Skocz do zawartości

Jakiego piwa już nie uwarzysz


Marcrac

Rekomendowane odpowiedzi

Ja znowu nie jestem za piwami lekkimi (min. 12 blg musi być, choć to i tak jest piwo dość cienkie) i za fermentacją dolną-z Korsarskim próbowałem, a i tak smakuje jak górnej. Są piwa, których nigdy nie warzyłem i są piwa, których dawno nie warzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generelanie... Nigdy nie mow nigdy ;)

 

Tymczasowo nie warze dolnej fermentacji, ale to z powodu braku odpowiednich warunkow.

No i piwa mocne nie maja u mnie w domu byt wielu wielbicieli. Najczesniej warze piwa 10-15Blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednym nie będę oryginalny - wędzonka i piwo to nie moja bajka. Podobnie kolendra i piwo - próbowałem wypić takie piwo 2 razy, i oba trafiły do zlewu. A reszty nie skreślam bo kto wie na co będę miał akurat smaka:)

 

ps. Ja stanę tutaj w obronie kolsha. Jak się nawarzę jakiś "ezotycznych" albo mocnych piw, to taki kolsh podchodzi mi jak nigdy. Czasami taka "kolońska" normalność, jest dla mnie najbardziej poszukiwana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy z tym lagerami... prawidłowo przefermentowany domowy lager, po czesku lub po niemiecku to bardzo dobre piwo, kompletnie nie ma nic wspólnego ze sklepowym szajsem, na lato idealny, jasny, ciemny, bursztynowy, wędzony... piszecie że nie macie warunków, ale to naprawdę nic trudnego nawet w lecie, podpowiem wam mój sposobów, zwykła lodówka... nawet nie mam dolnego zamrażalnika... wstawiam wiadro standardowe i mieści się też jedzenie, co do temperatury większość lodówek ma tak, że na minimum podają koło 10-12 stopni więc idealanie na fermentacje a na maksa schodzą do zera więc idealnie na lagerowanie, wystarczy zmierzyć termometrem poszczególne ustawienia termostatu. fota poniżej.

post-4649-0-22059800-1384710710_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorowi wątku trzeba przyznać, że wstrzelił się w temat. Niby banalny, a jaki szeroki odzew. Gratulacje :okey: Jak widać dysput o gustach nigdy dość.

Wiecie co mnie najbardziej zaskoczyło? Liczba przeciwników wędzonki. Może nie mam za dużych doświadczeń, ale grodzisz był jednym z najbardziej udanych moich piw. Wędzonka jest ok!!! I tak się tym piwem zachwyciłem, że myślałem, że to każdy ma tak jak ja. Naiwniak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zaskoczony ilością przeciwników wędzonki.

Co prawda ja się tym jakoś nie zachwycam ale jedną warkę Grodziskiego w roku można będzie robić ;)

 

Sam nie zrobię już na pewno Single Hop na chmielu Mosaic, nie pasuje mi ten zapach totalnie :)

 

Raczej nie "uwarzę" już niczego z brewkitów, chyba że Coopers IPA bo ten akurat mi zasmakował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszelkie AIPA niet, wole się zachwycać smakami słodu i aromatami chmielu niż uber goryczką :). Wędzonka i owszem w ciut przeleżonym grodziszu zacna, więc bronie wędzonek ale w lekkich, rauch i bock to za dużo wrażeń na moje kubki smakowe! I też za górniakami, dla mało wtajemniczonego sensorycznie wyrazistsze posmaki wskazane :) z resztą, ja ciągle odkrywam i to mnie cholernie bawi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako ten co "nie lubi piwa" zaczynam identyfikować kolejne drażniące składniki. Tym czego nie lubię najbardziej jest słód monachijski, zostawia taki dziwny, mydlany smak. Nie uwarzę piwa, które jako podstawowy słód ma właśnie monachijski, jeśli już to takie z minimalnym dodatkiem. Karmelowych pochodzących od monachijskiego też unikam. Początkowo byłem pewny, że nigdy portera nie uwarzę, ale są portery które mi jednak smakują. Teoretycznie nie należy się zapierać całkowicie czegokolwiek, ale ten monachijski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.