Jump to content
Faszysta Rasista Homofob

Woda demineralizowana

Recommended Posts

To bardzo dobry sposób na stworzenie dobrego pilsa.

Edited by Jacenty

Na forum akwarystycznym czytałem, że taka woda może być zanieczyszczona metalami ciężkimi i innymi substancjami.

Ja bym traktowal taka wode jako wode techniczna, czyli nie zdatna do spozycia.

Woda demineralizowana nie nadaje się do celów spożywczych. Po pierwsze wypłukuje sole mineralne z organizmu, a po drugie może być zanieczyszczona. Nie wiadomo też jak drożdże na nią zareagują i jaki profil smakowy dadzą.

Woda demineralizowana nie nadaje się do celów spożywczych. Po pierwsze wypłukuje sole mineralne z organizmu, a po drugie może być zanieczyszczona. Nie wiadomo też jak drożdże na nią zareagują i jaki profil smakowy dadzą.

Jak używasz wody demineralizowanej z własnej stacji to nie wiem skąd mogą być zanieczyszczenia...

Ugotowałem już sporo piwa na wodzie ze stacji RO. Dodatek 75% dla pilsów, 50% ciemne piwa, dla niektórych stylów tylko 25%. Efekty bardzo dobre, szczególnie dla pilsów, choć również Schwarzber jest smaczniejszy od wersji na samej kranówce.

Woda demineralizowana nie zawiera pierwiastków niezbędnie potrzebnych do życia człowiekowi- prawda.

Picie tylko takiej wody, w dłuższym przedziale czasu z pewnością doprowadziłoby do zaburzeń zdrowotnych- prawda.

Nie mówimy tu jednak o ciągłym spożyciu tej właśnie wody. Mówimy o 50-procentowym zmieszaniu jej ze zwykłą wodą, w celu zmniejszenia zawartości minerałów, a to właśnie powinno korzystnie wpłynąć na smak pilsa.

Edited by Jacenty

Bardzo dawno temu miałem akwarium (3szt) i potrzebna była miękka woda. Ponieważ to wiele lat temu było to podczas opadów deszczu i najlepiej śniegu tak po ok 1h pobierałem odpowiednią ilość. To było czyste i łatwo. Druga metoda to czajnik i skraplanie, woda idealnie miękka ale czaso i energo chłonne (tak jak destylacja). Obecnie pobieram wodę ze źródła i jest bezkamienna. Jake, blisko Ciebie jest źródło, sprawdź parametry. Raz tam pobierałem, taka sobie w smaku, czysta ale ludzi tam mnóstwo zawsze jest.

Jaką wodę należy uznać za miękką? Na które parametry patrzeć?

Z tego co wiem, to w grę wchodzą Ca, Mg i HCO3.

I teraz zależy co rozumiesz przez "miękką", bo powszechnie rozumiana "twardość" objawiająca się osadzaniem kamienia w czajniku to Ca i Mg. Natomiast ta "twardość", która powoduje, że ciężko zbić pH zacieru to alkaliczność, czyli twardość węglanowa (HCO3).

Woda pilzneńska (bardzo miękka) to (wg Brewer's Friend): 7 Ca, 3 Mg i 25 HCO

Eee chyba coś pomieszałeś. Kamień osadzający się w czajniku to CaCO3. Powstaje z Ca(HCO3)2.

W sumie masz rację, dzięki za sprostowanie. Jednak w potocznym języku funkcjonuje (chyba) twardość rozumiana właśnie jako zawartość wapnia i magnezu.

Z tego co wiem, to w grę wchodzą Ca, Mg i HCO3.

I teraz zależy co rozumiesz przez "miękką", bo powszechnie rozumiana "twardość" objawiająca się osadzaniem kamienia w czajniku to Ca i Mg. Natomiast ta "twardość", która powoduje, że ciężko zbić pH zacieru to alkaliczność, czyli twardość węglanowa (HCO3).

Woda pilzneńska (bardzo miękka) to (wg Brewer's Friend): 7 Ca, 3 Mg i 25 HCO

No właśnie chodzi mi o taką "miękką" jaka jest w Pilźnie.

Kup za 100zł stację RO

Wesoły, jakiś przykład?

110zł teraz http://allegro.pl/fi...3709056183.html

Poszukaj w akwarystyce, można już kupić komplet od 97zł.

A jak często trzeba serwisować taki filtr, jakie wkłady i co ile trzeba wymieniać żeby utrzymać stałą miękkość wody?

Kup za 100zł stację RO

Wesoły, jakiś przykład?

110zł teraz http://allegro.pl/fi...3709056183.html

Poszukaj w akwarystyce, można już kupić komplet od 97zł.

A jak często trzeba serwisować taki filtr, jakie wkłady i co ile trzeba wymieniać żeby utrzymać stałą miękkość wody?

Różnie podają..., membrana 2-3 lata przy codziennym użytkowaniu, szybciej mogą padać filtry mechaniczne, nawet nie padać ale taki poliprepylen dość szybko zarasta...

Jak będę musiał zmienić poliprepylen i węglowy, kupię obudowy 10" na zwykłe wymienne wkłady. Zostanie jedynie obudowa do membrany.

kupię obudowy 10" na zwykłe wymienne wkłady.

Możesz coś więcej o tych wymiennych wkładach napisać?

kupię obudowy 10" na zwykłe wymienne wkłady.

Możesz coś więcej o tych wymiennych wkładach napisać?

No masz zwykłe obudowy:

obudowa-10-cali-typu-aqu_170.jpg

Do nich wkłada się jednorazowe filtry które w razie W można też przepłukać i używać jeszcze przez jakiś czas:

8e9c3cebe884909807f51eeef4d7022e.jpg

A w tym filtrze z allegro są takie filtry:

filtr-wody-do-lodowki-lg-5231ja2012a-bl9808.jpg

Które trzeba wymieniać całe, nie da się ich przepłukać itd.

Ja właśnie kombinuję z takim filtrem na obudowie 10 cali. Na głównej linii wodnej już mam taką jedną obudowę. Najlepiej jeszcze z dwie (jedna podwójna z odpowiednimi wkładami) i dopiero membrana 75 lub 100 GPD. W kolejności od zasilania: sedymentacyjny o mniejszej dokładności, węglowy, sedymentacyjny o większej dokładności i dopiero membrana. W takim układzie membrana może popracować i z 5lat wzwyż. Jeden sedymentacyjny to za mało, bo węglówki "pylą" i szybciej zabija się membrana. Natomiast wkłady węglowe i sedymentacyjne trzeba wymieniać co około 6 miesięcy. Ale żona się ucieszy bo do żelazka będzie miała miękką wodę :D

Ta aukcja mnie zainteresowała i rozmowa ze sprzedającym http://allegro.pl/fi...3727884774.html

Chyba jednak zainwestuje w 100 GPD. Zgodnie z tym: http://www.flytrap.pl/technika-w-hodowli-roslin/woda-i-wilgotnosc/114-technologia-przygotowania-wody-z-wykorzystaniem-odwroconej-osmozy-ro

to szybko się nie leje taka zdemineralizowanka ;)

Edited by Mariusz_CH

I zakupiłem takie coś: http://allegro.pl/sh...item=3743758316

Na głównej linii wodnej będzie filtr 20 mikronów, następnie już w urządzeniu pierwszy to węglowy, następny 1 mikron, membrana 100 GPD i na końcu, aby całkiem zdemineralizować wodę filtr żywiczny.

Edited by Mariusz_CH