Skocz do zawartości

Gozdawa - drożdże, ekstrakty słodowe


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego

w ramach promocji wystawimy na Allegro ,prawdopodobnie koło 10.11 wszystkie nasze produkty,a jest ich więcej niż na naszej stronie.

Dzięki za informację.

Jeśli dajecie ekstrakty do sklepów do czemu też nie drożdże... Skoro Biowin jest dostępny osobno to niech i Gozdawa będzie.

Mam nadzieję że się to jakoś rozkręci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego

w ramach promocji wystawimy na Allegro ,prawdopodobnie koło 10.11 wszystkie nasze produkty,a jest ich więcej niż na naszej stronie.

Dzięki za informację.

Jeśli dajecie ekstrakty do sklepów do czemu też nie drożdże... Skoro Biowin jest dostępny osobno to niech i Gozdawa będzie.

Mam nadzieję że się to jakoś rozkręci :)

Kolego

powoli (14dni)wszystko będzie

z drożdzami jest problem bo saszetki mają jedyni symbol i datę przydatności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma technologii? Ja liofilizowałem...

Ale nie komercyjnie.

Prawie każdy szczep drożdży można otrzymać nieodpłatnie lub za niewielką opłatą z Instytutów Narodowych i można je namnażać,ale tylko do celów naukowych/prywatnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że chcę potępić firmę w czambuł. Kwestię temperatur drożdży uważam za drugorzędną, choć jak pisałem, uczciwiej byłoby napisać o zalecanej temperaturze, a nie od razu pisać w ten sposób.

 

Natomiast kwestii samego podejścia do długości fermentacji nie zaakceptuję. Sam wiesz ile pytań o tym padało, ile "nie bulka" wyskakiwało w przeglądarce. W ilu tematach ja, Ty i kupa innych ludzi pisało o momencie zakończenia fermentacji.

 

Zmiana tej poniekąd bzdurnej instrukcji nie wpłynie na sprzedaż produktów tej firmy. Coopers od początku zaleca badanie aerometrem i jakoś nikt się z tym nie kłóci ani na to nie psioczy. Za to taki prosty zabieg oszczędzi wielu początkującym osobom zawodu.

Kolego

jako stary"Metal", zgadzam się z Tobą.

Pierwszą warkę/piwo z brewkita robi się "po omacku"

Instrukcja na puszce upraszcza pewne sprawy.Każdy z naszych dystrybutorów na swojej stronie ma bardziej lub mniej rozbudowany dział pomocy,niektórzy mają nawet infolinie pomocowe.

Jest też świetne forum piwo.org na którym zawsze znajdzie się ktoś pomocny.

Kolego masz lepszy pomysł na zwięzłą instrukcję.Natychmiast wprowadzimy zmiany

Na obwolucie piw dolnej fermentacji,jest podana temp 14-18 C

Edytowane przez Gozdawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zrezygnujcie z instrukcji na etykiecie, umieśćcie ją na stronie, ewentualnie dodajcie kartkę A4. W tym temacie nie będę Wam pisał tej instrukcji, ale szybki rzut oka na to, jak robią to inni gracze na rynku powinien pomóc.

 

Jeszcze jedno:

"Pierwszą warkę/piwo z brewkita robi się "po omacku""

Nie zgodzę się, ale dobra, nie będę o to kruszył kopii.

 

Dla mnie święta zasada to "nie szkodzić". Więc lepiej napisać, że fermentacja ma trwać 2 tygodnie i ma się skończyć brakiem aktywności w rurce, niż, ze ma trwać 5-8 dni i skończyć się tym samym. Pierwsze rozwiązanie jest po prostu bezpieczniejsze i bliższe realnych wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jake

Słabo poruszam się jeszcze na tym forum. Dobra lecimy z żartami.

Coopers- Lager,European Lager,Heritage Lager.

Black Rock-Export pilsner, Colonial Lager, Dry lager,Bock

Finlandia Lager

Geordie Lager

Muntons -Pilsner, Export Pilsner,Continental Lager, Bock

mogę tak dalej

to wszystko są piwa dolnej fermentacji z drożdżami Ale, ale co tam, kolega jakoś nie krytykuje zagranicznych producentów.

Nasze drożdże lagerowe mają zakres temperatury 9-19 stopni °C i zostały dobrane do warunków domowych i brewkitów.

