Jump to content

[Blog Kopyra] Oatmeal Stout z Samuel Smith Brewery


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

I to z dość kontrowersyjnymi tezami. Po zapewnieniu, że jedno piwo raczej nie zaszkodzi kobiecie w ciąży wyłączyłem. Trzeba mieć świadomość tego co się mówi i zamieszcza w internecie.

Link to comment
Share on other sites

I ta kwestia nie dotyczy oatmeal, więc tutaj jest mijanie się z prawdą historyczną. Piwo, jakim kobiety się raczyły to był Milk Stout, a zwłaszcza Nourishing Stout (ten pierwszy miał raptem 3.4% przeciętnie, ten drugi ledwo dobijał do 2%). Druga kwestia NIE dotyczyło to kobiet w ciąży, ale matek karmiących, które już urodziły. A wzięło się to z roku 1836 kiedy zalecano matkom karmiącym(nawet tylko wynajmowanym do karmienia cudzych dzieci mamkom) dawać porter, żeby miały energię do karmienia, ot cała filozofia. Żadna z tych kwestii nie została poparta naukowymi badaniami. Dla zainteresowanych FAS, to Fetal Alcohol Syndrome czyli alkoholowy zespół płodowy, więc warto się nie tylko historycznie, ale naukowo przygotować do tego, co się mówi po internetach.

Edited by Bogi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.