Skocz do zawartości

Browar Złotowieniec - Altbier 13°Blg


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Kolor: miedziany, mętne, nieprzejrzyste

Piana: zróżnicowana struktura, drobne i grube pęcherzyki, szybko redukuje się do bardzo małego kożuszka

Aromat: deliatny, owoce, skóra ciemnego chleba

Smak: dość pełne ale z balansem wytrawności na finiszu, zaznaczona przyjemna, krótka goryczka

Wysycenia: dość wysokie ale dzięki temu piwo jest orzeźwiające

 

Ogólnie: Jak na styl może ciut zbyt owocowe to piwo, ale to niuans. Słaba piana, W smaku piwo ładnie zbalansowane, bardzo dobrze się pije, wypiłem ze sporą dawką przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zaraz się właśnie za to cudo, zabieram...

 

I oto:

 

Kolor: jak widać na załączonej fotografii, piękna miedż, ładna czapa gęstej piany

 

Aromat: lekko piekący, zbożowy, bardzo swojski i rześki, to nuta górna. Dolna-bardziej ziemista i lekko przyprawowa, ale nie piekąca

 

Smak: hmmm, pociągam sążnisty łyk, a spodziewałem się chmielu-specjalnie dla chmielowego charakteru alt'a, jaki znam dobrałem to szkło poniżej, a tu brak, goryczka owszem jest, ale nadal ta z aromatu przyprawowa-jak tymianek. W smaku jest przerwa, zaczyna się mocną fangą słodową, potem nagle nic, choć pozostaje na języku coś a'la kolendra, i później finisz mocno ziemisty, nawet ściągający. Przeszkadza mi ten środek właśnie, taki nie do końca dobrze umiejscowiony.

 

Wrażenia: Piwo ciekawe, pijalne owszem-3 łyki i ni ma :D, ale potrzebuje dopracowania; moim zdaniem pomoże albo większe nachmielenie-na rasowego alt'a albo zmiana chmielu-jaki był?

post-5299-0-90751700-1391169695_thumb.jpg

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pora na Stout Owsiany. Kolor w normie, ale piwo jest pozbawione gazu i piany, nie wiem czy trafiona butelka czy do Depozytu trafiło nienagazowane? Aromat przyjemny, słodowo-palony, lekko kwaskowaty. W smaku piwo ładnie czekoladowe, z wyraźną i smaczną goryczką, bardzo pijalne, jedno łykowe, bo lekkie, ale niestety bez gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.