Skocz do zawartości

Powitanie


zibi

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj serdecznie :)

 

Zerknij na http://www.piwo.org/artykuly/sposoby-warzenia-piwa/ - tekst co prawda ma trochę już, ale będziesz miał już jakieś ogólne pojęcie.

 

Jak do nas trafiłeś i skąd pomysł z warzeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w mieście gdzie tradycje warzenia były znane już XVII wieku.Miasteczko także o tradycji górniczej,(do niedawna były tu czynne kopalnie) ,a to szło w parze z piwem.Górnik po szychcie musiał się napić piwa.W czasach kiedy brakowało piwa początek lat 80,ludzie tutaj robili podpiwki.tzw.ciemne piwko,ale temu daleko do piwa które wy warzycie.

Trzy lata temu byłem na Słowacji i Słowak poczęstował mnie piwkiem z własnej roboty.Nigdy nie zapomnę tej pianki i tego smaku,a gęste było jak śmietana.

Aż tu niedawno przez przypadek posłuchałem audycji Waisa i tak trafiłem tutaj.Zafacynowało mnie opowiadanie tego pana z Chorzowa i to jak opowiadał o swoim piwie.

Jestem pasjonatem jeżeli chodzi i kuchnie staropolską i proste kuchnie świata,a teraz chciałbym warzyc własne piwo.

zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te zestawy Proponowane przez Brewamator są oke'y?

Czy dwa fermentory rzeczywiscie usprawniają przelewanie piwa, czy to tylko dodatkowa praca.

 

zibi----------------------------

 

browar Czerwony Potok

burzliwa:----

cicha: ----

butelki: czekaja na zalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym tanku fermentujesz piwo, drugi by się zdał co do niego przelejesz na cichą femrentację -też bez kurka. Później dodajesz cukie lub coś innego do refermentacji (by nagazować) więc przelewasz do tanka z kurkiem, wymieszasz cukry z piwem i do flaszek przez kurek.

Dobrze mieć dwa tanki bez kurka oraz z kurkiem do rozlewu czy do filtracji.

Jeśli kity to i ponoś cichej nie trzeba robić, więc dwa tanki starczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dwa fermentory rzeczywiście usprawniają przelewanie piwa, czy to tylko dodatkowa praca.

Burzliwa we fer. z kranikiem, przelewasz na cichą do fer. bez kranika na cichą i z powrotem do fer. z kranikiem gdzie wcześniej wlewasz roztwór np. glukozy do refermentacji w butelkach i rozlewasz do butelek. Żadnego babrania się w nasypywanie glukozy do butelek i równo nagazowane piwo we wszystkich butelkach. Co do sprzętu przed zakupem poczytaj tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie nawiedzenie.To cheć kosztowania tego co najlepsze na tej ziemi.

Dobra kuchnia ,dobre piwo i góry.

 

zibi bibi

 

browar Czerwony Potok

burzliwa:----

cicha: ----

butelki: czekaja na zalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.