Skocz do zawartości

zacieranie z wykorzystaniem mikrofalówki


wilk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

podgrzewając przed chwilą herbatę w mikro, zacząłem się zastanawiać czy można wykorzystać mikrofale do podgrzewania zacieru. Można wymontować z mikro - magnetron, zamontować w pokrywie kadzi zaciernej i mieszać zacier.

Bardzo głupie czy ino trochę ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł. Myślę że można, zwłaszcza w systemie typu HERMS/RIMS. Można by też wykorzystać technologię z systemu do gotowania NuWave, tzn ogrzewanie indukcyjne electro-magnetyczne... ?

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo głupie czy ino trochę ;)

masz ponad 1000litrów warzonego piwa więc to nie są głupoty ale kolejny etap. Jedyny problem to metal. Mikrofalówki nie lubią stali, raczej szkło i plastik, tak pisze w instrukcji.

Wtedy zacieramy w fermentatorze a magnetron stawiamy obok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy stanowczo polecam odpuścić mikrofalówkę , i nawet nie z powodu wysokiego napięcia (1500v na magnetronie i w dość dużym ładunku na kondensatorze czyli ogromna energia ) . Mikrofali 2,45 Ghz jak sama nazwa mówi mikro , mają bardzo małą długość fali i co za tym idzie potrafią przenikać przez wszystkie nie szczelne ( złe ekranowane ) otworki . Tak dla ciekawości mikrofala 1,5kw w sekund kilka potrafi zważyć białko w oku . Mikrofala dość niebezpieczny aparat . Wystarczy że wyeliminujecie zabezpieczenie i włączycie z niedomkniętymi drzwiczkami i może być kłopot . Nie bawcie się tym !!!! Mało tego nawet zabrudzona w tłuszcz uszczelka powoduję zwiększenie natężenie szkodliwego promieniowania w obrębie urządzenia . I pytam się poco to komy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy stanowczo polecam odpuścić mikrofalówkę , i nawet nie z powodu wysokiego napięcia (1500v na magnetronie i w dość dużym ładunku na kondensatorze czyli ogromna energia ) .

Dla uproszczenia, grzebanie przy kuchence zabić może w ułamku sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł niezły , bo teoretycznie realny ale jak kilku przedmówcó uważam , że zbyt niebezpieczny i ryzykowny . Ale ze zmywarką rewelacja :D

 

A co powiecie na to - mam w pracy myjkę ultradźwiękową 10,5 kW , to byłaby dopiero kadź zacierna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w pracy myjkę ultradźwiękową 10,5 kW

 

W sam raz, mam 12 skrzynek butelek do umycia :lol: :lol: :lol::beer:

 

Problemem jest tylko to , że w tej chwili płyn jest dość olejowo - smarny ( A nie sądze byś mial ochotę Na Full Aroma Grease & Oil ;) )

 

A nowa chemia do mycia to z 300 zł kosztuje :) Może to lekko dźwignąć cenę piwa :)

 

Chyba , że zrobimy zalew z płynu do mycia naczyń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy mikrofale nie zaszkodzą enzymom skoro nawet smak w jedzeniu potrafią zabić. Ja z wszelkich zastosowań mikrofalówki używałem tylko do sterylizowania butelek - w zabijaniu życia jest nie zastąpiona. Nigdy jednak nie wkładam do niej jedzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.