Skocz do zawartości

[Blog Dori] Trochę słodyczy, czyli czy cukier to samo zło?


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Informuję że na forum jest wyszukiwarka http://www.piwo.org/...kcja/?hl=cukier

 

skoro kolega Jejski zaczął OT to ja podejmę

rozumiem, że teraz również przed napisaniem wpisu (który nie jest pytaniem) należy przeszukiwać forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Odniosłem się do tego stwierdzenia 

 

Ja koledzy i kolezanki wspomnę jeszcze że w domu można w łatwy sposób inwertować cukier buraczany . Podgrzewamy cukier z wodą w obecności kwasu. Nie zauważyłem też wpisu o maltozie i dekstrynach.
w którym mowa o inwertowaniu cukru, bo o tym że na naszym forum nie ma wpisów o maltozie i dekstrynach to o tym wszyscy wiedzą  ;) 

 

rozumiem, że teraz również przed napisaniem wpisu (który nie jest pytaniem) należy przeszukiwać forum?
Tego oczywiście nie napisałem, ale skoro tak twierdzisz to ja jestem za bo będzie mniej spamu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to było chaotyczne. Jeśli ma być o cukrach to może napiszmy o wszystkich. Taki mini poradnik co i jak i za co odpowiadają w piwie i w jakich piwach są pożądane, a w jakich nie. Ktoś wspomniał o smakach rumowo owocowych, nic nie stoi na przeszkodzie by dodać zamiast cukru trzcinowego melasy trzcinowej. Ważnym źródłem też słodyczy jest miód i którym zapominamy. Ja z piwa jestem bardziej teoretykiem i smakoszem chociaż pomogłem uważyć kilka warek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tego oczywiście nie napisałem, ale skoro tak twierdzisz to ja jestem za bo będzie mniej spamu.

 

OK referowałeś do drugiej części jego wypowiedzi ale zacytowałeś całość. HINT: można cytować selektywnie ;)

Koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.