Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie PSPD chciał bym dołączyć do tej grupy i proszę was drodzy piwowarzy powiedzcie mi czy wy jesteście zrzeszeni z PSPD , jakie zalety ma członkostwo w PSPD i ogólnie co wiecie o tej grupie z góry dziękuje za wszelkie informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno tu patrzeć przez pryzmat korzyści, PSPD raczej daje ramy do działalności dla osób , które chcą przeznaczyć trochę swojej energii dla dobra społeczności piwowarskiej.

Ale wyliczając skrupulatnie, to dostajesz bezpłatny magazyn Piwowar, zniżkę w kursie sędziowskim, zniżki w niektórych (nielicznych jeszcze) sklepach i lokalach, zniżki w niektórych konkursach i możliwość bywania w Oddziałach terenowych i na Walnym zebraniu.

 

Szczególnie sporo zmieniło powstanie oddziałów terenowych, pełnią one role klubów w których znajdziesz wsparcie, towarzystwo i możliwość miłego spędzenia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie PSPD chciał bym dołączyć do tej grupy i proszę was drodzy piwowarzy powiedzcie mi czy wy jesteście zrzeszeni z PSPD , jakie zalety ma członkostwo w PSPD i ogólnie co wiecie o tej grupie z góry dziękuje za wszelkie informację :)

Ja nie jestem zrzeszony, bo dla mnie należenie do jakiejkolwiek organizacji wymaga kompromisów, których nie toleruję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja należę do PSPD i sobie chwalę. Oprócz korzyści, które wymienił Coder, PSPD [w osobie Doroty Ch.] pomaga także z wysyłką piw na kilka zagranicznych konkursów - można zaoszczędzić na międzynarodowej przesyłce ;).

 

Co do oddziałów terenowych - mazowiecki (do którego należę) działa dość prężnie i skutecznie integruje piwowarów. Ze spotkań można sporo wynieść (nie tylko butelki), nawet bardzo doświadczeni piwowarzy mogą się dowiedzieć czegoś nowego.

 

Bądź co bądź - polecam się zapisać do PSPD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie PSPD chciał bym dołączyć do tej grupy i proszę was drodzy piwowarzy powiedzcie mi czy wy jesteście zrzeszeni z PSPD , jakie zalety ma członkostwo w PSPD i ogólnie co wiecie o tej grupie z góry dziękuje za wszelkie informację :)

Ja nie jestem zrzeszony, bo dla mnie należenie do jakiejkolwiek organizacji wymaga kompromisów, których nie toleruję. ;)

 

jake a co ty Maciarenko jesteś czy co??? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie uważacie, że jednak jest coś nie tak skoro takie pytanie w ogóle pada na forum? Czy przypadkiem stowarzyszenie zbytnio się nie zamyka przed młodymi piwowarami?

Wchodząc na stronę PSPD można odnieść wrażenie, że jedyne czym stowarzyszenie się zajmuje to wydawanie Piwowara i organizowanie konkursów. Od święta jakiś pojedynczy pokaz warzenia, czy informacja o kursie sensorycznym pojawia się jeszcze w dziale aktualności. I zdawałoby się, że to tyle z tej prężnej działalności. Wejście na forum zablokowane dla niezrzeszonych. Strony oddziałów (jeśli w ogóle są) ukryte przed niezrzeszonymi. Skąd osoba z zewnątrz ma wiedzieć co się dzieje w oddziałach? Skąd osoba z zewnątrz ma się dowiedzieć o spotkaniach, wycieczkach, czy też innych atrakcjach które być może są organizowane, skoro panuje informacyjna cisza.

Na piwo.orgu też niewiele o działaniach wewnątrz stowarzyszenia. Można wręcz czasem odnieść wrażenie, że o wiele aktywniejsze w promowaniu piwowarstwa i integrowaniu lokalnego środowiska są osoby działające poza strukturami PSPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie PSPD chciał bym dołączyć do tej grupy i proszę was drodzy piwowarzy powiedzcie mi czy wy jesteście zrzeszeni z PSPD , jakie zalety ma członkostwo w PSPD i ogólnie co wiecie o tej grupie z góry dziękuje za wszelkie informację :)

 

Napisz lepiej czego oczekujesz od PSPD, to bedzie latwiej doradzic czy znajdziesz to czego szukasz w PSPD.

