Skocz do zawartości

Instrukcje, krytyka i czas fermentacji (dyskusja wydzielona)


Dżedży Dudek

Rekomendowane odpowiedzi

Eh, i dalej nie rozumiesz. To o czym ja piszę, to proste zasugerowanie, że jednak fermentacja około 2 tygodni jest bezpieczniejsza niż 5-8 dni. Twoje doświadczenie doceniam, ale mam też swoje oraz setek warek opisanych na tym forum, więc przestań w kółko powtarzać o swoim, ok?

 

Jeśli dla Ciebie zasugerowanie przedłużenia fermentacji o kilka dni jest aptekarstwem, to nie mamy o czym dyskutować.

 

Rozumiem, że użycie aerometru, czyli sprzętu kosztującego 12 PLN i równie skomplikowanego co termometr to też dla Ciebie za dużo i przerośnie to początkującego piwowara.

 

Cóż, ja jednak sądzę, że ludzie są nieco inteligentniejsi, ale widać każdy ocenia własną miarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżedży Dudku ale skoro wszystko wiesz i tak cię wszystko irytuje to nie musisz tu zaglądać ,nie ma przymusu,podczas rejestracji nie było nic że jesteś zobowiązany udzielania się.

Życzę wielu granatów ,tak jestem **** (wycięto) złośliwy dal takich ludzi którzy nie potrafią korzystać z wiedzy innych

Edytowane przez elroy
Proszę o nie eskalowanie złych emocji!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież poprawili na stronie:

"Pszeniczne - Gozdawa:

Zestaw od daty 05.11.2015 posiada dedykowane drożdże BW11."

Więc słuchają uwag i się do nich stosują...

tylko jeszcze ten rok w dacie jest zagadką ;)

to data przydatności do użycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wszedł na to forum jako totalny nowicjusz, który nic nie uwarzył, to czytając wasze pseudo-konstruktywne uwagi, w życiu bym się za domowe piwo nie wziął.

Chyba sobie nie zdajesz sprawy że byłoby to z pożytkiem dla ogółu, bo gdy inny totalny nowicjusz wejdzie na forum, poczyta Twoje głupoty, dwa razy przytkie termometr do nieszczelnego fermentatora, po 4 dniach zabutelkuje piwo bo nie bulka a po tygodniu butelka pieprznie mu w rękach i skończy ze szkłem w twarzy, to jedyne co będziesz w stanie powiedzieć to "że mi działa"?

 

Oj bredzisz jak potłuczony. Jeśli zabutelkuje tak jak nakazuje instrukcja, to piwo odfermentuje do tego stopnia, że nic nie wybuchnie. Niepotrzebnie męczysz gula. Idx na spacer, zrelaksuj się...będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżedży Dudku ale skoro wszystko wiesz i tak cię wszystko irytuje to nie musisz tu zaglądać ,nie ma przymusu,podczas rejestracji nie było nic że jesteś zobowiązany udzielania się.

Życzę wielu granatów ,tak jestem **** (wycięto) złośliwy dal takich ludzi którzy nie potrafią korzystać z wiedzy innych

 

Wyluzuj pośladki. Wy bądźcie odrobinę skromniejsi po prostu. Jakoś na piwo.org są doświadczeni piwowarzy, a żaden się do mnie nie przystawił tylko jakieś hipki.

Edytowane przez Dżedży Dudek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie fakt. Drożdże zbiorą się w sobie i zakrzykną:

"Hej drożdże! Hej ho!

 

Instrukcja mówi, że mamy strzelić te 12 BLG i zejść do 2! W 8 dni, niezależnie od temperatury i warunków!

Więc brać się do podziałów i żarcia, bo nie można zawieść WIELKIEJ INSTURKCJI!"

 

Albowiem w międzyczasie okazało się, że Drożdże potajemnie wyznają Religię Wielkiej Instrukcji, która nakazuje im, wbrew nauce, fizyce, chemii, biologii i mikrobiologii fermentować tak, jak WIELKA INSTRUKCJA nakazuje.

 

Tym samym okazało się, że my, piwowarzy, kompletnie zbędnie dbamy o temperaturę, robimy startery, dbamy o napowietrzenie brzeczki i wszystkie inne czynniki by osiągnąć nasze dobre piwa. Wystarczy dać Drożdżom INSTRUKCJĘ!

