Skocz do zawartości

Gozdawa - drożdże, ekstrakty słodowe


Rekomendowane odpowiedzi

Reasumując: ekstrakty to pewnie WES, a więc na lepsze efekty z piwa niż na te z WESa nie bardzo jest jak liczyć.

a to czemu nie - przecież ekstrakt słodowy, to tylko część sukcesu. Używane są inne ekstrakty chmielowe oraz dedykowane drożdże (chociaż zastanawia mnie jak bardzo dedykowane mogą być suchary). Poza tym za większą połowę sukcesu odpowiedzialna jest fermentacja.

Tak jak byś napisał, że używając słodu z Żywca nic lepszego od Żywca nie uwarzysz, przecież to bzdura, sam dobrze o tym wiesz. Niech osoby początkujące ogarną dobrze fermentacje, a nie przejmują się, że przerwa dekstrynowa była o 136 sekund za długa :)

Kolego zgadzam się z Kolegą co do ekstraktów słodowych to jeden z 4-5 głównych składników dobrego piwa.

A co do drożdży piwnych suszonych(dla homebrewingu) w Europie rynek zawężony jest do monopolu 3-4 producentów.Ale jak się bardzo chce to można znaleść tylko rozmowy zaczynają się od 1 tony wzwyż jednorazowo

Generalnie na styl piwa wpływa rodzaj drożdży i dobrze prowadzona fermentacja(znowu zgadzam się z Kolegą).Niestety stosowanie różnorodnych odmian chmielu goryczkowego w brewkitach jest dosyć utrudnione.Zawsze można sobie gotowy ekstrakt dochmielic goryczkowo i aromatycznie.Podam uproszczony przykład standardowy Pale Ale (nie piszę tu o kraju pochodzenia słodów) naprawdę nie wiele różni się od pizneńskiego. no więc czym się różni.Rodzajem użytych drożdży i sposobem fermentacji.

Edytowane przez Gozdawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie pewność siebie niektórych z jaką ferują wyroki.Zacytuje moją córkę "tato bo niektórym w internecie przybywa odwagi a ubywa kultury".

Żaden z dyskutantów nie widział realnie wyrobu nie spróbował go nastawić. Ale już wie.

 

Dokładnie tak jest. Powtarzam, róbcie swoje, jesteście tańsi niż konkurencja więc ludzie do was przyjdą. Podpowiem w sklepie, w którym zwykle zamawiam, żeby zakupili na stan trochę waszy puch. Ludzie się skuszą na bank, a i może ktoś się pofatyguje o recenzję. Ja na pewno, ale trzeba jeszcze poczekać kilkanaście tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie odpowiadam w ekstraktach słodowych nie ma podziału na słody pale i pilzneńskie,jest tylko EBC.

 

Czy oby na pewno tak jest? Jestem przekonany ze gdzies czytalem o ekstraktach pale z maris otter itp. Ale fakt ze te informacje/oferty byly niemal ze na pewno z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie odpowiadam w ekstraktach słodowych nie ma podziału na słody pale i pilzneńskie,jest tylko EBC.

 

Czy oby na pewno tak jest? Jestem przekonany ze gdzies czytalem o ekstraktach pale z maris otter itp. Ale fakt ze te informacje/oferty byly niemal ze na pewno z USA.

Tak ale to nazwa zwyczajowa. a EBC to techniczna nie tylko w browarnictwie.Mogę też opisać jak niektórzy uznani producenci brewkitów rozjaśniają swoje ekstrakty,ale wiem co znowu będzie się działo.Jesli ktoś jest bardzo,bardzo zainteresowany to proszę pisać na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zamykać tego wątku, bo temat jest interesujący i chce dać możliwość wypowiedzenia się na tematy ściśle związane z produktami Gozdawy. Uprzedzam jednak, że mam dość przenoszenia postów do innego wątku i mam wrażenie, że niektórym osobom dobrze zrobi jak sobie odpoczną od forum na czas jakiś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zamykać tego wątku, bo temat jest interesujący i chce dać możliwość wypowiedzenia się na tematy ściśle związane z produktami Gozdawy. Uprzedzam jednak, że mam dość przenoszenia postów do innego wątku i mam wrażenie, że niektórym osobom dobrze zrobi jak sobie odpoczną od forum na czas jakiś.

 

Popieram. Niech wypowiedzą się ci, którzy cos już z tej firmy uwarzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.