Skocz do zawartości

reklamy w internecie


amap

Rekomendowane odpowiedzi

zwykle korzystam z ff z zainstalowanym adblockiem ale od czasu do czasu jestem zmuszony do korzystania z IE gdzie nie mam blokowania reklam - tak jak teraz - i jestem zaszokowany ilością i nachalnoscią materiałów reklamowych.... o ile pamięć mnie nie myli początki wyglądały całkiem inaczej choc moge sie mylić :)

jestem ciekaw czy tez korzystacie z blokowania reklam czy już się przyzwyczailiście do nich i nie zwracacie uwagi?

Edytowane przez elroy
Poprawiłem tytuł na bardziej jednoznaczny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przeszkadzają ci? od strony funkcjonalnej - żeby dostać się do tekstu trzeba trochę poklikać by je zamknąć....

 

Ale przecież nic nie wyskakuje. Aktualnie na forum możesz znaleźć 3 reklamy w formie statycznych bannerów. TB (główna strona forum), HB (między wątkami) i AlePiwo (strona z nowymi postami). Sam je oglądam na codzień i może się mylę, ale raczej nachalne mi się nie wydają :)

Oczywiście głos należy do forumowiczów :) Najlepiej jakbyś uchwycił sytuacje printscreenem i mi podesłał, albo wrzucił do wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kto tu mówi o piworgu??? :D

może to się wyda niektórym dziwne, ale odwiedzam wiele innych stron i stąd mój wpis - dotyczy się generalnie stron internetowych.......

Edytowane przez amap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ode mnie kasy za rejestrację nie żądał, a forum z czegoś trzeba utrzymać. Raz, że do zapłaty jest alias, dwa że opłacić trzeba serwer. Nie powiedziałbym, że te reklamy są jakoś wyjątkowo nachalne, więc mi nie przeszkadzają. Aczkolwiek, ja jestem taką osobą, że oglądam nawet w całości reklamy na YouTube o ile wiem, że vloger ma za to dodatkowy zysk (Ci najwięksi mają płacone nawet jeśli reklama nie wyświetli się w całości). Ktoś poświęca swój czas, niech ma coś z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, teoretyzując na przykładzie naszego forum - aby wyeliminować reklamy moglibyśmy wprowadzić płatny dostęp, ale z drugiej strony, żaden ze sklepów powowarskich nie miałby szans na dotarcie do grupy docelowej (nie wiem na ile są skuteczne te bannery) a co za tym idzie zmniejszyłaby się ilość klientów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli reklama jest tematyczna, to nawet można się dowiedzieć ciekawej rzeczy. O dostępności nowych drożdży, czy nowej dostawie chmielu - jestem na tak.

Co innego nachalne reklamy, którymi bombardują nas sieciówki - stanowczo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na piwoorga wyłączyłem sobie Adblocka, bo lubię te trzy reklamy, zawsze się dowiem o jakiś promocjach :P;) Ale na wszystko inne mam założone, bo mój ekran jest bombardowany sryliardem reklam co mnie denerwuje bo często trzeba je wyłączać, żeby przeglądnąć treść strony... Najbardziej wkurzały mnie reklamy na Youtube, zanim się dobrnęło do filmiku to masakra jakaś, ale nakładka na adblocka dała radę. Pytanie mam to po co korzystasz z IE? Zainstaluj chroma i z głowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale korzystasz z innej przeglądarki na tym samym komputerze?

 

Kaspersky Internet Security ma opcje "Blokowanie banerów" niezależnie od przeglądarki.

 

Z poziomu routera firmware Tomato ma wbudowane blokowanie reklam

 

Za pomocą pliku hosts, dobry plik tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez długi czas byłem cierpliwy i nie blokowałem reklam, ale w pewnym momencie natarczywość stała się nie do zniesienia i zainstalowałem ad-blocka.

 

Parę razy trafiłem na stronę gdzie wprost napisano, że reklamy są podstawą funkcjonowania serwisu i twórcy proszą o wyłączenie blokad. Na takich stronach ad-blocka wyłączam, zwłaszcza że reklamy są tam zazwyczaj niezbyt nachalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, teoretyzując na przykładzie naszego forum - aby wyeliminować reklamy moglibyśmy wprowadzić płatny dostęp, ale z drugiej strony, żaden ze sklepów powowarskich nie miałby szans na dotarcie do grupy docelowej (nie wiem na ile są skuteczne te bannery) a co za tym idzie zmniejszyłaby się ilość klientów?

 

Może pora na nowocześniejszą reklamę, wyskakujące okna i banery przestały cokowiek sprzedawać (reklamować). Tak jak reklamy w TV. Zdaje się NaTemat mocno promuje inne formy reklamy, oczywiście wzorując się na zagranicy.

 

AdBlock to dla mnie rzecz niezbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale korzystasz z innej przeglądarki na tym samym komputerze?

 

Kaspersky Internet Security ma opcje "Blokowanie banerów" niezależnie od przeglądarki.

 

Z poziomu routera firmware Tomato ma wbudowane blokowanie reklam

 

Za pomocą pliku hosts, dobry plik tutaj

nie korzystam z innej przegladarki bo jej tam nie ma

motyw z tomato mnie zainteresował - mam 1.25 ale nie widzę takiej opcji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.