Skocz do zawartości

Montaż mieszadła na wale silnika


vald

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Skończyły mi się pomysły więc poproszę Was o pomoc - mam silnik do mieszadła, o taki:

 

test.jpg

 

 

Jak widać wał ma gwint wewnętrzny, rozmiar to M4. Pytanie - w jaki sposób wykonać pręt mieszadła, żeby dało się go połączyć z wałem silnika (najlepiej tak, aby dało się je łatwo rozłączać).

 

Czytałem wątek na forum gdzie proponowano tuleję rozporową, ale nie udaje mi się znaleźć takich dla gwintu M4, a poza tym tuleja pod M4 będzie miała bardzo małą średnice, a co za tym idzie chyba nie da się jej zamocować w rurze mieszadła o np. średnicy 10-15mm (bo taką planuję zrobić).

 

Myślałem, że może jest coś jak przejściówka (redukcja?) z M4 na np. M6 lub M8, wtedy są to prawie 2x większe średnice i mógłbym wtedy w taki gwint wkręcić pręt a z drugiej strony ten sam pręt wkręcić w tuleję rozporową mocując go w rurze mieszadła?

 

Ogólnie problem leży w tym, że ten gwint jest taki mały, a chciałbym mieć nieco większą (tak ze 2x) średnicę rury/pręta mieszadła, żeby było bardziej solidne - nie mam zupełnie pomysłu jakich przejściówek lub rozwiązań użyć w celu osadzenia na tym wale rury ze stali nierdzewnej o średnicy 10-15mm.

Edytowane przez vald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz tego otworu rozwiercić i nagwintować np M6?

 

Albo z tego co widzę, to powierzchnia zewnętrzna wału jest cylindryczna z wypłaszczeniem. Możesz dobrać rurę o średnicy równej średnicy wału, wywiercić z boku otwór, nagwintować i wkręcić śrubę tak aby trafiła na to wypłaszczenie. Wtedy w miarę stabilnie by się to trzymało razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie zrobił i tak ta śruba M4 będzie "najsłabszym ogniwem" :(

Szedłbym raczej w stronę domontowania/dospawania do osi mieszadła śruby M4, ale w taki sposób, aby w całości wkręcała się do osi silnika.

 

Edit: bart3q był szybszy ;)

Pomysł wyżej też niezły.

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Załączam małą i nieudolną grafikę.

Takie połączenie jest mało dokładne i stabilne, natomiast niesie za sobą łatwość wykonania. W późniejszej konstrukcji podstawy pod silnik mieszadła uwzględnij łożysko ślizgowe z kawałka teflonu i nie będzie bicia na boki.

post-739-0-77395000-1384483709_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.