Do 19 stopni wytwarzają czyste bezestrowe profile, na pewno czystsze niż drożdże Ale w zestawach importowanych. Oczywiście lepszy profil otrzymamy przy temp.14-16 stopni, ale nie każdy ma takie możliwości, ale każdy ma prawo zrobić sobie piwo dolnej fermentacji.

 

To ciekawostka, bo jak robiłem puchę Coopersa, to zalecana temperatura była poniżej 15 °C. Dla heritage lager zalecają nawet 13 °C. Ale mniejsza o większość, jeśli faktycznie macie drożdże, które do 19 °C są bezestrowe, to kupię Wasz produkt choćby ze względu na te drożdże - zastąpią moje ulubione 1007 German Ale, do których temperatura musi być jednak niższa.

 

To, że nie każdy ma takie możliwości na dolniaka nie znaczy, żeby od razu skreślać coś takiego z instrukcji, raczej warto napisać, że zalecana temperatura to 14-16 °C, ale przy wyższej piwo też wyjdzie. To wg mnie uczciwsze podejście.

To jednak mały pikuś. Najlepsze co piszecie, to to:

Amber Lager:

fermentacja trwa 5-8 dni. Jeśli z rurki fermentacyjnej nie wydobywa się CO2, to fermentację uważa się za zakończoną.

Po zakończeniu fermentacji piwo rozlej do sterylnych butelek... itd".

 

Litości. Już widzę zdziwionego młodego piwowara, który miał średnio szczelne wiadro i po 8 dniach w temperaturze 14 °C zabrał się za butelkowanie tego lagera. Jak ma szczęście i nie ma granatów, to może się i tak zdziwić otwierając butelkę.

 

Owszem, może mieć też szczęście i fermentacja może się zakończyć tak szybko... Ale sądzę, że wątpię.

 

Pomijając fakt, że szerzycie w ten sposób podejście, z którego my młodych piwowarów leczymy. Staramy się bez ustanku tłumaczyć, że zakończenie fermentacji stwierdza się aerometrem. Że bulkanie rurki fermentacyjnej niczego nie dowodzi. Że lepiej przetrzymać piwo dłużej, niż krócej, bo nawet 0,5 BLG niedofermentowania to aż 2,5 g cukru na butelkę za dużo (zwłaszcza jak ktoś doda jeszcze 4 g do refermentacji).

 

Nie, sorry, dla mnie to trochę za dużo.

Odpowiadam chronologicznie od końca,dlatego część odpowiedzi jest w innym poście Kolegi

Odpowiedzmy sobie na moje pytanie

.Krytyka dla krytyki czy konstruktywna krytyka?

Kolega nie zdaje sobie sprawy,jaki ogrom pracy włożyliśmy w to przedsięwzięcie i wiemy ile pracy jeszcze przed nami.

Chętnie przyjmiemy konstruktywna krytykę lub pomoc.

Dlaczego np nie krytykujecie lub nie pytacie importera Cydru,jak to jest możliwe Gozdawa Cydr 1.6 kg 20l ,jego 1.5 -24l

najlepszy polski/europejski koncentrat jabłkowy ma max 72brix....ja wiem

Dlaczego nie pytacie Black Rock dlaczego ma w ofercie 5 piw dolnej ferrmentacji z drożdżami do górnej

etc..etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz lepszy pomysł na zwięzłą instrukcję.Natychmiast wprowadzimy zmiany

Na stronie to może dać linka do wiki http://www.wiki.piwo...piwo_z_brewkita i innych ?

Dziękuję !

już dodajemy

Na forum i wiki jest więcej wiedzy, niż tylko w tym arcie. Nie wiem jak się zapatrują na to admini, ale można podlinkować sporo więcej i zrobić całkiem dobre FAQ na Waszej stronie.

 

Poza tym wydaje mi się, że nikt tutaj nie krytykował dla samej krytyki. Doświadczeni od razu wyłapują pewne niuanse i warto się do nich zastosować. Nie ma co się denerwować :). Jak chodząc do szkoły mówiłem mamie, że moja 3 z klasówki jest OK, bo inni też dostali 3, to mama mówiła, że mam patrzeć na siebie i robić tak, żeby dostać 5, bez znaczenia co reszta dostała (kiedyś nie do końca to do mnie przemawiało :) ). Myślę, że taki był wydźwięk kilku z poprzednich wypowiedzi. Dodatkowo podkreślać własne zalety, na tle wad innych, a nie tylko eksponować te ostatnie.

