Jump to content
Sign in to follow this  
Cezary Daniluk

Chwalę się

Recommended Posts

Nabyłem właśnie dzisiaj gara 50L ;) 144zł - klasyczny gar emaliowany.

Czyli czas myśleć o zacieraniu :D

Udanego zacierania :) zobaczysz jak się różni to piwo od brew kitu ;)

Jeszcze trochę poczeka. Ostatni brewkit Gozdawy - weizenbock czeka na wolne butelki i uwarzenie :) potem trzeba nabyć pierwszy zestaw słodów :)

Czy milk stout, podwójny zestaw na 20l z home beer będzie dobrym wyborem ?

Edited by Cezary Daniluk

Właśnie, zastanawiam się i przeglądam i co polecicie na pierwsze zacieranie ? z jakiego sklepu jaki zestaw słodów ześrutowanych ;) ? coś żeby było łatwe i smaczne, niekoniecznie jasne, może być coś bursztynowe, nawet ciemne ;)

Może to oftopik ale w sklepie z przyprawami i masarskimi dodatkami Pani mi powiedziała, że Olkusz (misiek) swoje gary przywozi...wiadomo skąd :( . Westchnąłem, ech. Mój z lat 80tych to made in Poland. Kociołek v2 też jest made in wiadome skąd. Smacznych piwek Tobie życzę :)

A jakie smaki lubisz ?

Co ja lubię, dawno nie piłem ale smakował mi Słowacki Tmavy Szarysz - szczególnie w knajpie z kija.

Smakuje mi fortuna czarne.

Może być Miłosław niefiltrowany.

Stary Kelt, szczególnie w butelkach dawnych (jak stare oranżadówki).

Z ostatnich - namysłów pszeniczny :)

Może to oftopik ale w sklepie z przyprawami i masarskimi dodatkami Pani mi powiedziała, że Olkusz (misiek) swoje gary przywozi...wiadomo skąd :( . Westchnąłem, ech. Mój z lat 80tych to made in Poland. Kociołek v2 też jest made in wiadome skąd. Smacznych piwek Tobie życzę :)

Teraz praktycznie wszystko Made in PRC ;)

A jakie smaki lubisz ?

Co ja lubię, dawno nie piłem ale smakował mi Słowacki Tmavy Szarysz - szczególnie w knajpie z kija.

Smakuje mi fortuna czarne.

Może być Miłosław niefiltrowany.

Stary Kelt, szczególnie w butelkach dawnych (jak stare oranżadówki).

Z ostatnich - namysłów pszeniczny :)

Od pszenicznego nie zaczynaj, bo to ciut trudniejsze. Może Milk Stout z CP? Ja zrobiłem i sobie chwalę.

Straszycie z tym pszenicznym. Ekstremalnie można nawet na lenia zrobić z 2 przerwani 42* i 72* we wiadrze i zagotować z odrobiną chmielu i będzie git. Przeskok z puszki, to jak picie ambrozji po szczynach :).

Albo sweet stout z homebrewing, albo 2x milk stout z homebeer :) jeszcze niech temperatura trochę spadnie bo w kuchni na podłodze mam 23,3 stopnia ;)

Ja zaczynałem od Pale Ale i Hefe-Weizen z HB. Fajne i proste piwka. Oba zacierałem w lodówce, pierwsze w stałej temeraturze, drugie z dodatkiem przerwy ferulikowej. Ty masz gar, więc możesz pójść na całość :). W każdym razie polecam te dwa zestawy. Jak chcesz coś ciemniejszego to polecam Brown Ale lub Irish Red Ale, także z HB :). Na zdrowie! :)

Już podjąłem decyzję. Jako 4 "zacier" już w pełnym tego słowa znaczeniu będzie Milk Stout z HB :)