Jump to content
aniolhc

Kapslownica Greta- Ucieka na bok

Recommended Posts

Greta zakapslowała raptem 80 butelek a przy ostatnim rozlewie zaczęła uciekać na boki przy zaciskaniu kapsla. Chodzi o to że tylko jedna strona się zaciska i muszę bardzo blisko trzymać za ramiona żeby poprawnie zakapslowała butelki.

Miał ktoś z Was z nią taki problem?

Jeśli już wymieniać na inną to jaką polecacie?

Jak chwycisz butelke kapslownicą to spróbój naciskać ramie które mniej się domyka a drugim stabilizuj ułożenie na butelce- mojej grecie to pomaga

ja mam podobnie, zaciskaj bardzo powoli to pomaga i płynnie, poza tym to kwestia urody niektórych butelek (mi kilka główek butelek urwała). Szukaj wątków o Grecie, było gdzieś na forum...

Nie wiem czy to ma znaczenie ale kapsle przed nalozeniem na butelkę trzymam we wrzatku. Jak do tej pory 13 warek poszlo ladnie. Pomijam jedna urwaną szyjke bo winna byla butelka.

Ja też miałem taki nagły problem, okazało się że zacząłem używać innych kapsli. Wyglądały podobnie ale były twardsze i działo się tak jak piszesz. Nie pamiętam gdzie kupiłem te twardsze ale pamiętam że te miękkie które Greta lubiła były z Browamatora.

Miałem to samo, kiedy już się tak zaczęła zachowywać to zaciskałem powoli i równomiernie.

A potem kupiłem kapslownicę Eterna ;)

Kapsle są te same co za pierwszym razem. Mam już paten jak kapslować ale to denerwujące że po dwóch zakapslowanych warkach sprzęt zaczyna się sypać. Chyba gwiazdor musi przynieście nową na prezent :)

Moja Greta po 14 warkach do niczego już się nie nadaje więc zamieniłem ją na Grifo HD podobno bardzo solidna kapslownica stołowa.

Wybrałem ją bo wszystko jest ze stali i ze względu na przekładnię, ale jeszcze jej nie używałem więc nie mogę nic powiedzieć na jej temat.

Gdzie wy te grifo HD znaleźliście? Ja na początku listopada szukałem kapslownicy stołowej i ni cholerę nie umiałem znaleźć HD.

Tutaj są dostępne http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/butelkowanie-piwa-domowego-kapsle-kapslownice/958-kapslownica-stolowa-heavy-duty-grifo.html

Też polecam Grifo HD. Moja Greta wytrzymała całe 5 warek (!); później albo obcinała szyjki, albo uciekała i przez to kapslowanie szło tragicznie.

Moja Greta też padła po 3 warkach okazało się że blaszki trzymające rant szyjki wygięły się i przez to przy naciśnięciu ramion ześlizguje się z rantu. Myślę ją rozebrać żeby wymłotkować te blaszki ale nie wiem czy uda mi się ją później złożyć :)

Gretę można kleszczami wyprostować i poprawić młotkiem, do butelek z wysokim gwintem używamy nadal Grety, zaś Grifo do wszystkich innych. Jeśli trzeba zabutelkować jakaś limitowaną edycję, to nie ma sensu iść po Grifo, 15 bączków, Greta, szast-prast.

Przy prostowaniu kleszczami nie uszkodze obudowy plastiku ? Ja myslałem rozwiercic plastik w miejscu gdzie blokuje blaszki wymontowac blaszki wyklepać a poźniej zblokowć je śrubami w kapslownicy. Robił ktoś taką regenerację ?

Ja tam się nie bawiłem w żadne wymontowywanie blaszek. Wziąłem młotek, stuknalem parę razy po blaszkach i chodzi jak nowa.

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka