Skocz do zawartości

Wędzenie kiełbaski


GB...

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Co jakiś czas wędzę kiełbaskę, żeberka, wczoraj boczek (wyszedł rewelacyjny) oraz dymię ziarno do piwa. Drugi raz do kiełbaski z przepisu ze starej książki dodałem pysznej przyprawy -rozmaryn- oraz odrobinę soli czosnkowej. W Kielcach był jarmark na Sienkiewce i akurat były przyprawy, świeże z woreczków. Kupiłem :) . 'Polujcie' na takie przyprawy, aromat dużo mocniejszy niż z torebek sklepowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To nie jest polędwica, tylko polędwiczka wieprzowa. :/

 

Jak zwał , tak zwał , na mój gust za mocno podgrzana , to mięsko wyśmienicie smakuję na pół surowo . W środku 60C maks . Tam widać że przekroczyło 68C . Ale to sprawa gustu . Ładnie wygląda z zewnątrz . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polędwiczka wieprzowa, która chyba jest na zdjęciu powinna być (wg mnie i nie tylko) wędzona na zimno. Wędzenie na zimno to max. 30 st. Najlepiej do 25 st.C. Do tego jeszcze odpowiednie peklowanie i jest super.

Wędzenie na zimno to inna bajka , dojrzewające szynki , kiełbasy , super , polendwiczka na ciepło mnie smakuję bardziej , ale warunek nie ścięte białko . Ale to sprawa gustu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga to polędwiczka wieprzowa. Ja ćwiczyłem już pare wariantó. Wędzenie na zimno , parzenie , nie parzenie , podpiekanie. Zdecydowanie najlepiej smakuje dla mnie i rodziny wędzona na ciepło nie parzona. Krucha w środku połykana w zasadzie na poczekaaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś po małej modernizacji wędzarnię przepaliłem, odymiłem oraz na węglach po kilku godzinach testowania upiekłem ziemniaki. Zalałem pszenicę do kiełkowania i chyba w piątek wysuszę/uwędzę. W następną sobotę wędzenie kiełbaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobotnie wędzenie. Polędwiczki schab boczek. Fotki z kalkulatora. Miałem problem z utrzymaniem temperatury. Nie wiem czy przez temperaturę otoczenia czy ilość wypitego piwa. :)

 

Bardzo ładny kolorek , bo o smaku ciężko na odległość :) . Dziś na wieczór udka zacznę wędzić , tak dla rozmaicenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia zamiast beczki

znaczy się, wyższy poziom w dwójnasób :)

 

Drewniana skrzynia o 15190% lepsza od nie ocieplanej beczki czy szafy , co prawda mam z nierdzewki i ocieplaną , ale jak bym miał robić , to na pewno poszedł bym w slady GB i była by z drewna . Pod każduym względem jest dobra :okey: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałem się zapachów terpentyny ale w tej starej stojącej już kilka lat pod wiatą skrzyni nie ma nawet miligrama żywicy. Pomiędzy beczką a skrzynią jest blacha nierdzewna, kilka elementów jest z twardego drewna. Jutro zrobię fotkę szuflady na ziarno post-6562-0-28259000-1413710993_thumb.jpg . Dziś wędziłem kiełbaskę, drewno: buk, olcha i jabłoń. Zapach mniam :)

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.