Skocz do zawartości

Coopers Draught bez dodatków


Marek

Rekomendowane odpowiedzi

tytułem wstępu: http://www.piwo.org/forum/t1328-dodawanie-wody-w-trakcie-fermentacji.html

 

tak więc dziś przelałem na cichą fermentację, posmakowałem i do 10,5 litra przelanej brzeczki dodałem 2,5 litra wody z biedronki :) po tym zabiegu smak jest ok, zbliżony do John Smith (nie wiem czy tak to się piszę ale coś takiego piłem w angielskim pubie :)

 

wyjściowe 11 °Blg zmieniło się na 3 °Blg. Niestety zapomniałem zmierzyć °Blg po dodaniu 2,5 litra wody.

zastanawia mnie czy będę mógł teraz ustalić potencjalną zawartość alkoholu po zakończeniu cichej fermentacji... :rolleyes:

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjściowe 11 °Blg zmieniło się na 3 °Blg. Niestety zapomniałem zmierzyć °Blg po dodaniu 2,5 litra wody.

zastanawia mnie czy będę mógł teraz ustalić potencjalną zawartość alkoholu po zakończeniu cichej fermentacji... :rolleyes:

Dodanie 2,5l litra wody obniżyło blg początkowy z 11 do około 9°Blg.

A z tych 3°Blg zrobiło się jakieś 2,5°Blg.

To już Ci powinno wystarczyć aby obliczyć zawartość alkoholu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjściowe 11 °Blg zmieniło się na 3 °Blg. Niestety zapomniałem zmierzyć °Blg po dodaniu 2' date='5 litra wody.

zastanawia mnie czy będę mógł teraz ustalić potencjalną zawartość alkoholu po zakończeniu cichej fermentacji... :rolleyes:[/quote']

Dodanie 2,5l litra wody obniżyło blg początkowy z 11 do około 9°Blg.

A z tych 3°Blg zrobiło się jakieś 2,5°Blg.

To już Ci powinno wystarczyć aby obliczyć zawartość alkoholu. :)

wody dodałem dopiero przy cichej (3°Blg). przy 11°Blg nic nie dodawałem :)

dzięki za podpowiedź. no i muszę poczytać o tym °Blg żebym wiedział jak to opanować w razie czego:D

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wody dodałem dopiero przy cichej (3°Blg). przy 11°Blg nic nie dodawałem :)

To nie ma znaczenia kiedy dodałeś wody: czy przy warzeniu, czy przy przelewaniu na cichą, czy przy butelkowaniu. :) Ważne, że dodanie wody zmniejszyło procentową ilość cukrów (czyli właśnie °Blg).

Tak więc przyjmij, że nastawiłeś ok 13,5litra 9°Blg, a nie 11litrów 11°Blg.

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozlane i zakapslowane. z przyjętego 2,5 °Blg po 7 dniach cichej zostało 1,5 °Blg.

 

teraz 2 tygodnie refermentacji w ciemni i temperaturze 19-20-21 (zależy od pogody) a potem do większego chłodu w piwnicy (na wieki;) ).

 

do refermentacji użyłem pozostałego z poprzedniego warzenia suchego ekstraktu słodowego WES. następnym razem spróbuję z cukrem (refermentację).

 

najgorsze jest to czekanie na wyniki.... w tzw. między czasie warzyłbym kolejne warki ale gdzie ja to mam niby trzymać na Boga! :) już i tak mam 3 kraty piwa :) jak tak dalej pójdzie to całą piwnice zawale piwem :)

 

śledziłem kilka wątków początkujących piwowarów o ich zmaganiach z piwem. niestety tematy często kończą się na etapie butelkowania. potem cisza .....

może niektórzy spodziewają się "żywca" albo innego cuda a tu wychodzi coś innego i załamka :P

 

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śledziłem kilka wątków początkujących piwowarów o ich zmaganiach z piwem. niestety tematy często kończą się na etapie butelkowania. potem cisza .....

To wszystko wina nieprecyzyjnych receptur, piszą o sposobie fermentacji, nagazowaniu, dojrzewaniu i koniec. Potem nie wiadomo co z tym zrobić. U mnie uzbierało się już prawie 1000 zakapslowanych butelek i czekam na dalsze instrukcje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śledziłem kilka wątków początkujących piwowarów o ich zmaganiach z piwem. niestety tematy często kończą się na etapie butelkowania. potem cisza .....

To wszystko wina nieprecyzyjnych receptur' date=' piszą o sposobie fermentacji, nagazowaniu, dojrzewaniu i koniec. Potem nie wiadomo co z tym zrobić. U mnie uzbierało się już prawie 1000 zakapslowanych butelek i czekam na dalsze instrukcje :P[/quote']

lol :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotarłem do najnowszych instrukcji i piszą, że zawsze można część produkcji eksportować do jakiegoś innego piwowara :P a co z pozostałą resztą ... właśnie czytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śledziłem kilka wątków początkujących piwowarów o ich zmaganiach z piwem. niestety tematy często kończą się na etapie butelkowania. potem cisza .....

To wszystko wina nieprecyzyjnych receptur' date=' piszą o sposobie fermentacji, nagazowaniu, dojrzewaniu i koniec. Potem nie wiadomo co z tym zrobić. U mnie uzbierało się już prawie 1000 zakapslowanych butelek i czekam na dalsze instrukcje :)[/quote']

Ja mogę dopisać reszte instrukcji...

Gotowe butelki należy wysłać pod adres: Arkadiusz Makarenko 2/1 ... Edinburgh :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś otworzyłem 2ga butelkę i wyczułem lekki kwaśny posmak. ciekawe bo 1 czerwca było po prostu gorzko i tyle. czy piwo może być zainfekowane mimo, że jest klarowne, z gazem i bez kożuszka? piwo próbowałem na kacu i po 3 klinach w postaci specjali więc ratuję się nadzieją, że smak mam mocno zmienieony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pewnie daaawno wypite.... :tort: Tu opisany Lager jest pewnie podobny, choć moim zdaniem (nie piłem) Draught powinien być lepszy.

Jako surowca do fermentacji sugeruję użycie ekstraktu słodowego w syropie (np WES) w ilości 1,5 lub 1,7(lepiej) kg bądź suchego ekstraktu słodowego 1 kg lub jego mieszanki z glukozą (500g/500g). Ekstrakt słodowy poprawi pianę i zwiększy treściwość piwa. Zwykły cukier, glukoza lub "patenty" w stylu "cukier piwowarski" (mieszanka glukozy z maltodekstrynami) dadzą lżejsze piwo ze słabiutką pianą i posmakami "szampańsko/jabłkowymi". Oczywiście nawet stosując ekstrakt nie unikniesz jakiś "dodatkowych" posmaków ale piwo będzie zdecydowanie lepsze. Sam jestem ciekaw smaku Draughta. Powinien być bardziej goryczkowy od Lagera.

Do dzieła !

O moich doświadczeniach z puszką Coopers Lager piszę np TU i TU.

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.