Skocz do zawartości

Chłodnica przeciwbieżna


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

czyli jak dobrze rozumiem do tego celu nada się idealnie pompa cyrkulacyjna do wymuszania obiegu wody w ogrzewaniu - oczywiście na temat wydajności trzeba pomyśleć . A ceny wahają się od 15 pln

Edytowane przez zico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To jest inny rodzaj chłodnic. Wersja z whirlpoolem. Ktoś chyba ostatnio na forum o tym wspominał.

Musisz mieć do tej zabawki pompę.

Tutaj w działaniu.

 

Skrajne przyłącza to wejście i wyjście wody, środkowe to wyjście pompy, wejście jest z dołu zbiornika.

Wybrałeś niefortunne zdjęcia, bo jakbyś miał takie jak niżej, to sprawa byłaby prostsza.

insidekettle.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To foru jest wprost rewelacyjne zadaje pytanie i zaraz ktoś odpowiada.Wszyscy wyrozumiali czego nie można powiedzieć o innych forach gdzie potrafią tylko głupie uszczypliwe opine pisać.:okey ;) Jak ten wir zwieksza skuteczność jakie są oszczędności w wodzie.

Edytowane przez misiu36100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To foru jest wprost rewelacyjne

Nie chwal dnia, przed zachodem ;)

 

Ilości zużycia wody nie znam, ale piszą że:

 

* Poprawia aromatu chmielu.

* Poprawia smak chmielu.

* Redukuje DMS.

* Redukuje ilość zimnych osadów w fermentorze

* Lepsza możliwość kontroli temperatury końcowej.

 

Ale praktycznie nie sprawdzałem. W/w przepisane z amerykańskiej stronki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Teraz czas na mój "prototyp" :)

Działa na zasadzie chłodnicy przeciwbieżnej jedna w środku są zwoje rurki miedzianej w której płynie brzeczka a przez cały element przepływa chłodna woda prosto ze studni ;) Co do dezynfekcji to wcześniej używałem wężownicy z rurki miedzianej zanurzanej w beczce z woda i do tej pory nie miałem infekcji więc dobrze umyć, przepłukać wrzątkiem i działa jak ta lala. Szykuje się do małej modernizacji mojej chłodnicy, cała będzie ze stali KO z możliwością rozkręcania .

Edytowane przez kierovnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.