 

Najlepszym elementem PSPD obok Piwowara to odzialy terenowe. Jesli taki oddzial istnieje w twojej okolicy to na pewno bedziesz zadwolony z czlonkostwa.

Z minusow moim zdaniem to transparentosc organizacji i to juz moje zdanie sposob finansowania organizacji, ale to sa juz szczegoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście na forum zablokowane dla niezrzeszonych. Strony oddziałów (jeśli w ogóle są) ukryte przed niezrzeszonymi.

Przecież to jest logiczne .Nie bardzo rozumiem Twoje oburzenie.

 

Można wręcz czasem odnieść wrażenie, że o wiele aktywniejsze w promowaniu piwowarstwa i integrowaniu lokalnego środowiska są osoby działające poza strukturami PSPD.

Inicjatywa członków PSPD :

http://www.piwo.org/...ask-cieszynski/

To ,że jest napisane "Spotkania piwowarów ze Śląska Cieszyńskiego" nie oznacza ,że nie mogą brać w nich udziału piwowarzy np z Zabrza ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje dostępne na facebooku:

 

Nie każdy korzysta (czy w ogóle chce korzystać) z facebooka. No i jaką mam pewność, że podlinkowane tu facebookowe profile są oficjalne i wiarygodne? Na stronie PSPD brak informacji o oficjalnym profilu na facebooku.

 

Przecież to jest logiczne .Nie bardzo rozumiem Twoje oburzenie.

 

Oburzenia brak. Raczej zdziwienie. Jeśli założymy, że PSPD nie jest organizacją quasi-konspiracyjną, tylko prężnie działającym stowarzyszeniem promującym piwowarstwo domowe, to przynajmniej dla mnie brak informacji o działaniach w obrębie stowarzyszenia logiczne nie jest. Nie rozumiem dlaczego uznano, że większą zachętą do przystąpienia do stowarzyszenia ma być zniżka wpisowego na konkursach i darmowy numer kwartalnika, a nie informacje o prężnie działających oddziałach, w których cały czas się coś dzieje i gdzie można spotkać się z wspaniałymi, pełnymi energii ludźmi.

 

By była jasność - moim zamiarem absolutnie nie jest atakowanie PSPD. Sam poważnie się zastanawiam nad zapisaniem się. Stowarzyszenie jest potrzebne i ma bardzo dużo do zaoferowania. W ramach i pod patronatem PSPD dzieje się bardzo dużo dobrego i jestem pełen uznania zaangażowanych w to ludzi. Po prostu dziwi mnie, że stowarzyszenie tak mało chwali się tym co robi i między innymi przez to może sprawiać wrażenie mało otwartego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwali się, jak najbardziej. W sposób jeszcze bardziej "tradycyjny" niż Ty byś chciał - podczas imprez. W Żywcu i podczas Brackiej Jesieni stoi namiot i jest okienko informacyjne. W Warszawie KPD jest organizowany przez Oddział Mazowiecki i podczas wszystkich imprez towarzyszących było też takie "okienko".

 

Nie ma co się obrażać na Facebooka, w tej chwili to jest najbardziej powszechne - i darmowe, co nie bez znaczenia - medium informacyjne. W odróżnieniu od stron "standalone" wymaga również najmniej zachodu jeżeli chodzi o publikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwali się, jak najbardziej. W sposób jeszcze bardziej "tradycyjny" niż Ty byś chciał - podczas imprez. W Żywcu i podczas Brackiej Jesieni stoi namiot i jest okienko informacyjne. W Warszawie KPD jest organizowany przez Oddział Mazowiecki i podczas wszystkich imprez towarzyszących było też takie "okienko".

 

Nie ma co się obrażać na Facebooka, w tej chwili to jest najbardziej powszechne - i darmowe, co nie bez znaczenia - medium informacyjne. W odróżnieniu od stron "standalone" wymaga również najmniej zachodu jeżeli chodzi o publikację.

