Jump to content

TOP KEG PLUS Fass-Frisch 5L


Browariat
 Share

Recommended Posts

Dobry Wieczór,

zauważyłem takie kegi 5-litrowe:

 

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?TOP_KEG_PLUS_---_5_litrow_---_beczulka_ze_specjalna_pokrywa_umozliwiajaca_wyszynk_za_pomoca_CO2_naboj_w_komplecie&przedm=21664727&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F165992%2F183146&sortuj=kod

 

http://fass-frisch.net/topkeg_pdf/topkeg_engl.pdf

 

Czy Szanowni forumowicze mieli z nimi styczność? Szczególnie interesuje mnie możliwość wielokrotnego wykorzystania...

Link to comment
Share on other sites

yyyyy... No napisali w opisie że keg jednokrotnego użytku, według producenta.

 

"Stalowa beczułka ze zintegrowanym kranikiem spustowym oraz systemem CO2 - polecana głównie do wyszynku piwa domowego i rzemieślniczego.Ułatwia ograniczenie piany podczas nalewania piwa. Pokrywa posiada wygodny uchwyt do przenoszenia pełnej beczułki. Dwutlenek węgla umożliwia wyszynk piwa w ciagu kilku dni bez utraty jakości piwa. W założeniu producenta, TOP KEG PLUS jest opakowaniem jednorazowym. Pojemność: 5 litrów, kolor - srebrny (stalowy)."

,

Nie wiem czy jest sens bawić się w tej cenie w takie rzeczy, ogólnie mini-kegi 5 litrów to bardziej zabawka z tego co się czyta opinie ludzi niż coś do trwałego użytku. Polecam poczytać http://www.piwo.org/topic/1330-mini-kegi-czym-to-sie-je/

Link to comment
Share on other sites

Tak też wyczytałem o jednorazowym użytku, ale takie opisy widziałem również w stosunku do zwykłych beczułek 5L, stąd moja ciekawość - bo kto to kupi za 45zł na jeden strzał? ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam wrażenie, że to taka sama beczułka jak te wcześniejsze tylko z zamontowanym elementem nalewającym. A zatem nie jest dużo droższa. Ceny systemów nalewania do nich są jakieś kosmicznie drogie. Zwykłą powietrzną pompkę kupiłem na allegro za 5 zł + wysyłka. Aktualna cena wzięta jest z księżyca. Beer Kinga też kupiłem za ok 70 zł, a nalewarkę Clatronic za 70 zł z wysyłką Też na allegro.

Kiedy jeszcze warzyłem w Krakowie korzystałem z beczułek. Owszem przy dłuższym przechowywaniu piwa w już wielokrotnie napełnianej beczułce uwydatniał się metaliczny posmak. Dziś stosuje do szybkiego napełnienia piwem na imprezy. Zapinam nalewarkę z CO2 i jest git.

 

Niemniej jeśli dobrze się przechowuje takie beczułki to można je wykorzystywać wielokrotnie. Grunt to po umyciu wysuszyć/wyparzyć ją w piekarniku i trzymać w suchym miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.