Skocz do zawartości

Kapslownica Greta- Ucieka na bok


aniolhc

Rekomendowane odpowiedzi

Greta zakapslowała raptem 80 butelek a przy ostatnim rozlewie zaczęła uciekać na boki przy zaciskaniu kapsla. Chodzi o to że tylko jedna strona się zaciska i muszę bardzo blisko trzymać za ramiona żeby poprawnie zakapslowała butelki.

Miał ktoś z Was z nią taki problem?

 

Jeśli już wymieniać na inną to jaką polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma znaczenie ale kapsle przed nalozeniem na butelkę trzymam we wrzatku. Jak do tej pory 13 warek poszlo ladnie. Pomijam jedna urwaną szyjke bo winna byla butelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem taki nagły problem, okazało się że zacząłem używać innych kapsli. Wyglądały podobnie ale były twardsze i działo się tak jak piszesz. Nie pamiętam gdzie kupiłem te twardsze ale pamiętam że te miękkie które Greta lubiła były z Browamatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapsle są te same co za pierwszym razem. Mam już paten jak kapslować ale to denerwujące że po dwóch zakapslowanych warkach sprzęt zaczyna się sypać. Chyba gwiazdor musi przynieście nową na prezent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Greta po 14 warkach do niczego już się nie nadaje więc zamieniłem ją na Grifo HD podobno bardzo solidna kapslownica stołowa.

Wybrałem ją bo wszystko jest ze stali i ze względu na przekładnię, ale jeszcze jej nie używałem więc nie mogę nic powiedzieć na jej temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy te grifo HD znaleźliście? Ja na początku listopada szukałem kapslownicy stołowej i ni cholerę nie umiałem znaleźć HD.

Tutaj są dostępne http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/butelkowanie-piwa-domowego-kapsle-kapslownice/958-kapslownica-stolowa-heavy-duty-grifo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja Greta też padła po 3 warkach okazało się że blaszki trzymające rant szyjki wygięły się i przez to przy naciśnięciu ramion ześlizguje się z rantu. Myślę ją rozebrać żeby wymłotkować te blaszki ale nie wiem czy uda mi się ją później złożyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gretę można kleszczami wyprostować i poprawić młotkiem, do butelek z wysokim gwintem używamy nadal Grety, zaś Grifo do wszystkich innych. Jeśli trzeba zabutelkować jakaś limitowaną edycję, to nie ma sensu iść po Grifo, 15 bączków, Greta, szast-prast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prostowaniu kleszczami nie uszkodze obudowy plastiku ? Ja myslałem rozwiercic plastik w miejscu gdzie blokuje blaszki wymontowac blaszki wyklepać a poźniej zblokowć je śrubami w kapslownicy. Robił ktoś taką regenerację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie bawiłem w żadne wymontowywanie blaszek. Wziąłem młotek, stuknalem parę razy po blaszkach i chodzi jak nowa.

 

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.