Skocz do zawartości

Browar Przysłowiowy z Wrocławia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Zachęcony doświadczeniem znajomych piwowarów domowych (pralat,krtex,ACz) postanowiłem sam zacząć tę fascynującą przygodę. Po zakupie sprzętu i odpowiedniej motywacji wyrażonej butelką domowego piwa godzina warzenia wybiła!

 

Do tej pory udało mi się uwarzyć:

  1. Kot za płotem - Imperial IPA.

Edytowane przez Bartosz Kolasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym produktem wypuszczonym przez mój własny mały browar domowy jest piwo w stylu Imperial IPA. Powiedzieć można, że w sposób tradycyjny przygodę z piwowarstwem zacząłem od napitku mocno nachmielonego w stylu amerykańskim. Jednocześnie chciałem, aby piwo w smaku było intensywne i dość wytrawne. Wybór padł na AIPA, lecz już po uwarzeniu bardziej trafnym określeniem jest IIPA. Warto podkreślić, że warka wzorowana była na piwie No to hop w wykonaniu Prałata. Przechodząc do przepisu:

 

Zasyp:

 

Słód Pale Ale ze Strzegomia (5kg),

Słód melanoidynowy 80 EBC Castlemalting (1kg)

Słód Caramel Pils Bestmalz (1kg)

 

Chmiele:

 

Simcoe 30 g

Cascade 30g

Amarillo 30 g

Citra 20g

 

Drożdze:

 

US-05

 

Beczka planowana była na 25 l.

 

Zacieranie:

 

67°C - 90 min.

79°C - mash out

 

Chmielenie:

Simcoe 15 g - 60 min.

Cascade 15g - 60 min.

Amarillo 10 g - 60 min.

Citra 10 g - 60 min.

Simcoe 15 g - 30 min.

Cascade 15g - 30 min.

Amarillo 10 g - 30 min.

Citra 10 g - 30 min.

Amarillo 10 g - 0 min.

 

Brzeczka chłodzona całą noc w wannie z wodą. Odstawiona na 21 dni fermentacji (bez cichej) w temperaturze 20-21°C w stanie startowym 17,5 Blg. Ostatecznie wyszło 21 L piwa a zeszło do 2,5 Blg.

Data butelkowania: 27.10.2013r.

 

Piwo wyszło klarowne o ciemnobursztynowym kolorze. Piana jest średnio obfita i dość szybko opada. W smaku głębokie i wytrawne, intensywna goryczka świerkowo-grejpfrutowa. Napój ma dość dużą moc. Doskonały na dobry sen po ciężkim dniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.