Skocz do zawartości

Pompa zmywarki - podłączenie króćców


pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pompę zmywarki, której wyprowadzenia mają średnicę 34,5 i 31mm.

 

Proszę o poradę jak podłączyć do tego jakieś kroćce (najchętniej 3/4 cala). Różne rzeczy przypasowywałem i na razie nic nie wymyśliłem ;)

 

post-1191-0-89939700-1383829524_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pompę zmywarki, której wyprowadzenia mają średnicę 34,5 i 31mm.

 

Proszę o poradę jak podłączyć do tego jakieś kroćce (najchętniej 3/4 cala). Różne rzeczy przypasowywałem i na razie nic nie wymyśliłem ;)

 

post-1191-0-89939700-1383829524_thumb.jpg

Ja mam też ze zmywary. Krociec ma 30mm i delikatne rowki do założenia węża. Trochę go nagwintowałem gwintownicą do rur i bardzo grubo nawinąłem teflonu i na to przykręciłem mufę 1 calową metalową.

Nie powiem żeby trzymało się jak łączenie stalowych rur(bo na upartego to się to kolebie), ale przy ciśnieniu grawitacyjnym wody z gara - to nic nie przecieka.

 

Lepszym rozwiązaniem jest kupienie profili do spawania plastiku, nadlanie tego. Potem można nagwintować ten plastik lub zgrzać ze złączką PP. Tylko najpierw warto sprawdzić zgrzewalność tych dwóch materiałów.

Ciśnienie przed pompą jest na tyle niskie, że ja gwintuję PP i na teflonie łączę z metalowymi elementami. pol_pl_ZLACZKA-GZ-NYPEL-POLIPROPYLEN-PP-FI-32-x-1-CAL-1950_1.jpg

Edytowane przez tcypcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.