Jump to content
Sign in to follow this  
PiwoLab

[Giełda] Przekaźnik półprzewodnikowy stycznik FOTEK SSR-40A

Recommended Posts

Jak w temacie, sprzedam przekaźnik półprzewodnikowy FOTEK SSR-40 DA. Wykorzystać go można do sterowania grzałkami.

Dane techniczne:

- przekaźnik jednofazowy,

- napięcie pracy 24-380VAC,

- max prąd 40A,

- napięcie sterujące 3-32VDC,

- czas reakcji <10ms,

- temperatura pracy -30 do +80°C,

- wymiary przekaźnika - 63mm x 45mm x 23mm,

- rozstaw otworów montażowych - 48mm,

- dioda sygnalizacyjna informująca o stanie pracy przekaźnika.

Nowa cena: 25,00 zł/szt.

post-6938-0-36399600-1384456479_thumb.jpg

Edited by andrzejk2

Tzn co mogę do jednofazowej instalacji na 16A dzięki takiemu cudowi podpiąć większą grzałkę niż 230V x 16A = 3,7kW??

Nie jestem elektrykiem. Przekaźnik "chroni" sterownik, a nie instalację. Instalacja powinna wytrzymać obciążenie końcowym odbiornikiem. Czyli do instalacji 16A możemy podpiąć grzałkę 3,7kW.

Tzn. większość reg. temp. ma wyjście często do max 10A , ale reg może sterować tym przekaźnikiem , a przekaźnik można obciążyć więcej niz ta większość regulatorów.

Edited by lewatywa8

co mogę do jednofazowej instalacji na 16A dzięki takiemu cudowi podpiąć większą grzałkę niż 230V x 16A = 3,7kW?

NIe, podany parametr

- max prąd 40A,

określa ile dany przekaźnik może maksymalnie przełączać, a tak jak andrzejk2 podał wyżej w żaden sposób nie zwiększy to wydajności prądowej Twojej instalacji.

Osobiście to bałbym się podłączać obciążenia 3,7kW przy zabezpieczeniu 16A. ;) matematyka matematyką, a fizyka fizyką.

ten przekaźnik nie służy so sterowania załącz/wyłącz tylko do płynnej regulacji prądu(mocy).

zależnie do napięcia na wejściu otwiera się mniej lub więcej i na wyjściu może przepłynąć proporcjonalny prąd.

ten przekaźnik nie służy so sterowania załącz/wyłącz tylko do płynnej regulacji prądu(mocy).

No ale to już są elektroniczne herezje :monster:

przepraszam za wprowadzenie w błąd być może że ten egzemplarz nie posiada takiego sterowania ale instnieją przekaźniki ssr którymi można sterować fazowo.

proszę poszukać w google

ale instnieją przekaźniki ssr którymi można sterować fazowo

ale to nie są wtedy przekaźniki tylko sterowniki,i takowe istnieją ;)

Osobiście to bałbym się podłączać obciążenia 3,7kW przy zabezpieczeniu 16A. ;) matematyka matematyką, a fizyka fizyką.

U mnie na zabezpieczeniu 25A chodzi 3x6kW, a czasami dopalam jeszcze bojler 2kW w tym samym czasie...

SSR ma tą zaletę że w przypadku zwarcia przepala się i przerywa obwód. Zwykły stycznik może w sytuacji po zwarciu mieć sklejone styki i tym samym stać się potencjalnym źródłem zagrożenia. SSR mozna sterować relatywnie dużą częstotliwością (np. PWM f.1000hz) czego nie osiągnie się z wykorzystaniem zwyklego stycznika-przekaźnika. Z praktyki wiem że niewiele osób korzysta z szybkich wkladek bezpiecznikowych przeznaczonych do elementow połprzewodnikowych.

Sent from my Novo7 Aurora using Tapatalk 4

U mnie taki FOTEK po zwarciu został na zwarciu niezależnie od tego czy podałem napięcie wzbudzenia czy nie.

Odżałowałem na SSR- Omron i jest ok. I diody jako kontrola obecności zasilania gasną jak nie ma napięcia a na Fotek-u tliła się cały czas.

U mnie na zabezpieczeniu 25A chodzi 3x6kW, a czasami dopalam jeszcze bojler 2kW w tym samym czasie...

Ale pewnie masz grzałki podłączone pod 3 fazy i takie zabezpieczenie na każdej z nich?

Na 25A bezpieczniku 20kW na pewno nie uciągniesz ;)