 

---------

Nie mogłem się powstrzymać. Dżedży, zrozum, że Ty bredzisz jak potłuczony. Ludzie tutaj mają pojęcie o mikrobiologii, chemii, fizyce, które Ty po prostu zlewasz. Idź robić brewkity, nie męcz, nie marudź, skoro Ci to nie pasuje. A jak Ci pasuje, to załóż wątek i jakością swoich piw udowadniaj, że się mylimy.

 

Na razie Twoje posty to tylko puste słowa, bo jakoś nikt tutaj Twojego piwa nie pił.

 

A co do życzeń relaksu: jak na razie to Ty wprowadzasz emocje do postów, skaczesz jak króliczek Duracella i starasz się udowodnić ludziom, że czarne jest białe. Polecam odrobinę dystansu. Bo jak na razie ja się bawię wyśmienicie, obserwując Twoje zmagania ze złym światem, który nie wierzy w WIELKĄ INSTRUKCJĘ BREWKITA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, moderacjo, z jednej strony kasujecie posty nie na temat. Super. Z drugiej strony Gozdawa przychodzi na forum i liczy na cudowne przyjęcie, spotyka się z określoną, merytoryczną lub mniej krytyką - jak to na forum. Uderza wtedy w ton z cyklu "niemcy mnie biją" i zaczyna się robić mało fajnie.

 

Posty nie na temat lecą, ale klakierstwo użytkowników, których jedyne posty są w tym temacie i których profile powstają po rozpoczęciu tematu Gozdawy zostaje. Wszyscy radośnie miziają się po pleckach i dodają sobie punkty. Serio? Tak ma zostać?

 

Teraz każdy, kto wyskoczy z jakąkolwiek krytyką dostaje mało merytoryczną odpowiedź Gozdawy - jak to:

"Podam uproszczony przykład standardowy Pale Ale słodami(nie piszę tu o kraju pochodzenia słodów) naprawdę nie wiele różni się od Lagera. no więc czym się różni.Rodzajem użytych drożdży i sposobem fermentacji."

 

Nie wiem jak oni to robią, ale ja lagerów nie robię na słodzie pale ale, a pale ale nie robię na słodach pilzneńskich. A jak już, to z dodatkiem całkiem sporej gamy innych słodów.

 

Apeluję o równorzędne traktowanie użytkowników, po obu stronach sporu.

Edytowane przez crosis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, moderacjo, z jednej strony kasujecie posty nie na temat. Super. Z drugiej strony Gozdawa przychodzi na forum i liczy na cudowne przyjęcie, spotyka się z określoną, merytoryczną lub mniej krytyką - jak to na forum. Uderza wtedy w ton z cyklu "niemcy mnie biją" i zaczyna się robić mało fajnie.

 

Posty nie na temat lecą, ale klakierstwo użytkowników, których jedyne posty są w tym temacie i których profile powstają po rozpoczęciu tematu Gozdawy zostaje. Wszyscy radośnie miziają się po pleckach i dodają sobie punkty. Serio? Tak ma zostać?

 

Teraz każdy, kto wyskoczy z jakąkolwiek krytyką dostaje mało merytoryczną odpowiedź Gozdawy - jak to:

"Podam uproszczony przykład standardowy Pale Ale słodami(nie piszę tu o kraju pochodzenia słodów) naprawdę nie wiele różni się od Lagera. no więc czym się różni.Rodzajem użytych drożdży i sposobem fermentacji."

 

Nie wiem jak oni to robią, ale ja lagerów nie robię na słodzie pale ale, a pale ale nie robię na słodach pilzneńskich. A jak już, to z dodatkiem całkiem sporej gamy innych słodów.

 

Apeluję o równorzędne traktowanie użytkowników, po obu stronach sporu.

Merytorycznie odpowiadam w ekstraktach słodowych nie ma podziału na słody pale i pilzneńskie,jest tylko EBC.