 

Jeśli chodzi o instrukcje, to faktycznie racja jest po stronie crosisa. Ważne jest, żeby dobrych praktyk uczyć już na starcie, a nie potem poprawiać złe nawyki, bo jest to o wiele trudniejsze. Ta zasada tyczy się nie tylko piwowarstwa, myślę, że np. każdy młody rodzic przyzna rację :). Nawet początkującemu można sprawę wyłożyć w ten sposób, żeby nie robił "po omacku". Z błędami owszem, to jest często nieuniknione, ale jednak zgodnie z planem i dobrymi praktykami :).

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego np nie krytykujecie lub nie pytacie importera Cydru,jak to jest możliwe Gozdawa Cydr 1.6 kg 20l ,jego 1.5 -24l

najlepszy polski/europejski koncentrat jabłkowy ma max 72brix....ja wiem

Dlaczego nie pytacie Black Rock dlaczego ma w ofercie 5 piw dolnej ferrmentacji z drożdżami do górnej

etc..etc

Jak przyjdą na forum po naszą opinię, to obiecujemy, że im to wytkniemy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz lepszy pomysł na zwięzłą instrukcję.Natychmiast wprowadzimy zmiany

Na stronie to może dać linka do wiki http://www.wiki.piwo...piwo_z_brewkita i innych ?

Dziękuję !

już dodajemy

Na forum i wiki jest więcej wiedzy, niż tylko w tym arcie. Nie wiem jak się zapatrują na to admini, ale można podlinkować sporo więcej i zrobić całkiem dobre FAQ na Waszej stronie.

 

Poza tym wydaje mi się, że nikt tutaj nie krytykował dla samej krytyki. Doświadczeni od razu wyłapują pewne niuanse i warto się do nich zastosować. Nie ma co się denerwować :). Jak chodząc do szkoły mówiłem mamie, że moja 3 z klasówki jest OK, bo inni też dostali 3, to mama mówiła, że mam patrzeć na siebie i robić tak, żeby dostać 5, bez znaczenia co reszta dostała (kiedyś nie do końca to do mnie przemawiało :) ). Myślę, że taki był wydźwięk kilku z poprzednich wypowiedzi. Dodatkowo podkreślać własne zalety, na tle wad innych, a nie tylko eksponować te ostatnie.

 

Jeśli chodzi o instrukcje, to faktycznie racja jest po stronie crosisa. Ważne jest, żeby dobrych praktyk uczyć już na starcie, a nie potem poprawiać złe nawyki, bo jest to o wiele trudniejsze. Ta zasada tyczy się nie tylko piwowarstwa, myślę, że np. każdy młody rodzić przyzna rację :). Rzecz w tym, żeby zrobić manual w ten sposób, żeby nie trzeba było robić "po omacku".

Kolega

syntetycznie trafił w sedno sprawy

Wczoraj zarejestrowałem się na forum.

drożdże w zestawie Piwosz Pszeniczne za namową Forumowiczów,zostały natychmiast zmienione,bez zmiany ceny

http://www.gozdawa.org/piwosz-pszeniczne

sugestia Kolegi o linku została natychmiast wprowadzona

http://www.gozdawa.org/faq

Koledzy proszę działajmy nie wg zasady"cudze chwalicie,swego nie znacie"

Obowiązki zawodowe niestety,dość mocno ograniczą moja obecność na forum.

Mam nadzieje ,ze dyskusja będzie konstruktywna i potoczy się w dobrym kierunku.

Pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejny raz- czy robicie te ekstrakty u siebie, czy to tylko branding?

Ekstrakty słodowe kupujemy,Koncentrat jabłkowy też,drożdży nie produkujemy,ale są produkowane na nasze zlecenie.Ekstraktu chmielowego nie produkujemy tylko kupujemy w Polsce .Puszek metalowych też nie produkujemy kupujemy w CanPack'u,Obwoluty i etykiety drukujemy w drukarni.

Myślę, że odpowiedziałem wyczerpująco.

