Skocz do zawartości

Gozdawa - drożdże, ekstrakty słodowe


Rekomendowane odpowiedzi

Tak piwa z koncentratów słodowych płynnych wychodzą ciemniejsze,jest to problem występujący podczas koncentracji,ale znacząco poglębia go pasteryzacja.

 

to tak z ciekawości - w jakiej temperaturze jest prowadzona koncentracja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejny raz- czy robicie te ekstrakty u siebie, czy to tylko branding?

Obstawiam że to WES

Kupując np. American Light, faktycznie osiągamy tak jasne piwo jak na zdjęciu ?

 

 

Ekstrakt kukurydziany by być zgodnym ze stylem ;)

Edytowane przez sztyft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mamy kruszyć kopie o 5-8 dni ok jak zużyjemy obwoluty napiszemy na nowych 7-14 dni

Jeśli uważacie że to taka pierdoła i ktoś się do Was złośliwie przypieprza, to może czas przemyśleć biznes zanim komuś stanie się krzywda? Może inaczej - mogę Wam dostarczyć do biura skrzynkę niedofermentowanego piwa z gwarancją, że butelki zaczną strzelać dopiero po dotarciu do celu. Porozstawiacie buteleczki tak żeby każda miała w polu rażenia jakiegoś pracownika i za kilka tygodni zobaczymy te nowe etykiety.

Są strony na których znajdą się zawsze chętni do pomocy np piwo.org

No i właśnie ktoś Wam się starał pomóc, a jak wyszło każdy widzi.

Jak wyszlo?

natychmiast zmieniliśmy w Piwoszu Pszenica drożdze na dedykowane bez podnoszenia ceny.

http://www.gozdawa.org/piwosz-pszeniczne

natychmiast zalinkowaliśmy instrukcje "Moje pierwsze piwo z brewkita"

http://www.gozdawa.org/faq

to zrobiliśmy w 24godziny

To są fakty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejny raz- czy robicie te ekstrakty u siebie, czy to tylko branding?

Obstawiam że to WES

Kupując np. American Light, faktycznie osiągamy tak jasne piwo jak na zdjęciu ?

 

 

Ekstrakt kukurydziany by być zgodnym ze stylem ;)

Tak jest wszystkie piwa American mają ekstrakt kukurydziany 1.7kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejny raz- czy robicie te ekstrakty u siebie, czy to tylko branding?

Obstawiam że to WES

Kupując np. American Light, faktycznie osiągamy tak jasne piwo jak na zdjęciu ?

 

 

Ekstrakt kukurydziany by być zgodnym ze stylem ;)

Ok

to nasz Cydr to Finlandia

a ekstrakt słodowy superjasny to Coopers

ekstrakt kukurydziany który dodajemy do Piw "American" na 100% jest od WES,bo nikt w Europie nie ma lepszego.

A tak na marginesie ja znam tylko 3 fabryki w Europie produkujące sproszkowany jasny ekstrakt słodowy i nie jest to Bruntal ani WES a mają go swojej ofercie.

Jakie znaczenie dla konsumenta ma gdzie pólprodukt został wytworzony?

Najważniejsza jest jego jakość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie padła, albo ja przeoczyłem, odpowiedź na pytanie:

czy sami robicie ekstrakty, czy je rebrandujecie. To samo dotyczy drożdży.

Była odpowiedź:

Ekstrakty słodowe kupujemy,Koncentrat jabłkowy też,drożdży nie produkujemy,ale są produkowane na nasze zlecenie.Ekstraktu chmielowego nie produkujemy tylko kupujemy w Polsce .Puszek metalowych też nie produkujemy kupujemy w CanPack'u,Obwoluty i etykiety drukujemy w drukarni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując: ekstrakty to pewnie WES, a więc na lepsze efekty z piwa niż na te z WESa nie bardzo jest jak liczyć. Jasne jak na zdjęciu pewnie też nie wyjdą (takie było pytanie elroya).

 

Cóż, mimo to, dobrze, że jesteście.

 

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując: ekstrakty to pewnie WES, a więc na lepsze efekty z piwa niż na te z WESa nie bardzo jest jak liczyć.

a to czemu nie - przecież ekstrakt słodowy, to tylko część sukcesu. Używane są inne ekstrakty chmielowe oraz dedykowane drożdże (chociaż zastanawia mnie jak bardzo dedykowane mogą być suchary). Poza tym za większą połowę sukcesu odpowiedzialna jest fermentacja.

Tak jak byś napisał, że używając słodu z Żywca nic lepszego od Żywca nie uwarzysz, przecież to bzdura, sam dobrze o tym wiesz. Niech osoby początkujące ogarną dobrze fermentacje, a nie przejmują się, że przerwa dekstrynowa była o 136 sekund za długa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, całościowo fajnie jest, że ktoś po prostu miesza dodatkami, to daje większy wybór ludziom, którzy chcą z pewnych powodów pozostać przy ekstraktach nachmielonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WES jest tańszy. Rozumiem, że w duchu patriotycznym warto przepłacić, żeby polska etykieciarka, polska spółdzielnia i polski sadownik mógł zarobić?

może pozwolimy, żeby zweryfikował to rynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek otwarty. Zapraszam i bardzo proszę o kulturalną dyskusje. Wpisy nie na temat lub ku temu dążące będą kasowane bez ostrzeżenia.

Tak, jak ostrzegał Tomek, wpisy nie na temat będą kasowane. Jeden już został skasowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WES jest tańszy. Rozumiem, że w duchu patriotycznym warto przepłacić, żeby polska etykieciarka, polska spółdzielnia i polski sadownik mógł zarobić?

pewnie lepiej żeby Finlandia puszkowala polski koncentrat dodając do niego syrop glukozowo-fruktozowy i aromat gruszkowy i sprzedawała go Polakom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie pewność siebie niektórych z jaką ferują wyroki.Zacytuje moją córkę "tato bo niektórym w internecie przybywa odwagi a ubywa kultury".

Żaden z dyskutantów nie widział realnie wyrobu nie spróbował go nastawić. Ale już wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, wyluzuj... nie bierz do głowy, nie warto się unosić... a może nawet lepiej nie odpowiadać, poczekaj raczej na wnioski od użytkowników Waszych produktów. Mam wrażenie że tym którzy użyją Waszych produktów wisi(delikatnie mówiąc) skąd jest półprodukt. Ja osobiście nie będę używał, ale postaram się przekazać opinię kolegi który robi tylko z puszek, na pierwszy rzut do Was przyciągnęła go cena, jak będzie dalej? Zobaczymy bo zamówienie w drodze

 

Co do reszty dyskusji... przypomina mi to jak towarzystwo naskakiwało na strzegom... Boże co to były za wywody, od niszczenia rynku do wyprowadzania majątku polskiego na zachód :) dobra.... sori Dori, nie będę już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.