Skocz do zawartości

Browar Sokół - AIPA


ja2

Rekomendowane odpowiedzi

Kolor: miedziany, w miarę klarowne, (wlewając piwo do pokala drożdże w kawałkach udały się razem z nim),

Piana: drobna, mocna, obklejająca szkło, wysycenie niskie (idealne),

Aromat: żywiczny, owoce tropikalne, brak nut niepożądanych,

Smak: słodowy, przyjemna goryczka, pijalne mocno,

 

Szczerze powiem, że piwo to piłem już kilka tygodni temu, więc szczegółów nie pamiętam.

 

Najważniejsze to to jednak, że AIPĘ z Sokoła zapamiętałem jako piwo, które szybko zniknęło mi ze stołu... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolor jak wyżej.

Aromat super - ameryckie chmiele

W smaku moja butelka dość wytrawna, wysycenie trochę za mocne, ale piwo stalo w sklepie moglo odfermentować.

Odnośnie goryczki to średnia, czy 80 ibu to bym się klucił.

Piwo pijalne. Smakowało mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

AIPA #56

 

Barwa: ciemny bursztyn, dość mętne,

Piana: średnio i drobnopęcherzykowa, ładnie oblepia szkło, po czasie redukuje się do kożucha,

Aromat: słodkie dojrzałe tropikalne owoce, brzoskwinia, na drugim planie przebija się nieśmiało żywica i igły- świetny aromat amerykańskich chmieli,

Smak: wyraźna goryczka- lekko zalegająca (podbita lekko przez alkohol), jednak dobrze zgrywa się ze słodowością, która pojawia się po przełknięciu, alkohol gdzieś na samym końcu, jednak jest dobrze schowany, wysycenie średnie,

Ogólne wrażenia: Rozlew ponad miesiąc temu, jednak piwo nadal urzeka swoim aromatem. Córa bawiąca się obok zapytała po chwili, co tak pachnie hehe. Pomimo alkoholu (wg etykiety 7,4%) jest bardzo pijalne, ale i zdradzieckie. Robi robotę. Dziękuję za piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

AIPA warka #56

 

W butelce:

Przed wsadzeniem do schłodzenia, klarowne, po schłodzeniu lekkie zmętnienie na zimno.

Po wyciągnięciu ogrzane do ok 10C.

 

Piana i barwa:

Piana drobno i średnio pęcherzykowa. Ładnie koronkuje na całym szkle. Do końca pozostaje na całym lustrze piwa.

Kolor ciemny bursztyn. Lekko zmętnione po przelaniu do sniftera.

Aromat:

Od razu po otworzeniu unosi się aromat cytrusów, żywiczny i owocowy.

Na pierwszym planie czuć cytrusy, później wkrada się słodkie i wyraźnie mango i cały aromat dopełniony jest zapachami żywicznymi. Wraz z ogrzewaniem piwo zmienia swój aromat na owoce tropikalne, kwiatowe (multiwitamina).

Smak:

Na pierwszym planie przyjemna słodowość, z wytrawnym finiszem. Delikatnie czuć alkohol (gdzieś tam w głębi).

Goryczka umiarkowana, lekko pozostająca.

Wysycenie:

Średnio umiarkowane (według mnie mogło by być większe).

Ogólnie:

Piwo bardzo fajne, pijalne i ten aromat mango (uwielbiam ten owoc). Goryczka która na początku jest zalegająca, w dalszym etapie spożywania nie przeszkadza.

Ogólnie świetna AIPA przyjemnie mi się ją piło, no i to mango :D szkoda że się ulotniło.

Dzięki za możliwość spróbowania piwa.

 

p.s. proszę nie patrzeć na godzinę, właśnie skończyłem zajęcia domowe i związane z jutrzejszym warzeniem piwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.