Skocz do zawartości

Browar Czarny Ryś - Old Peculier


ja2

Rekomendowane odpowiedzi

Kolor: brązowy, dość klarowne

Piana: drobnopęcherzykowa, szybko opadająca

Aromat: młode wino, alkohol,

Smak: goryczka niska, karmel, alkohol

Wysycenie: niskie

 

Ogólnie: Piwo przypomina mi nieco Weizenbocka.

Piję drugi raz piwo z Czarnego Rysia (wcześniej Maibock) i identyczna sytuacja; aromaty oraz smak zdominowane a’la młode wino.

Przypadek, infekcja, czy tak miało być?

Nie wiem jak smakuje oryginalny Old Peculier, ale jeśli tak, to piwo to nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolor: Ciemna miedź wpadająca w brąz z czerwonymi refleksami, klarowne

Piana: Kremowa, drobnopęcherzykowa z dość dużymi dziurami, szybko się zredukowała zostawiając niewielką obrączkę

Aromat: tu niewiele się dzieje, głównie słodowy i drugi dominujący, dziwny jak w młodym winie z ciemnych winogron (ale nie winny), bodajże pochodzący od pestek

Smak: w smaku ta sama pestkowa nuta, która pozostawia cierpkość na końcu języka, goryczka niska ale wyczuwalna, słodowe w moim odczuciu nie jest wytrawne

Wysycenie: niskie idealnie mi tu pasuje

 

Podsumowując piwo dobre, niezapychające, dobrze pijalne, na pewno po tych trzech miesiącach zdążyło się ułożyć ja nie wyczułem w nim alkoholowości ani nut winnych jedynie to ta pestkowość czy nie wiem jak to nazwać ale piwo jak najbardziej OK.

post-5662-0-70112700-1389907756_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że wytrzymałeś z degustacją. Ładne szkło :)

 

Piwo zdecydowanie ułożyło po tych 3 miesiącach, tydzień temu skończył się keg więc miałem jeszcze okazję pokosztować. Są jeszcze dwie butelki w depozycie także będę ciekawy co przyniesie czas.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolor jak wyżej.

Aromat też, słodowy, młode wino ale bardzo delikatnie, rzeczywiscie trochę waizenbockiem zalatuje.

Piana znikła bardzo szybko do zera. Wysycenie wysokie jak dla mnie za wysokie, ale piwo stało w sklepie i mogło się przegazować przez temperaturę.

Goryczka bardzo delikatna.

Ogólne wrażenie pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor: miedziano-czerwony, klarowny, oryginał jest bardziej ciemnowiśniowy, niemniej jednak wrażenie pozytywne

 

Aromat: nuta górna to kandyzowane wiśnie, lekkie podbicie słodowe, troszkę pestek brzoskwini. Nuta dolna-bardziej przyprawowa, prawie jak belg, bogata i złożona, troszkę lukrecji, nawet kakao.

 

Smak: gesty, z wyraźnym chmielem na finiszu, w smaku pestki wiśni, marcepan, nawet czeremcha, co ciekawe smak nie za słodki, na co by wskazywał aromat, ale bardziej półwytrawny idący w kierunku "thirst quencher", a nie "winter warmer" do kontemplacji przy kominku (trzeba jeszcze mieć takowy ;).

 

Oryginału nie piłem, więc nie wiem na ile blisko czy daleko, ale jest to bardzo porządny old ale, któremu brakuje odrobiny kwasowości i więcej lepiącej się słodyczy w smaku. Pomijając te kwestie, nie mam mu nic do zarzucenia.

 

PS. Etykietka tylko lekko się porwała na bokach, ale wygląda idealnie.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogi podziwiam Twój zmysł sensoryczny. Jak na pierwsze podejście do stylu Old Ale nabyłem sporo doświadczenia. Nie jest to łatwe piwo do skomponowania.

 

Co do oryginału to raczej wyszło po prostu całkiem inne piwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dorwę oryginał, to się będę mógł odnieść. Porównywałem moje odczucia z tym, co o tym piwie oficjalnie piszą i ze zdjęciami-oczywiście pal sześć barwę, chodzi o smak i aromat, i aromat, jak dla mnie, to rasowy old ale, a czy Theakston'a Old Peculier? Może nawet lepiej, że stworzyłeś coś własnego niż kopię? MSZ, popełniaj częściej takie piwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.