Jump to content
Sign in to follow this  
WiHuRa

Browar Złotowieniec - Altbier 13°Blg

Recommended Posts

Kolor: miedziany, mętne, nieprzejrzyste

Piana: zróżnicowana struktura, drobne i grube pęcherzyki, szybko redukuje się do bardzo małego kożuszka

Aromat: deliatny, owoce, skóra ciemnego chleba

Smak: dość pełne ale z balansem wytrawności na finiszu, zaznaczona przyjemna, krótka goryczka

Wysycenia: dość wysokie ale dzięki temu piwo jest orzeźwiające

Ogólnie: Jak na styl może ciut zbyt owocowe to piwo, ale to niuans. Słaba piana, W smaku piwo ładnie zbalansowane, bardzo dobrze się pije, wypiłem ze sporą dawką przyjemności.

Dzięki za recenzję! Jesteśmy świadomi, że w piwie jest kilka błędów, ale może usprawiedliwieniem będzie to, że było to nasze pierwsze zacieranie. ;)

Zaraz się właśnie za to cudo, zabieram...

I oto:

Kolor: jak widać na załączonej fotografii, piękna miedż, ładna czapa gęstej piany

Aromat: lekko piekący, zbożowy, bardzo swojski i rześki, to nuta górna. Dolna-bardziej ziemista i lekko przyprawowa, ale nie piekąca

Smak: hmmm, pociągam sążnisty łyk, a spodziewałem się chmielu-specjalnie dla chmielowego charakteru alt'a, jaki znam dobrałem to szkło poniżej, a tu brak, goryczka owszem jest, ale nadal ta z aromatu przyprawowa-jak tymianek. W smaku jest przerwa, zaczyna się mocną fangą słodową, potem nagle nic, choć pozostaje na języku coś a'la kolendra, i później finisz mocno ziemisty, nawet ściągający. Przeszkadza mi ten środek właśnie, taki nie do końca dobrze umiejscowiony.

Wrażenia: Piwo ciekawe, pijalne owszem-3 łyki i ni ma :D, ale potrzebuje dopracowania; moim zdaniem pomoże albo większe nachmielenie-na rasowego alt'a albo zmiana chmielu-jaki był?

post-5299-0-90751700-1391169695_thumb.jpg

Edited by Bogi

Dokładnie nie pamiętam, ale bodajże Magnum 30g na 20 litrów piwa i wszystko wrzucone na goryczkę.

Pora na Stout Owsiany. Kolor w normie, ale piwo jest pozbawione gazu i piany, nie wiem czy trafiona butelka czy do Depozytu trafiło nienagazowane? Aromat przyjemny, słodowo-palony, lekko kwaskowaty. W smaku piwo ładnie czekoladowe, z wyraźną i smaczną goryczką, bardzo pijalne, jedno łykowe, bo lekkie, ale niestety bez gazu.