Skocz do zawartości

Chwalę się


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze trochę poczeka. Ostatni brewkit Gozdawy - weizenbock czeka na wolne butelki i uwarzenie :) potem trzeba nabyć pierwszy zestaw słodów :)

 

Czy milk stout, podwójny zestaw na 20l z home beer będzie dobrym wyborem ?

Edytowane przez Cezary Daniluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zastanawiam się i przeglądam i co polecicie na pierwsze zacieranie ? z jakiego sklepu jaki zestaw słodów ześrutowanych ;) ? coś żeby było łatwe i smaczne, niekoniecznie jasne, może być coś bursztynowe, nawet ciemne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to oftopik ale w sklepie z przyprawami i masarskimi dodatkami Pani mi powiedziała, że Olkusz (misiek) swoje gary przywozi...wiadomo skąd :( . Westchnąłem, ech. Mój z lat 80tych to made in Poland. Kociołek v2 też jest made in wiadome skąd. Smacznych piwek Tobie życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie smaki lubisz ?

 

Co ja lubię, dawno nie piłem ale smakował mi Słowacki Tmavy Szarysz - szczególnie w knajpie z kija.

Smakuje mi fortuna czarne.

Może być Miłosław niefiltrowany.

Stary Kelt, szczególnie w butelkach dawnych (jak stare oranżadówki).

 

Z ostatnich - namysłów pszeniczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to oftopik ale w sklepie z przyprawami i masarskimi dodatkami Pani mi powiedziała, że Olkusz (misiek) swoje gary przywozi...wiadomo skąd :( . Westchnąłem, ech. Mój z lat 80tych to made in Poland. Kociołek v2 też jest made in wiadome skąd. Smacznych piwek Tobie życzę :)

 

Teraz praktycznie wszystko Made in PRC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie smaki lubisz ?

 

Co ja lubię, dawno nie piłem ale smakował mi Słowacki Tmavy Szarysz - szczególnie w knajpie z kija.

Smakuje mi fortuna czarne.

Może być Miłosław niefiltrowany.

Stary Kelt, szczególnie w butelkach dawnych (jak stare oranżadówki).

 

Z ostatnich - namysłów pszeniczny :)

Od pszenicznego nie zaczynaj, bo to ciut trudniejsze. Może Milk Stout z CP? Ja zrobiłem i sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszycie z tym pszenicznym. Ekstremalnie można nawet na lenia zrobić z 2 przerwani 42* i 72* we wiadrze i zagotować z odrobiną chmielu i będzie git. Przeskok z puszki, to jak picie ambrozji po szczynach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od Pale Ale i Hefe-Weizen z HB. Fajne i proste piwka. Oba zacierałem w lodówce, pierwsze w stałej temeraturze, drugie z dodatkiem przerwy ferulikowej. Ty masz gar, więc możesz pójść na całość :). W każdym razie polecam te dwa zestawy. Jak chcesz coś ciemniejszego to polecam Brown Ale lub Irish Red Ale, także z HB :). Na zdrowie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.