Skocz do zawartości

Co to za cholera? :-/


Serpiente

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zlewałem IIPA na cichą i zaniepokoił mnie widok na powierzchni piwa. Jakieś dziwne formacje pływały na wierzchu a że czegoś takiego nie widziałem to od razu niepokój czy czasem infekcji nie złapałem...

Wrzucam fotki i proszę o pomoc w diagnozie co to jest :roll:

 

Dodam, że po otwarciu pokrywy doleciał mnie zapach normalnej fermentacji. Burzliwa przebiegała w ok 20 C i zauważalne oznaki były widoczne do 5-6 dnia i później aktywność w rurce się skończyła. Dziś po przyniesieniu piwa z piwnicy postało ono w temp ok 23 aby się ustało i wtedy ponownie zaczęło delikatnie bulkać.

post-6864-0-95400600-1385750123_thumb.jpg

post-6864-0-77025800-1385750166_thumb.jpg

post-6864-0-10717000-1385750184_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo dopiero po burzliwej. Niedawno minął tydzień jak go warzyłem. Undeath

t

ak na poważnie, co to jest ? Czy to normalne drożdże? Czy mogę je zadać od razu do cieńkusza po RISie?

Edytowane przez Serpiente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łyżką to one się nie dały zebrać bo takie "luźne" bardzo były. Zlałem do wyparzonego słoika i czekam aż osiądą. Chciałem dzisiaj je zadać do cieńkusza po RISie bo akurat czeka na dodanie drożdży. Teraz miałem obawy czy dawać tą gęstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na prawdę drożdże, założę się że użyłeś US-05 ;) One zostawiają czasem czapę drożdżową, właśnie w takiej postaci albo nawet na całej powierzchnie tafli młodego piwa, za pierwszym razem to szokuje każdego, przyzwyczaisz się po którymś tam piwie ;) Nie które szczepy mają tak po prostu. Jak piwo pachnie i smakuje dobrze to się nie przejmować tym i lać na cichą/w butelki. Twoje wygląda zdrowo więc na cichą dochmielić na zimno w butelki i delektować się pysznym piwem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienki ma 10 blg. A drożdżaków jest ponad litr. Dekantowałem piwo dokąd się dało. Zostało trochę ponad litr, półtora piwa z drożdżakami

Edytowane przez Serpiente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.