Skocz do zawartości

Woda demineralizowana


Faszysta Rasista Homofob

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taka wodą, na której jest napisane, że nadaje się do żelazek, akumulatorów itp. nadaje się do celów spożywczych i warzenia piwa (oczywiście po zmieszaniu np. pół na pół)? Chodzi mi głównie o Pilsa.

 

Z tego co pamiętam woda demineralizowana z marketu/stacji benzynowej nie nadaje się do żelazek. Głowy nie dam ale chyba chodziło o jej kwaśny odczyn lub inny efekt chemicznego oczyszczania. Do ust bym tego nie wziął...

 

...z drugiej strony wodę z filtra RO piję bez obaw. Minerały w diecie głównie pochodzą z pokarmów stałych... no ale my dostarczamy ich sobie z piwem ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup za 100zł stację RO

Wesoły, jakiś przykład?

 

 

110zł teraz http://allegro.pl/fi...3709056183.html

 

 

Poszukaj w akwarystyce, można już kupić komplet od 97zł.

A jaka jest wydajność takiego filtra, bo jak rozumiem, żeby uzyskać X litrów czystej wody, trzeba przepuścić przez filtr dużo więcej niż X wody z kranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tanim akwarystycznym chińskim filtrze z allegro (ale o dziwo nawet trzyma parametry, sprawdzałem dtsem) to wypada jakieś 7 litrów ścieku na litr wody. Liczone mocno na oko. Zależy ponoć od ciśnienia wody i sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tanim akwarystycznym chińskim filtrze z allegro (ale o dziwo nawet trzyma parametry, sprawdzałem dtsem) to wypada jakieś 7 litrów ścieku na litr wody. Liczone mocno na oko. Zależy ponoć od ciśnienia wody i sprzętu.

 

O do ilu stopni to potrafi zmiękczyć wodę?

Widziałem jeszcze jako dodatek do takich filtrów RO filtry demineralizujące, które przyłącza się po filtrze RO, więc pewnie sam filtr RO nie daje wody o twardości równej lub bliskiej 0?

 

http://www.woda.com.pl/index.php?p200,l-soft-wklad-zmiekczajacy-liniowy-2-cale

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lepszych wkładach jest węgiel prasowany, taki ponoć nie pyli.

W tym zestawie jest wkład węglowy z tzw. bloku prasowanego: http://www.filtrwody.pl/pl/p/AQUAFILTER-WKLAD-BLOK-WEGLOWY-FCCBL-FILTR-WODY-OSMOZA/13

czyli pylenie ograniczone niby do minimum.

Węgiel przed sedymentacyjnym?

A jednak zmiana decyzji, inaczej to podłączę: 5 mikronów, 1 mikron, węgiel i membrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lepszych wkładach jest węgiel prasowany, taki ponoć nie pyli.

W tym zestawie jest wkład węglowy z tzw. bloku prasowanego: http://www.filtrwody...-WODY-OSMOZA/13

czyli pylenie ograniczone niby do minimum.

Węgiel przed sedymentacyjnym?

A jednak zmiana decyzji, inaczej to podłączę: 5 mikronów, 1 mikron, węgiel i membrana.

 

Dlaczego? Wszystkie ich zestawy (choćby pierwszy z brzegu - widać na zdjęciu: http://www.filtrwody.pl/pl/p/AQUA-VITA-FILTR-OSMOZA-RO-7-AIFIR-2000-AQUAFILTER-/149) mają węgiel pomiędzy 5 a 1 mikron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chodzi tylko o to zeby wszystkie wieksze zanieczyszczenia wylapac na pierwszych dwoch filtrach ktore sa cenowo tansze niz wklad weglowy no chyba ze ma w instalacji zawodomierzem zalozone korpusy z filtrami powiedzmy 10mikro to zalozenie w osmozie bez wiekszej roznicy chociaz ja osobiscie zalozylbym tak jak mariusz napisal carbon jako 3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chodzi tylko o to zeby wszystkie wieksze zanieczyszczenia wylapac na pierwszych dwoch filtrach ktore sa cenowo tansze niz wklad weglowy no chyba ze ma w instalacji zawodomierzem zalozone korpusy z filtrami powiedzmy 10mikro to zalozenie w osmozie bez wiekszej roznicy chociaz ja osobiscie zalozylbym tak jak mariusz napisal carbon jako 3.

Ale filtry sedymentacyjne zatrzymują coś całkiem innego niż filtr węglowy.

