Skocz do zawartości

[Blog Kopyra] 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o piwie, żeby nie wyjść na głupka.


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Lary, nie! Nie zaczynaj dyskutować z tym człowiekiem bo to sensu nie ma! Chodzi pewnie o to że to portal i gazeta lemingów, a nie prawdziwych polaków... Ignoruj jake-a w takich sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merytoryka jest OK. tytuł beznadziejny i obraźliwy .

 

Czyli co jesli ktoś nie warzy piwa nie interesuje się tematem to jest głupi.... no nie wiem ton tytułu bardzo mi się nie podoba a znam wilu piwoszy którzy oceniają piwo na dobre i złe nie znają niuansów warzenia , chmielenia itp. i co to są głupki .

 

 

Powiem tyle wskazując na kogoś palcem że jest głupi pamiętaj że 4 pozostałe palce wskazują na Ciebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co jesli ktoś nie warzy piwa nie interesuje się tematem to jest głupi.... no nie wiem ton tytułu bardzo mi się nie podoba a znam wilu piwoszy którzy oceniają piwo na dobre i złe nie znają niuansów warzenia , chmielenia itp. i co to są głupki .

Czytałeś w ogóle ten artykuł? Kopyr rozprawia się tam z piwnymi mitami i nie pisze o żadnych niuansach warzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Czytałeś w ogóle ten artykuł?

Odpowiem pytaniem na pytanie A czytałeś w ogóle co napisałem ???

 

 

tak czytałem dowalam się do tytułu, który uważam za obraźliwy nie do merytoryki. Wiem że wielu ludziom zburzę ich świat ale naprawdę świat nie kreci się wkoło piwa. Nazywanie kogoś "głupkiem" tylko dlatego że nie zna się na tajnikach warzenia uważam za NIE OKEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytałem dowalam się do tytułu, który uważam za obraźliwy nie do merytoryki. Wiem że wielu ludziom zburzę ich świat ale naprawdę świat nie kreci się wkoło piwa. Nazywanie kogoś "głupkiem" tylko dlatego że nie zna się na tajnikach warzenia uważam za NIE OKEJ

Ale tytuł tego artykułu nie brzmi "Kto nie wie czegośtam, ten jest głupkiem".

 

Natomiast czy to się komuś podoba czy nie, łatwo zrobić głupka z kogoś kto papla o zupce chmielowej, o tym że pije Kasztelana, bo reszta to pasteryzowane g**no albo z kogoś kto liczy kropki na puszce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lary, nie! Nie zaczynaj dyskutować z tym człowiekiem bo to sensu nie ma! Chodzi pewnie o to że to portal i gazeta lemingów, a nie prawdziwych polaków... Ignoruj jake-a w takich sprawach.

O! Ty już pierwszy wiesz o co chodzi. Chciałbym mieć taką wiedzę jak ty.

A Polaków piszemy dużą literą.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o wiecznie-żywy temat żółci :D

Dasz sobie uciąć ręce, że nigdy nie dodawano żółci do piwa?

 

Nigdy nie, w przeszłości rozne rzeczy dodawano do piwa. Ale od XIXw od czasu masowej uprawy chmielu... nie ma to moim zdaniem sensu. Tym bardziej w Polsce, gdzie chmielu jest raczej nadmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się tekst p. Kopyra podoba, cały. Kropki na puszkach też. Mam książke z 2007r i linia produkcyjna w fabryce piwa wlewa roztwór piwny w ilości 100000szt na godzinę. Czyli te kropki mają znaczenie techniczne. Temat żółci jest ciężki, w tekscie jest jednak poruszony 'ekstrakt chmielu', żółta maź, to tak jak np Soda Cola (0.75ltr=18l, pychotka z gazem :) . Śmignę w piątek na bazary i zapytam o żółć wołową, ciekawe co mi fachowcy powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znajdzie się pogromca mitów i spróbuje dodać żółci zamiast chmielu.

 

A co do tytułu to też uważam, że mógłby być inny ale autor tak chciał i tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o wiecznie-żywy temat żółci :D

Dasz sobie uciąć ręce, że nigdy nie dodawano żółci do piwa?

 

Nigdy nie, w przeszłości rozne rzeczy dodawano do piwa. Ale od XIXw od czasu masowej uprawy chmielu... nie ma to moim zdaniem sensu. Tym bardziej w Polsce, gdzie chmielu jest raczej nadmiar.

Mr. Funk twierdzi, że dodawali jeszcze w XX wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.