Skocz do zawartości

2014.08.15-17 - Bieszczady, Zlot Piwowarów - odwołany


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Zarys imprezy:

 

Chmiel, 15-17 sierpnia 2014, Święto Chmielu oraz I Karpacki Zlot Piwowarów Domowych

 

Karpacki OT PSPD wraz z organizatorami Święta Chmielu (wieś Chmiel, gmina Lutowiska, Bieszczady) składa propozycję zorganizowania I Karpackiego Zlotu Piwowarów Domowych. Impreza jest na etapie wstępnej organizacji i zbierania informacji o ilości uczestników oraz formie samego zlotu. I Karpacki ZPD miałby odbyć się w ramach Święta Chmielu.

 

Wstępne wymagania ze strony organizatora Święta Chmielu - 15.08.2014 (piątek) przez około 4h organizujemy publiczności Święta Chmielu "gry i zabawy" (czyt, pokazy, konkursy, może jakiś piwowarska bitwa z degustacją i z głosowaniem itp.) Kwestie "piwowarskie" są do ustalenia tylko i wyłącznie przez piwowarów.

 

Jeśli chodzi o Zlot, w grę wchodzi:

 

- piątek, oficjalne Święto Chmielu, wspomniane 4h dla organizatora

- nocleg (organizuje nam organizator ŚCh)

- sobota, główna atrakcja Zlotu, imprezujemy tylko w piwowarskim (wraz z rodzinami) gronie - forma spędzania czasu do ustalenia, region jest ciekawy i można sporo ciekawych rzeczy zrobić/zobaczyć/zwiedzić ale to jest do ustalenia dopiero wtedy kiedy zamkniemy podstawowe kwestie organizacyjne

- nocleg (organizuje nam organizator ŚCh)

- niedziela, śniadanie, powrót

 

Z atrakcji regionu, że tak z pamięci wymienię, liczne szlaki piesze (z okolicy można pójść na Ortyt, Dwernik Kamień), nieopodal Chmielu, w Mucznem, zagroda Żubra, w razie upałów do jeziora Solińskiego (Chrewt) jest około 20 min drogi samochodem. W grę wchodziłaby również samochodowa wycieczka do Ursa Maior (około 40 min autem) lub/i też Wojkówki.

 

Ten wątek ma za zadanie zebrać potencjalną ilość chętnych. Proszę o wstępne zgłoszenia. Wiem, że to baaardzo odległy termin ale na razie się tym nie martwcie, proszę tylko o ogólne/wstępne określenie swego zainteresowania w formie: piwowar(nick) + osoby towarzyszące + dzieci. W tej chwili na liści zgłoszeniowej mam 6 piwowarów z podkarapckiego oraz 11 osób towarzyszących.

 

Zgłoszenia zbieram do 31.12.2013 - na podstawie tej listy przekażę organizatorowi liczbę chętnych a organizator ŚCh na tej podstawie będzie szukał noclegu dla nas jako grupy, być może nie będzie już później szansy się dopisać (zrezygnować zawsze będzie można póki nie dojdzie już do wiążących kwestii finansowych). Oczywiście można później szukać czegoś na własną rękę ale zapewniam Was, że na wiosnę czy później, w tym miejscu znaleźć nocleg jest praktycznie niemożliwe (okolicznie to bardzo mała baza noclegowa a na wakacje Bieszczady są "pełne").

 

Organizator ŚCh w miarę swych możliwości będzie chciał wspomóc naszą inicjatywę finansowo ale to już jak i w jakiej formie to temat na przyszły rok.

 

Zaproszenie nie jest oczywiście tylko dla podkarpackich piwowarów, jest ogólnopolskie, jeśli ktoś mam ochotę odwiedzić Bieszczady to gorąco zapraszam do zapisów.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja, ale dla mnie dużo za wcześnie, aby się określić.

 

Mam to samo, ale już mam sugestię, na wszelki wypadek jakbym jednak jechała ;) : wycieczka do Ursa Maior wynajętym autokarem - bez tego połowa uczestników wycieczki będzie kierowcami pozbawionymi możliwości degustacji piwa na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, przy dużej liczbie uczestników zlotu pojawia się nowe wyzwanie transportowe :) Jeśli będą chęci na wycieczkę tych zdeklarowanych już osób to najem autokaru to nie problem.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o kontynuowanie wpisów w formie:

 

1. cml + hap

2. zgoda + 1 + 1

3. ronin +1

4. amap + 1 + 2

5. serpiente + 1

6. e-prezes (a tę chwilę sam)

7. WojtekW+1+1

 

(na tę chwilę), ale do sierpnia dużo może się zmienić.

 

tak jak u każdego :)

 

Z Karpackiego OT PSPD mam na tą chwilę 8 piwowarów wraz z 19 osobami towarzyszącymi

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. cml + hap

2. zgoda + 1 + 1

3. ronin +1

4. amap + 1 + 2

5. serpiente + 1

6. e-prezes (a tę chwilę sam)

7. WojtekW+1+1

8. elroy, żona, dziecko 1, dziecko 2 (uzależnione oczywiście od planów urlopowych itp itp, ale chętnie bym sie pojawił.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. cml + hap

2. zgoda + 1 + 1

3. ronin +1

4. amap + 1 + 2

5. serpiente + 1

6. e-prezes (a tę chwilę sam)

7. WojtekW+1+1

8. elroy, żona, dziecko 1, dziecko 2 (uzależnione oczywiście od planów urlopowych itp itp, ale chętnie bym sie pojawił.)

9. korzen16 + jedna żona + jedno dziecko(ale gada z dwoje ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tą chwilę muszę zamknąć oficjalną listę - osiągnąłem pułap 50 miejsc noclegowych i dalsze ruchy muszę skonsultować z organizatorem ŚCh.

 

Sprawa jest też tego typu, aby zlot miał ręce i nogi, wieczorem w sobotę dobrze by było zorganizować wspólną biesiadną imprezę, tu też mam ograniczenia co do wielkości sali (50-60 miejsc).

 

Otwieram zarazem listę rezerwowych, jeśli ktoś się wykruszy, z listy rezerwowych będzie pierwszeństwo zapisu.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba trzeba dokładnie przeliczyć, bo ja np. wpisałem 1+3, ale wystarczą 3 łóżka. Tadek+5, ale obstawiam że na 3 łóżkach też się pomieści :) Już nie pamiętam o jakiej liczbie miejsc noclegowych mówił org.Święta Chmielu, 50 miejsc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisałem w pierwszym poście (na forum pspd też): piwowar + osoba tow. + dzieci - zapis był celowy aby wyłapać dzieciatych :) Powstaje wtedy zawężona listę osób z dziećmi i tylko z nim konsultowałbym potrzeby noclegowe. Ale nie ważne już, to są pojedyńcze miejsca, które nie ratują sprawy. Czekam na info z Chmielu, jak będzie coś wiadomo, dam znać.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.