Jump to content

Szybkowar jako keg do piwa

Swiaderny
 Share

Recommended Posts

Dzisiaj na półce sklepowej zobaczyłem tanie szybkowary - trochę chińszczyzna :) ale marketowych garnków na wagę używałem całe studia i mucha nie siada :P

Coś jak na zdjęciu:

12a.jpg

Tak sobie pomyślałem, że sprytny ślusarz mógłby dotoczyć gwinty do wkręcenia ball-lock'ów z kegów pepsi..

Brakuje mi kega do 10 litrów, a te szybkowary są w wersjach 7-9-12 litrów.

Pytanie czy to ma sens, czy wytrzyma dobijanie do np. 1,5 bara?

Cześć,

mam takowy wynalazek i mimo co służy wiernie, ale nie ale nie jako keg :) Dorobić przejściówki to żaden problem, ale po pierwsze taniej już wyjdzie kupno kega pepsi.

Dwa, ten drugi zaworek to zawór bezpieczeństwa i jest przewidziany na 1,3 bar, więc 1,5 może i uciągnie, ale po co ryzykować?

Dzisiaj na półce sklepowej zobaczyłem tanie szybkowary - trochę chińszczyzna :) ale marketowych garnków na wagę używałem całe studia i mucha nie siada :P

Coś jak na zdjęciu:

12a.jpg

Tak sobie pomyślałem, że sprytny ślusarz mógłby dotoczyć gwinty do wkręcenia ball-lock'ów z kegów pepsi..

Brakuje mi kega do 10 litrów, a te szybkowary są w wersjach 7-9-12 litrów.

Pytanie czy to ma sens, czy wytrzyma dobijanie do np. 1,5 bara?

zgadzam się z przedmówcą, jak zapłacisz za części i przeróbkę to wyjdzie Ci sporo drożej niż Pepsi (ostatnio na allegro po 100) i jeszcze dołożenie spręrzyny do zaworu. Jak bardzo potrzebujesz mniejszej 10-12 L to kup Pepsi wytnij środka 20 cm i zespawaj. Wytniesz sam a za spawanie zapłacisz niewiele.

zgadzam się z przedmówcą, jak zapłacisz za części i przeróbkę to wyjdzie Ci sporo drożej niż Pepsi (ostatnio na allegro po 100) i jeszcze dołożenie spręrzyny do zaworu. Jak bardzo potrzebujesz mniejszej 10-12 L to kup Pepsi wytnij środka 20 cm i zespawaj. Wytniesz sam a za spawanie zapłacisz niewiele.

Też właśnie nad tym myślałem..

Chyba będzie trzeba poświęcić jednego kega. Czym to zespawać?

• 3 years later...

Przyjmuję złotą łopatę... ;)

Znalazłem w tubie taki filmik:

Kegeratora budować nie chcę, ale chciałbym czegoś stojącego na stałe w kuchni, głównie do cienkuszy. Czy przez te lata ktoś próbował wykorzystać szybkowar do wyszynku?

Pomysł wygląda na fajny, ale podejrzewam, ze wraz z ubytkiem piwa i tym samym ciśnienia, może być problem z wyszynkiem ostatnich kilku litrow. A jesli sie myle, to tez chce taki ;)