłe"

Edytowane przez Andre356
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.