Jump to content

Pozdrowienia z Rzeszówka


Green Fox
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów, a szczególnie piwowarów ze ściany wschodniej ;)

 

Zainteresowałem się własnoręcznym wyrobem piwa ze względu na fakt, że co prawda pyszne piwa są już dostępne w naszym pięknym kraju w coraz większej liczbie gatunków, rodzajów, marek i maści, jednakowoż idzie za tym również odpowiednia cena. Pomimo tego, że i tak mocno zmieniłem poglądy na temat "Co?! 10 zł za jedno piwo?! I to 0,33?", to jednak na dłuższą metę wolę utworzyć własne zapasy najulubieńszych gatunków złocistego trunku :) Naiwnie przy tym sądzę, że być może niektóre warki przebiją nawet najlepszych przedstawicieli gatunku dostępnych w sprzedaży. Do tego czasu jednak przede mną długa droga...

 

Jak dotychczas utworzona i wypita została pierwsza warka z brew-kita w celach technologiczno-poznawczych, część znajomych nawet twierdziła, że w miarę pijalna, chociaż obiektywnie należy przyznać, że lurowata. Teraz właśnie obserwuję z niecierpliwością lenistwo drożdży w drugiej warce - wrzucone zostały już godzinę temu i na razie ani śladu fermentacji! - no ale tak to już w tym kraju jest - piwo to by chciał każdy, ale robić nie ma komu ;) drożdżom się udzeliło :] Druga warka powstała już z pełną wersją zacierania słodu, nawet pokusiłem się o dekokcję, ze względu na gatunek (lekko zmodyfikowany weizen). Do jej szerszego opisu zapraszam w odpowiednim dziale na forum.

 

To tyle w kwestii przywitania i krótkiej informacji, kto zacz i czego tu chce. Mam nadzieję na wymianę poglądów i poznanie piwowarów, szczególnie z okolic Rzeszowa, a z tego co się orientuję, jest ich całkiem spora ilość (może Rzeszów zamiast reklamować się hasłem "Stolica innowacji", powinien reklamować się jako "Stolica Piwowarstwa"). W miarę możliwości wynikających z obowiązków zawodowo-rodzinnych będę się starał uczestniczyć w spotkaniach warzelniczych.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam i pomyślności życzę :) porzyć kity i kontynuuj zacieranie :) dekokt moim zdaniem to zawracanie d**y :P z jakich okolic jesteś konkternie? bo rzeszów to moje miasto rodzinne :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.