Edytowane przez Gozdawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego np nie krytykujecie lub nie pytacie importera Cydru,jak to jest możliwe Gozdawa Cydr 1.6 kg 20l ,jego 1.5 -24l

najlepszy polski/europejski koncentrat jabłkowy ma max 72brix....ja wiem

Dlaczego nie pytacie Black Rock dlaczego ma w ofercie 5 piw dolnej ferrmentacji z drożdżami do górnej

etc..etc

Jak przyjdą na forum po naszą opinię, to obiecujemy, że im to wytkniemy. :)

są na Waszym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do podstawowego pytania tego tematu, postanowiłem zaczekać na promocyjne produkty na Allegro jakie obiecała wystawić Gozdawa. Akurat zastanawiałem się co robić więc aby wspierać polskie firmy tak czy siak zakupię jakieś produkty Gozdawy i podzielę się opinią. Cieszę, że jest coś nowego na rynku i to właśnie z puszek, bo chwilowo nie mam możliwości na inne wyroby :) Przerobiłem Coopersa kilka razy, teraz będzie Gozdawa i czas na opinię, mam tylko dylemat czy robić wszystko w/g wskazań producenta czy kombinować po swojemu z dodatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

o instrukcjach serii Piwosz dolna fermentacja.

Tylko Coopers do 2ch puszek dodaje drożdże dolnej fermentacji. Reszta brewkitów tylko udaje piwa lagerowe.

Nasza instrukcja na pewno nie jest doskonała, ale dlaczego uważacie, że aż tak błędna. Brewkit to ekstrakt słodowy standaryzowany,czyli o określonych parametrach. Nasze drożdże dolnej fermentacji w ilości 7g ,które prosimy uwodnić,zadajemy do brzeczki w temp.pow. 20 C,a brzeczkę prosimy natlenić mieszając.Przez 24-36 godzin następuje zasiedlenie środowiska a potem namnożenie drożdży.Rurka fermentacyjna pracuje,ale to nie fermentacja właściwa. Następnie brzeczkę należy schłodzić i fermentować kilka dni.A teraz czas fermentacji- jest to proces biologicznie czynny i tak naprawdę ilość czynników wpływających na niego w piwowarstwie domowym jest tak zmienna,że można go jedynie szacować.Dla początkującego piwowara rurka fermentacyjna jest podstawą do obserwacji,a balingomierz i codzienne mierzenie BLg, szybciej doprowadzi do infekcji.

Na każdej puszce jest napis wiecej informacji na www.gozdawa.org. Każdy z naszych dystrybutorów ma bardzo rozbudowaną stronę pomocy a nie którzy nawet infolinie pomocowe

Są strony na których znajdą się zawsze chętni do pomocy np piwo.org

Jeśli mamy kruszyć kopie o 5-8 dni ok jak zużyjemy obwoluty napiszemy na nowych 7-14 dni

na marginesie

1.dziś zlewamy dla siebie lagera+ekstrakt superjasny po 6 dniach blg z 13 zeszło na 2blg na GLW35

2. są drożdże(dolne) które radzą sobie z taką brzeczką w 3 dni niestety nie mam prawa ich sprzedawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do jasności ekstraktów. Problemem ogólnie ekstraktów (domyślam się, że technologicznym) jest fakt, że piw wychodzą dość ciemne.

Z dostępnych ekstraktów jasnych na oko okolice ~15EBC (czyli taki amber)

 

Kupując np. American Light, faktycznie osiągamy tak jasne piwo jak na zdjęciu ?

 

28625578.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mamy kruszyć kopie o 5-8 dni ok jak zużyjemy obwoluty napiszemy na nowych 7-14 dni

Jeśli uważacie że to taka pierdoła i ktoś się do Was złośliwie przypieprza, to może czas przemyśleć biznes zanim komuś stanie się krzywda? Może inaczej - mogę Wam dostarczyć do biura skrzynkę niedofermentowanego piwa z gwarancją, że butelki zaczną strzelać dopiero po dotarciu do celu. Porozstawiacie buteleczki tak żeby każda miała w polu rażenia jakiegoś pracownika i za kilka tygodni zobaczymy te nowe etykiety.

Są strony na których znajdą się zawsze chętni do pomocy np piwo.org

No i właśnie ktoś Wam się starał pomóc, a jak wyszło każdy widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.