Skocz do zawartości

Szybkowar jako keg do piwa


Swiaderny

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na półce sklepowej zobaczyłem tanie szybkowary - trochę chińszczyzna :) ale marketowych garnków na wagę używałem całe studia i mucha nie siada :P

 

Coś jak na zdjęciu:

12a.jpg

 

Tak sobie pomyślałem, że sprytny ślusarz mógłby dotoczyć gwinty do wkręcenia ball-lock'ów z kegów pepsi..

 

Brakuje mi kega do 10 litrów, a te szybkowary są w wersjach 7-9-12 litrów.

 

Pytanie czy to ma sens, czy wytrzyma dobijanie do np. 1,5 bara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam takowy wynalazek i mimo co służy wiernie, ale nie ale nie jako keg :) Dorobić przejściówki to żaden problem, ale po pierwsze taniej już wyjdzie kupno kega pepsi.

Dwa, ten drugi zaworek to zawór bezpieczeństwa i jest przewidziany na 1,3 bar, więc 1,5 może i uciągnie, ale po co ryzykować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na półce sklepowej zobaczyłem tanie szybkowary - trochę chińszczyzna :) ale marketowych garnków na wagę używałem całe studia i mucha nie siada :P

 

Coś jak na zdjęciu:

12a.jpg

 

Tak sobie pomyślałem, że sprytny ślusarz mógłby dotoczyć gwinty do wkręcenia ball-lock'ów z kegów pepsi..

 

Brakuje mi kega do 10 litrów, a te szybkowary są w wersjach 7-9-12 litrów.

 

Pytanie czy to ma sens, czy wytrzyma dobijanie do np. 1,5 bara?

zgadzam się z przedmówcą, jak zapłacisz za części i przeróbkę to wyjdzie Ci sporo drożej niż Pepsi (ostatnio na allegro po 100) i jeszcze dołożenie spręrzyny do zaworu. Jak bardzo potrzebujesz mniejszej 10-12 L to kup Pepsi wytnij środka 20 cm i zespawaj. Wytniesz sam a za spawanie zapłacisz niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcą, jak zapłacisz za części i przeróbkę to wyjdzie Ci sporo drożej niż Pepsi (ostatnio na allegro po 100) i jeszcze dołożenie spręrzyny do zaworu. Jak bardzo potrzebujesz mniejszej 10-12 L to kup Pepsi wytnij środka 20 cm i zespawaj. Wytniesz sam a za spawanie zapłacisz niewiele.

Też właśnie nad tym myślałem..

Chyba będzie trzeba poświęcić jednego kega. Czym to zespawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Pomysł wygląda na fajny, ale podejrzewam, ze wraz z ubytkiem piwa i tym samym ciśnienia, może być problem z wyszynkiem ostatnich kilku litrow. A jesli sie myle, to tez chce taki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.