Filtr węglowy zatrzymuje chlor, związki organiczne i inne takie (rozpuszczalne w wodzie) i będzie zużywał się w takim samym tempie niezależnie czy dasz go przed czy za sedymentacyjnymi które usuwają tylko cząsteczki stałe. Filtry węglowe rzeczywiście często pylą i bałbym się raczej dać filtr węglowy bezpośrednio przed membraną która jest w tym zestawie najdroższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadam sie ze weglowy zatrzymuje co innego niz polipropylenowe jak chlorktory wymieniles ale zabity przez zanieczyszczenia stale weglowy zmniejsza mozliwosc przeplywu wody przez niego czyli szybciej sie zuzywa mimo ze zadanie jego to zwiazki oragniczne itp. Tak jak napisalem gdy ma korpusy za wodo ierzem to generalnie nie ma wiekszego znaczenia, tym bardziej ze dobryweglowy nie powinnien pylic. Czas pokazektore rozwiazanie bedzieuniego lepsze. wedlug mnie najlepsze rozwiazanie to najpierw 20 potem 5 nastepnie carbon i za im 1 ale to juzdodatkowy korpus i kilka zlaczek zeby dopiac do zestawuRO. Sorki za pisownie ale nie pisze z kompa heheh. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Wszystkie ich zestawy (choćby pierwszy z brzegu - widać na zdjęciu:

Przyszedł korpus i ma podłączone poszczególne elementy tak jak napisałem powyżej (ostatni wpis) chyba ktoś nad tym myślał a ja nie chcę poprawiać konstruktorów. Ale możliwości są, można sobie poszczególne elementy poustawiać jak Ci pasuje, wszystko jest na szybkozłączkach. Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chodzi tylko o to zeby wszystkie wieksze zanieczyszczenia wylapac na pierwszych dwoch filtrach ktore sa cenowo tansze niz wklad weglowy ...

 

Ile tańsze? W sklepie który był wymieniany wcześniej węglowy za 10PLN, a te wkłady 5/1mikron po 6PLN każdy... (tu komplet)

Wszystkie te 3 filtry razem wzięte to pikuś przy cenie membrany. U siebie wymieniam (zgodnie z zaleceniami) wszystkie na raz.

 

PS.

Jeszcze nie widziałem węglowego co nie pyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem coś takiego:

http://sklep.osmoza....wody-p-688.html

I przyda się do akwarium, bo zawsze miałem problemy z twardą wodą.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O do ilu stopni to potrafi zmiękczyć wodę?

Widziałem jeszcze jako dodatek do takich filtrów RO filtry demineralizujące, które przyłącza się po filtrze RO, więc pewnie sam filtr RO nie daje wody o twardości równej lub bliskiej 0?

Jak mierzyłem po swoim RO3 (akwarystyczny, za 97 PLN), to wskaźniki GH i KH zmieniały kolor od razu (nawet jak wlałem 4 razy więcej wody), więcc faktycznie w okolicach 0 jest.

A ten filtr z Twojego linka to raczej nie do RO, tylko przepływowy odpowiednik dzbanka typu Britta/Dafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snapback.pngUżytkownik jake dnia 08 grudzień 2013 - 18:39 napisał

 

O do ilu stopni to potrafi zmiękczyć wodę?

Widziałem jeszcze jako dodatek do takich filtrów RO filtry demineralizujące, które przyłącza się po filtrze RO, więc pewnie sam filtr RO nie daje wody o twardości równej lub bliskiej 0?

Jak mierzyłem po swoim RO3 (akwarystyczny, za 97 PLN), to wskaźniki GH i KH zmieniały kolor od razu (nawet jak wlałem 4 razy więcej wody), więcc faktycznie w okolicach 0 jest.

A ten filtr z Twojego linka to raczej nie do RO, tylko przepływowy odpowiednik dzbanka typu Britta/Dafi.

 

 

Przecież ma membranę osmotyczną :roll:

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzyłem po swoim RO3 (akwarystyczny, za 97 PLN), to wskaźniki GH i KH zmieniały kolor od razu (nawet jak wlałem 4 razy więcej wody), więcc faktycznie w okolicach 0 jest.

A ten filtr z Twojego linka to raczej nie do RO, tylko przepływowy odpowiednik dzbanka typu Britta/Dafi.

Ten tak, ale cały zestaw jest przecież RO. Porównam wyniki z nim i bez, to znaczy z tym z zestawu ze złożem filtracyjnym.

Te filtry zmiękczające z linka są dołączane do innych zestawów RO, właśnie tych za 97 zł.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka membrane tylko 100-tke w zestawie RO, podzlewowy i raz na pol roku robi sie tzw. serwis czyli czyszczenie.Samej mambrany niby sie czysci, zywotnosc okresla sie na ok. 6 lat.Wazne zeby nie dopuszczac jej do stanu wysychania/nieuzywania.

Edytowane przez Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.