Skocz do zawartości

Gozdawa weizenbock


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że mi poprzednie przez pomyłkę 2 dodane takie same posty usunięto to ponawiam :)

Właśnie nastawiam weizenbock'a z gozdawy.

Dwie puchy 1,7kg, jedna z pszenicznym, druga z ciemnym - która chmielona nie powiem, nie próbowałem. Ciemna po otwarciu pachniała bardzo podobnie do ciemnych brewkitów coopersa.

Jak smakuje, napiszę za miesiąc/półtora. Prędzej już po nowym roku.

 

Pozdrawiam !

 

PS:

Właśnie popróbowałem pinty - dymy marcowe, i jak dla mnie jakieś takie rozwodnione ...

 

PS2:

Dziękuję koledze z Gozdawy za szybkie dostarczenie kitu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mi poprzednie przez pomyłkę 2 dodane takie same posty usunięto to ponawiam :)

Jeden usunięto, drugi przeniesiono: http://www.piwo.org/...snie-nastawiam/

Jak rozwodnione, jak własne posty gubisz?

 

Na jaki litraż nastawiasz z 3,4 kilograma ekstraktu?

Kiedyś znalazłem ze strony Browamatora pobrana tabelkę (w załączniku) więc podejrzewam, że mniej niż 20l.

receptury z ekstraktów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gozdawa zaleca niby 2 puchy do 1,5 do 2l wody i uzupełnić do 23l, ale ja tam na 100% nie wleję na 23l. Ile wleję, wyjdzie za jakąś godzinę, bo musi trochę ostygnąć :)

 

Wodniste - tzn dla mnie za mało ekstraktu, jakoś tak oczekiwałem bardziej treściwego piwa z browaru rzemieślniczego ... a że voltaż ma to jeszcze o niczym nie świadczy :) mam jeszcze dzisiaj nabyte Ursa american amber, ale już dzisiaj chyba nie będę go próbował :D

 

Niby w.g tego pdfa hefe weizen - 3,2kg na 20l. Tutaj też pół pszenicy, zobaczy się co z tego wyjdzie :)

Edytowane przez Cezary Daniluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nastawiam weizenbock'a z gozdawy.

 

Dwie puchy 1,7kg, jedna z pszenicznym, druga z ciemnym

Gozdawa zaleca niby 2 puchy do 1,5 do 2l wody i uzupełnić do 23l

 

Mogę Cię trochę zmartwić, o ile rzeczywiście chcesz się zmieścić w ramach stylu (no bo jeśli nie, a nikt nie broni, będziesz miał pewnie dobrą ciemną pszenicę) i zakładamy poprawność danych zawartych w arkuszu BA, załączonym powyżej. Mianowicie weizenbock powinien mieć co najmniej 16BLG brzeczki nastawnej. Ze wspomnianej tabelki wynika, że aby otrzymać 20L piwa (zakładam optymistycznie że chodzi o gotowe piwo, czyli że w BA uwzględnili straty z osadem i tabelka mówi o 23L brzeczki nastawnej, zupełnie jak u Ciebie) z brzeczki nastawnej 13,7BLG należy użyć co najmniej 3,5kg ekstraktów (w tabelce jest to Stout). Prosty wniosek stąd taki, że próbujesz uzyskać gęstszą brzeczkę używając mniej ekstraktów. Mamę oszukasz, tatę oszukasz, ale matematyki nie oszukasz :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee nie mierzyłem ;) a dzisiaj już nie ma sensu mierzyć bo już drożdzaki pracują że aż miło :)

 

Po prawie dobie bulka jak trza :D

 

I poszedł we flaszki :)

Edytowane przez Cezary Daniluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czwarty nastaw i na pierwsze zacieranie nabyty podwójny zestaw słodów na milk stouta, z HB.pl.

Na 2 proponują dodanie 500mg laktozy - czy nie dodać więcej, żeby było w smaku przypominające karmi ? żeby żonce smakowało ;) i żeńskiej reszcie rodziny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po dodaniu laktozy popróbuję smaku i ewentualnie w małych porcjach będę dodawał.

Po przestudiowaniu archiwum, niektórzy dodawali całe kilo na 20l, niektórzy 75dag więc myślę że sam będę musiał do siebie dopasować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po dodaniu laktozy popróbuję smaku i ewentualnie w małych porcjach będę dodawał.

Po przestudiowaniu archiwum, niektórzy dodawali całe kilo na 20l, niektórzy 75dag więc myślę że sam będę musiał do siebie dopasować :)

500 g daje delikatną słodycz, a nie ulepek jak pewnie preferowała by Twoja żona. Myślę, że 750g będzie ok :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po dodaniu laktozy popróbuję smaku i ewentualnie w małych porcjach będę dodawał.

Po przestudiowaniu archiwum, niektórzy dodawali całe kilo na 20l, niektórzy 75dag więc myślę że sam będę musiał do siebie dopasować :)

500 g daje delikatną słodycz, a nie ulepek jak pewnie preferowała by Twoja żona. Myślę, że 750g będzie ok :okey:

 

A to wiadomo że większości lepszych połówek będzie bardziej smakowało to co słodsze w spożyciu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Touche bardziej mi chyba chodziło o klarowność Gozdawy i w sumie jak autor zakłada posta i piszę że

Jak smakuje, napiszę za miesiąc/półtora. Prędzej już po nowym roku.

a potem sprawa umiera to to jest zaśmiecanie forum i niczego nie wnosi bo z całym szacunkiem co kogo obchodzi że ktoś otworzył puszkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o klarowność przy weizenbocku mija się z celem. W ten sposób nie dowiesz się niczego o klarowności brewkitów Gozdawy. Znajdź wątek o jakimś stylu w którym klarowność jest wymagana i tam zadaj pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klarowność - odpiszę co mi tam.

Klarowne 100% tak jak piwo ze sklepu, nie klarowane specjalnie.

 

Smak - nie odpowiada mi, czuć żelazo - nie jest to wina wody. Inne warki już zacierane, na tej samej wodzie z tego samego kranu nie mają tego problemu.

 

Jednakże - smakuje mi najbardziej ze wszystkich 4 puszek jakie uwarzyłem, dobrze że na 4 poprzestałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z wiki:

 

W tym tradycyjnie niefiltrowanym stylu wysoka zawartość białek wpływa na klarowność, aczkolwiek poziom przejrzystości jest różny. Podobnie osad drożdżowy (powinien być wzburzony przed wypiciem).

 

http://www.wiki.piwo.org/Weizenbock#Wygl.C4.85d

 

Tak więc czy wyszedłby klarowny czy nie, to nadal byłby w granicach stylu. Jeśli autor wątku uzyskałby mętne piwo, to nadal byłoby z puchą wszystko ok, a Fenris mógł odnieść mylne wrażenie co do jakości brewkitu Gozdawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Fenris mógł odnieść mylne wrażenie co do jakości brewkitu Gozdawy

 

Eh niestety zrobiłem 2 Gozdawy (bez sensu kupiłem 2 bo chciałem na przesyłce oszczędzić,) i obie w porównaniu z Coopersem , lipa :/, nie mylić z IPA :P

Edytowane przez Fenris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.