 

Co nie zmienia faktu, ze troche wiecej propagandy ze strony PSPD by sie przydalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie PSPD chciał bym dołączyć do tej grupy i proszę was drodzy piwowarzy powiedzcie mi czy wy jesteście zrzeszeni z PSPD , jakie zalety ma członkostwo w PSPD i ogólnie co wiecie o tej grupie z góry dziękuje za wszelkie informację :)

PSPD to przede wszystkim wspaniali ludzie, większość (tych co miałem okazję poznać) z nich to niesamowite osobowości, które nie tylko są świetnymi piwowarami ale i kompanami do rozmowy, czy organizacji różnych imprez związanych nie tylko z piwem. Faktem jest, że PR dopiero nadrabia zaległości powstałe w pierwszych latach działania, ale robi to w szybkim tempie i kierunku. Jeżeli zastanawiasz czy warto się dołączyć, ja odpowiem warto. Warto nie dla korzyści w strefie rabatów, gratisów, ale właśnie by właśnie poznać tych ludzi i z nimi zacząć działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Witam mam pytanie odnośnie PSPD chciał bym dołączyć do tej grupy i proszę was drodzy piwowarzy powiedzcie mi czy wy jesteście zrzeszeni z PSPD

 

Odpowiadając na Twoje pytanie chciałem napisać że np. ja osobiście nie należę do PSPD (dlaczego - to możemy omówić na PW czy na pokazie w niedzielę). Nie neguję argumentacji przedmówców, chciałem zauważyć że wspaniałych ludzi możesz poznawać poza stowarzyszeniem (które liczy sobie niecałe 400 osób -mylę się?).

Musisz wiedzieć że PSPD to dość nowa inicjatywa która musi jeszcze poczekać aż je fundamenty solidnie zwiążą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KosciaK - By była jasność - moim zamiarem absolutnie nie jest atakowanie PSPD. Sam poważnie się zastanawiam nad zapisaniem się. Stowarzyszenie jest potrzebne i ma bardzo dużo do zaoferowania. W ramach i pod patronatem PSPD dzieje się bardzo dużo dobrego i jestem pełen uznania zaangażowanych w to ludzi. Po prostu dziwi mnie, że stowarzyszenie tak mało chwali się tym co robi i między innymi przez to może sprawiać wrażenie mało otwartego.

Rozmawialiśmy krótko w niedzielę w REDENIE, byłeś na poprzednim spotkaniu ŚO PSPD - mieliśmy jeszcze miejsca więc zaproszenie było na piwo.org - więc coś wiesz, coś z nami pogadałeś. Teraz decyzja należy do Ciebie. Ostatniego spotkania nie ogłosiłem na tym forum bo mamy nadmiar chętnych, więc w pierwszej kolejności są członkowie PSPD. Robię spotkanie na ok 40 osób. Jest druga sala więc można zwiększyć ilość do 80 osób, ale uważam, że nie chodzi o ilość. Przy dużej ilości osób nawet nie jestem w stanie z wszystkimi zamienić choć jedno zdanie. Nasze spotkania są zawsze jakoś uatrakcyjnione, a duża ilość osób w dwóch salach zniweczyłaby cały nas trud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopuję stary temat.

Chciałem zapisać się do PSPD. O wszystkich zniżkach itd przeczytałem, OK. Ale podobno największą wartością są oddziały terenowe. Wszedłem zatem na mój najbliższy - ŁOT i nie widzę by cokolwiek się tam działo poza Łódzkimi KPD. Na Facebooku też cisza i zero życia. Czy członkowie oddziałów terenowych umawiają się za pośrednictwem jakiś tajnych kanałów? Może przez forum na pspd.org.pl, które jest dostępne tylko dla członków...

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapisaniu się do PSPD zostaniesz dołączony do listy mailingowej, gdzie wymieniamy sobie informacje, między innymi umawiamy się na spotkania.  I to jest ten nasz "tajny kanał".  Wiele się co prawda nie dzieje, ale to tylko od nas zależy co się będzie działo. Masz jakieś propozycje, to wbijaj, zapraszamy, może uruchomimy jakiś fajny projekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.