Skocz do zawartości

przerwana fermentacja


ravrod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Piwo z brewkita, nastawione już prawie miesiąc temu. Na początku wszystko wyglądało dobrze, piana, bulgot. Od pewnego czasu nic się nie dzieje, tzn blg na poziomie 3, piwo mętne - ale takie bardziej jak jasne kakao, na dnie warstwa drożdży, ale bardzo cienka, w smaku nie ma jakiejś kwasoty, ale czuć mocna drożdże. Fermentacja w temp. ok 22 st C, drożdże przed zadaniem uwodnione. Czy o oznaka kiepskiej jakości drożdży czy jakiś mój błąd? Jak temu zaradzić, o ile w ogóle coś się jeszcze da zrobić? To dopiero moja druga warka, więc doświadczenia zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz trochę wyklarować do schłodź całość do kilku stopni powyżej zera, lub użyj żelatyny zgodnie z tym wątkiem. Wygląda na to, że po takim czasie już możesz butelkować. Piwo po burzliwej nie smakuje zbyt rewelacyjnie, przynajmniej moje - ma już czasami pewne fajne cechy, ale w całości to smakuje tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się przejmować, ale mętność nie jest oznaką fermentacji. Przelej piwo znad osadu do drugiego fermentatora i z cukrem do refermentacji do butelek. Jak piwo dobre, to mi mętność nie przeszkadza...

Edytowane przez AG1929
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie przejmować się tą "masakryczną" wręcz mętnością?

 

Zrób tak jak doradził korzen16 - schłodź piwo, np na balkonie lub wstaw do wanny z zimną wodą, to drożdże opadną. Wtedy bez problemu zlejesz piwo znad osadu, do drugiego fermentatora i bedziesz mógł butelkować.

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by się stało, jakby przyszedł mróz i piwo jednak zamarzło? Jaki by to miało wpływ na efekt końcowy?

 

Generalnie nic złego nie powinno się stać. Warto poczytać tą dyskusje http://www.piwo.org/topic/4230-zamarzniete-piwo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by się stało, jakby przyszedł mróz i piwo jednak zamarzło? Jaki by to miało wpływ na efekt końcowy?

Miałbyś Eisbocka, po odfiltrowaniu kryształków wody zamarzniętej. Istnieje taka metoda "wzmacniania" piwa.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze na przyszłość wiedzieć że ujemna temperatura nie jest taka groźna jak mi się wydawało. Piwo już w butelkach, jakoś efekt klarowania poprzez schładzanie był dość słaby, sądzę ze musiałoby tak postać parę dni. Zobaczymy jak się wyklaruje w butelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.