To jest wyrywanie z kontekstu,dlaczego Crosis nie polemizuje z całością wypowiedzi.która dotyczy typu drożdży i rodzaju fermentacji.I pisze patrzcie jaki jestem świetny pale robie na pale a lager na pilzneńskim. A Gozdawa nic nie wie i do tego wszyscy go miziają po plecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crosis jak na razie to jedyną osobą która ode mnie "oberwała" był Dżedży Dudek, więc daruj sobie zarzuty o nierównym traktowaniu. Punkty każdy przyznaje według własnego uznania i sumienia i nie mam tego zamiaru ograniczać.

Napijcie się piwa dobrze Wam to zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adminie, czy użytkowników takich jak crosis nie możnaby autoryzować przed publikacją? Gość nie wnosi do dyskusji niczego poza pustą krytyką wszystkiego i wszystkich, ma tendencję do wyolbrzymiania i przeinaczania, atakuje i brnie w zaparte w OT. Nie wiem co miał na celu Gozdawa uczestnicząc w forum, ale na pewno nie była to chęć spowiadania się przed niby znawcami, którzy poza czczą bablaniną nie publikują żadnych konstruktywnych wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dżedży Dudek - a czy Ty cokolwiek konstruktywnego wnosisz do dyskusji?

Prosiłam skończcie dyskusje w tym tonie.

Za chwilę wszystkie posty nie na temat wylądują w osobnym wątku.

 

edit - ... i wylądowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamknąć wątek na trzy spusty

Dudek wie jak robić najlepsze piwa na świecie,pod warunkiem że świat się kończy na nim ,więc forum jest mu zbędne bo nic się tu nie dowie nowego i tak

Gozdawa robi sobie reklamę i zachwala swoje świetne produkty,które możliwe że takie są i tego im życzę

Reszta się czepia jakiś dupersznitów i procesów technologicznych mimo że z puszek nie robią ,a piwie z brewkita jest najważniejsze czy ma 30 czy 35EBC

dziwny jestem bo nie rozumiem tu nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamknąć wątek na trzy spusty

Dudek wie jak robić najlepsze piwa na świecie,pod warunkiem że świat się kończy na nim ,więc forum jest mu zbędne bo nic się tu nie dowie nowego i tak

Gozdawa robi sobie reklamę i zachwala swoje świetne produkty,które możliwe że takie są i tego im życzę

Reszta się czepia jakiś dupersznitów i procesów technologicznych mimo że z puszek nie robią ,a piwie z brewkita jest najważniejsze czy ma 30 czy 35EBC

dziwny jestem bo nie rozumiem tu nic

 

Gawon, no ale czemu tak bzdecisz? Nigdzie nie napisałem, że moje piwa są najlepsze, bo nie są. Twoje też nie są, niczyje piwo nie jest najlepsze. Zachowujecię się jak święte krowy, który nie wolno nijak zwrócić uwagi, bo zaraz wyzywacie. Później uciekacie na chat i jedyne co potraficie to wyśmiewać się, tylko dlatego że macie kompleks własnego ja. Wyluzujcie i pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamknąć wątek na trzy spusty

Dudek wie jak robić najlepsze piwa na świecie,pod warunkiem że świat się kończy na nim ,więc forum jest mu zbędne bo nic się tu nie dowie nowego i tak

Gozdawa robi sobie reklamę i zachwala swoje świetne produkty,które możliwe że takie są i tego im życzę

Reszta się czepia jakiś dupersznitów i procesów technologicznych mimo że z puszek nie robią ,a piwie z brewkita jest najważniejsze czy ma 30 czy 35EBC

dziwny jestem bo nie rozumiem tu nic

No nie wiem czy to reklama,czy antyreklama co do dupersz... zgadzam się w 100%,a do zamknięcia mam stosunek obojetny,bo nie zależy ode mnie.

Na marginesie przez 7lat byłem(2 lata pomaturalne+5 studia)byłem egzaminowany przez profesorów,także z jęczmienia,słodowania i potrafię odróżnić biorąc do ręki ziarno jęczmienia 2rzędowego od 6rzędowego.

Ciekawe ile na tym eksperckim forum jest ludzi którzy to potrafią

Ciekawi mnie też ile ludzi widziało jęczmień ziarno.Bo tu są eksperci,którzy generalnie wiedzą jak wygląd słód jęczmienny najlepiej ześrutowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.