Skocz do zawartości

Pasteryzacja piwa


bart3q

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Chciałbym zrobić piwo, które po nagazowaniu dosłodziłbym miodem. Następnie chcę je spasteryzować, żeby nie mieć granatów.

Z tego co czytałem w browarach jednym ze sposobów pasteryzacji jest tunelowa, gdzie butelki w specjalnym tunelu są podgrzewane już z piwem w środku, więc się da.

 

Mimo wszystko wolę zapytać:

W jakich temperaturach i jak długo pasteryzować?

Czy butelka z nagazowanym piwem nie wystrzeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chcesz to robić, bo piwo ma być słodkie, czy zależy Ci na smaku miodowym?

Ja robiłem raz piwo miodowe, duży słoik miodu gryczanego na warkę podnosi oczywiście ekstrakt, ale smak pozostaje - o słodyczy oczywiście nie ma mowy, trzeba korygować sposobem zacierania i dosłodzić cukrem, którego drożdże nie jedzą.

Osobiście bałbym się wpakować nagazowane butelki do piekarnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagazuję do troszkę wyższego poziomu - np. 2,7, schłodzę mocno piwo, otworzę, dorzucę miodu i od razu zakapsluje. Już tak robiłem z kupnymi (otworzyłem, wrzuciłem kilka szyszek chmielu i zakapslowałem) i były nagazowane tylko delikatnie słabiej.

 

Chcę tak zrobić aby mieć piwo o smaku miodowym i słodkie. Pasteryzowałbym w garnku z wodą.

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zabić drożdże po fermentacji dodać miodu i do kega.

To było by niezłe, ciekaw jestem czy np. takie dosłodzone miodem piwo, następnie nasycone w kegu do poziomu ~2,8 da się zabutelkować i otrzymać nasycenie ~2.5? Czy może jest jakiś przelicznik do takich zabiegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie chcę je spasteryzować, żeby nie mieć granatów.

Kiedyś natknąłem się na niemiecki forum na proces pasteryzacji:

 

"Kolejnym etapem jest pasteryzacja, którą przeprowadza się w 65-70°C przez 30 minut. Następnie należy butelki schłodzić w wodzie i przechowywać w chłodnej piwnicy. (druga opcja pasteryzacji to włożenie do gara z woda o temperaturze 65°C i odczekanie aż ostygnie ona do ok. 40°C)"

 

Jeżeli już próbowałbym pasteryzacji, to proces ten przeprowadziłbym na pewno na dworze w pewnej odległości od domu. No i trzeba by policzyć przyrost ciśnienia w butelce w odniesieniu do planowanego nagazowani i sprawdzić czy butelki przeżyją takie ciśnienie - coś mi się kojarzy, że wytrzymują do około 5 barów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł z pasteryzowaniem w gorącej wodzie. Ja na początek zabutelkuje kilka sztuk w butelki plastikowe po wodzie gazowanej, do refermentacji dodam miód i po kilku dniach jak butelki ,,ztwardnieją'' spasteryzuje w gorącej wodzie. W ten sposób będę dotykowo sprawdzał stan nagazowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł z pasteryzowaniem w gorącej wodzie. Ja na początek zabutelkuje kilka sztuk w butelki plastikowe po wodzie gazowanej, do refermentacji dodam miód i po kilku dniach jak butelki ,,ztwardnieją'' spasteryzuje w gorącej wodzie. W ten sposób będę dotykowo sprawdzał stan nagazowania.

wikipedia:

"PET w temperaturze pow 70 °C traci swoje własności mechaniczne (butelki nie nadają się do pasteryzacji w wysokiej temperaturze bez stosowania dodatkowych technik uszlachetniających np. dodatek PEN)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bes sensu ten pomysł, piwo z taką ilością martwych drożdży nie będzie zbyt trwałe smakowo.

 

Słodkość piwa możesz uzyskać z innego źródła niż smak miodowy. dodanie płynnego miodu do kufla, tak jak soku wydaje mi się najprostszym i najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuczny miód jest fermentowalny bo powstaje z sacharozy, jednak aromat "identyczny z naturalnym" pozostaje - testowalem przy próbie robienia piwa miodowego.

Zaletą tego rozwiązania jest niska cena.

 

Edytowane przez Xenocyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.