Skocz do zawartości

Lista składników - doradźcie jak je połączyć -3cie piwko nastawiam :P


Sizla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was już 3ci raz :P

 

takie mam oto składniki :

 

- słód pilzneński Strzegom - 6kg

- słód monachijski Strzegom - 2kg

- słód jęczmienny dymiony torfem whisky - 1kg

- słód żytni weyermann - 1kg

- słód żytni karmelowy weyermann - 1kg

- płatki ryżowe - 0,2kg

- Chmiel Nugget USA ( granulat ) -100g

- chmiel lubelski (granulat) - 100g

- chmiel Lubelski (szyszki) - 100g

- chmiel Northem Brewer (granulat) - 5g

- dodatki smakowe : trawa cytrynowa , skórka z cytryny

- drożdże safeale 4

 

 

zacierać musze w 2 patiach bo mam zamały garnek na raz ;[ ale mimo wszystko to się u mnie sprawda wiec nie marudzę

 

co byście zrobili z tych skladników ? chciałbym zrobić piwko na jakies 18* BLG - wystarczy ? jak proponujecie nachmielac przy uzyciu tych chmieli co mam ?

Edytowane przez Sizla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ogólnie to nie mam ciśnień zeby moje piwo było w jakims " stylu " poprostu ma być smaczne :P

 

chciałbym zeby było to mocne i treściwe piwo z delikatnym dymnym posmakiem - bo z 1 kg dymionego słodu raczej bedzie delikatny ? :P - no własnie jeszcze trochę za slabo się znam zeby to móc samemu okreslić

 

 

planowałem zrobić to tak :

( jako ze zacieram na 2 razy ... )

 

pierwsze zacieranie : temperatura 62°C ( aby uzyskać bardziej fermentowalną brzeczkę )

 

3kg pilzeński , 2kg monahijski 1kg karmelowy zytni

 

 

drugie zacieranie : temperatura 67°C ( aby z tej frakcji powstała ta " treściwa" , mniej fermentowalna część )

3kg pilzeński , 1kg dymiony , 1kg żytni

 

 

mam już filtrator z oplotu wiec to sobie ładnie potem bym przefiltrował i dał spowrotem do garka zeby wygotować brzeczkę i ją nachmielić

 

 

jesli chodzi o chmielenie to myślałem tak :

 

na 60 minut :

- Chmiel Nugget USA ( granulat ) -40g

- chmiel Northem Brewer (granulat) - 5g ( resztka z poprzedniego piwa - warto zużyć zamiast wywalić )

 

na ostatnie 5 minut + studzenie :

- lubelski granulat : 40g

 

 

na cichej dodam szyszki lubelskiego jeśli uznam ze chce wiecej chmielu

 

( Dlaczego dodaje się na cichej a na bużliwej nie ? czemu nie można np dosypać szyszek już na bużliwą ? )

 

 

jeśli zeczywiście jest tyle możliwości to poprostu zaproponujcie to co WAM by z tego najbardziej pasowała a ja się coś przy okazji naucze i czymś sięmoze zasugeruję

Edytowane przez Sizla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś idealnym przykładem jak nie należy formułować wypowiedzi. Zauważ, że brak odzewu, to na naszym forum rzadkość. Tu naprawdę chętnie wszyscy pomagają. Powiem Ci dlaczego nie doczekałeś się odpowiedzi, Twoje wpisy są chaotyczne, zbyt dużo pytań, zbyt wiele treści, wszystko zmieszane, ogólny bałagan. No i rzecz najważniejsza, błędy. Brak dużych liter, znaków interpunkcyjnych itd itp. Nawet zacząłem czytać, ale po kilku chwilach się zniechęciłem. Podejrzewam, że nie tylko ja tak zareagowałem. Skrzynkę piwa stawiam, że gdy pytania zaczniesz formułować zwięźlej i staranniej, to odpowiedzi Cię zasypią. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.