Skocz do zawartości

Pozdrowienia z Rzeszówka


Green Fox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, a szczególnie piwowarów ze ściany wschodniej ;)

 

Zainteresowałem się własnoręcznym wyrobem piwa ze względu na fakt, że co prawda pyszne piwa są już dostępne w naszym pięknym kraju w coraz większej liczbie gatunków, rodzajów, marek i maści, jednakowoż idzie za tym również odpowiednia cena. Pomimo tego, że i tak mocno zmieniłem poglądy na temat "Co?! 10 zł za jedno piwo?! I to 0,33?", to jednak na dłuższą metę wolę utworzyć własne zapasy najulubieńszych gatunków złocistego trunku :) Naiwnie przy tym sądzę, że być może niektóre warki przebiją nawet najlepszych przedstawicieli gatunku dostępnych w sprzedaży. Do tego czasu jednak przede mną długa droga...

 

Jak dotychczas utworzona i wypita została pierwsza warka z brew-kita w celach technologiczno-poznawczych, część znajomych nawet twierdziła, że w miarę pijalna, chociaż obiektywnie należy przyznać, że lurowata. Teraz właśnie obserwuję z niecierpliwością lenistwo drożdży w drugiej warce - wrzucone zostały już godzinę temu i na razie ani śladu fermentacji! - no ale tak to już w tym kraju jest - piwo to by chciał każdy, ale robić nie ma komu ;) drożdżom się udzeliło :] Druga warka powstała już z pełną wersją zacierania słodu, nawet pokusiłem się o dekokcję, ze względu na gatunek (lekko zmodyfikowany weizen). Do jej szerszego opisu zapraszam w odpowiednim dziale na forum.

 

To tyle w kwestii przywitania i krótkiej informacji, kto zacz i czego tu chce. Mam nadzieję na wymianę poglądów i poznanie piwowarów, szczególnie z okolic Rzeszowa, a z tego co się orientuję, jest ich całkiem spora ilość (może Rzeszów zamiast reklamować się hasłem "Stolica innowacji", powinien reklamować się jako "Stolica Piwowarstwa"). W miarę możliwości wynikających z obowiązków zawodowo-rodzinnych będę się starał uczestniczyć w spotkaniach warzelniczych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.