Skocz do zawartości

Woda demineralizowana


Faszysta Rasista Homofob

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taka wodą, na której jest napisane, że nadaje się do żelazek, akumulatorów itp. nadaje się do celów spożywczych i warzenia piwa (oczywiście po zmieszaniu np. pół na pół)? Chodzi mi głównie o Pilsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda demineralizowana nie nadaje się do celów spożywczych. Po pierwsze wypłukuje sole mineralne z organizmu, a po drugie może być zanieczyszczona. Nie wiadomo też jak drożdże na nią zareagują i jaki profil smakowy dadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda demineralizowana nie nadaje się do celów spożywczych. Po pierwsze wypłukuje sole mineralne z organizmu, a po drugie może być zanieczyszczona. Nie wiadomo też jak drożdże na nią zareagują i jaki profil smakowy dadzą.

 

 

Jak używasz wody demineralizowanej z własnej stacji to nie wiem skąd mogą być zanieczyszczenia...

 

Ugotowałem już sporo piwa na wodzie ze stacji RO. Dodatek 75% dla pilsów, 50% ciemne piwa, dla niektórych stylów tylko 25%. Efekty bardzo dobre, szczególnie dla pilsów, choć również Schwarzber jest smaczniejszy od wersji na samej kranówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda demineralizowana nie zawiera pierwiastków niezbędnie potrzebnych do życia człowiekowi- prawda.

Picie tylko takiej wody, w dłuższym przedziale czasu z pewnością doprowadziłoby do zaburzeń zdrowotnych- prawda.

Nie mówimy tu jednak o ciągłym spożyciu tej właśnie wody. Mówimy o 50-procentowym zmieszaniu jej ze zwykłą wodą, w celu zmniejszenia zawartości minerałów, a to właśnie powinno korzystnie wpłynąć na smak pilsa.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup za 100zł stację RO

Wesoły, jakiś przykład?

 

 

110zł teraz http://allegro.pl/fi...3709056183.html

 

 

Poszukaj w akwarystyce, można już kupić komplet od 97zł.

Edytowane przez Wesoly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dawno temu miałem akwarium (3szt) i potrzebna była miękka woda. Ponieważ to wiele lat temu było to podczas opadów deszczu i najlepiej śniegu tak po ok 1h pobierałem odpowiednią ilość. To było czyste i łatwo. Druga metoda to czajnik i skraplanie, woda idealnie miękka ale czaso i energo chłonne (tak jak destylacja). Obecnie pobieram wodę ze źródła i jest bezkamienna. Jake, blisko Ciebie jest źródło, sprawdź parametry. Raz tam pobierałem, taka sobie w smaku, czysta ale ludzi tam mnóstwo zawsze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką wodę należy uznać za miękką? Na które parametry patrzeć?

 

Z tego co wiem, to w grę wchodzą Ca, Mg i HCO3.

I teraz zależy co rozumiesz przez "miękką", bo powszechnie rozumiana "twardość" objawiająca się osadzaniem kamienia w czajniku to Ca i Mg. Natomiast ta "twardość", która powoduje, że ciężko zbić pH zacieru to alkaliczność, czyli twardość węglanowa (HCO3).

 

Woda pilzneńska (bardzo miękka) to (wg Brewer's Friend): 7 Ca, 3 Mg i 25 HCO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to w grę wchodzą Ca, Mg i HCO3.

I teraz zależy co rozumiesz przez "miękką", bo powszechnie rozumiana "twardość" objawiająca się osadzaniem kamienia w czajniku to Ca i Mg. Natomiast ta "twardość", która powoduje, że ciężko zbić pH zacieru to alkaliczność, czyli twardość węglanowa (HCO3).

 

Woda pilzneńska (bardzo miękka) to (wg Brewer's Friend): 7 Ca, 3 Mg i 25 HCO

No właśnie chodzi mi o taką "miękką" jaka jest w Pilźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup za 100zł stację RO

Wesoły, jakiś przykład?

 

 

110zł teraz http://allegro.pl/fi...3709056183.html

 

 

Poszukaj w akwarystyce, można już kupić komplet od 97zł.

A jak często trzeba serwisować taki filtr, jakie wkłady i co ile trzeba wymieniać żeby utrzymać stałą miękkość wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup za 100zł stację RO

Wesoły, jakiś przykład?

 

 

110zł teraz http://allegro.pl/fi...3709056183.html

 

 

Poszukaj w akwarystyce, można już kupić komplet od 97zł.

A jak często trzeba serwisować taki filtr, jakie wkłady i co ile trzeba wymieniać żeby utrzymać stałą miękkość wody?

 

 

Różnie podają..., membrana 2-3 lata przy codziennym użytkowaniu, szybciej mogą padać filtry mechaniczne, nawet nie padać ale taki poliprepylen dość szybko zarasta...

Jak będę musiał zmienić poliprepylen i węglowy, kupię obudowy 10" na zwykłe wymienne wkłady. Zostanie jedynie obudowa do membrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupię obudowy 10" na zwykłe wymienne wkłady.

Możesz coś więcej o tych wymiennych wkładach napisać?

No masz zwykłe obudowy:

obudowa-10-cali-typu-aqu_170.jpg

Do nich wkłada się jednorazowe filtry które w razie W można też przepłukać i używać jeszcze przez jakiś czas:

8e9c3cebe884909807f51eeef4d7022e.jpg

A w tym filtrze z allegro są takie filtry:

filtr-wody-do-lodowki-lg-5231ja2012a-bl9808.jpg

Które trzeba wymieniać całe, nie da się ich przepłukać itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kombinuję z takim filtrem na obudowie 10 cali. Na głównej linii wodnej już mam taką jedną obudowę. Najlepiej jeszcze z dwie (jedna podwójna z odpowiednimi wkładami) i dopiero membrana 75 lub 100 GPD. W kolejności od zasilania: sedymentacyjny o mniejszej dokładności, węglowy, sedymentacyjny o większej dokładności i dopiero membrana. W takim układzie membrana może popracować i z 5lat wzwyż. Jeden sedymentacyjny to za mało, bo węglówki "pylą" i szybciej zabija się membrana. Natomiast wkłady węglowe i sedymentacyjne trzeba wymieniać co około 6 miesięcy. Ale żona się ucieszy bo do żelazka będzie miała miękką wodę :D

 

Ta aukcja mnie zainteresowała i rozmowa ze sprzedającym http://allegro.pl/fi...3727884774.html

 

Chyba jednak zainwestuje w 100 GPD. Zgodnie z tym: http://www.flytrap.pl/technika-w-hodowli-roslin/woda-i-wilgotnosc/114-technologia-przygotowania-wody-z-wykorzystaniem-odwroconej-osmozy-ro

to szybko się nie leje taka zdemineralizowanka ;)

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zakupiłem takie coś: http://allegro.pl/sh...item=3743758316

 

Na głównej linii wodnej będzie filtr 20 mikronów, następnie już w urządzeniu pierwszy to węglowy, następny 1 mikron, membrana 100 GPD i na końcu, aby całkiem zdemineralizować wodę filtr żywiczny.

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.