Skocz do zawartości

Gozdawa - drożdże, ekstrakty słodowe


Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, czy Gozdawa na rynku brewkitów ma szansę stać się takim polskim Coopersem?

Czy ktoś miał już okazję robić coś Gozdawy? Oferta wydaje się być dość szeroka i bogata, że tak powiem.

 

Nie wiem, czy to nie jakaś kryptoreklama, jeśli tak to admin usunie, tutaj znalazłem sporo informacji http://www.gozdawa.org ale chciałbym zasięgnąć opinii kogoś kto już cokolwiek robił z ich produktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z ciekawości zakupiłem pszeniczne z Gozdawy. Będę robił za jakieś 2 tygodnie i dam znać co do efektów.

 

Co do samej firmy to oferta faktycznie szeroka i coraz bardziej dostępna. Mam nadzieje, że będzie tak jak napisałeś i stanie się polskim Coopersem. Trzeba kibicować polskim produktom i wspierać rodzime firmy.

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3ci i najprawdopodobniej ostatni brewkit też przymierzam się na coś z Gozdawy ;) może weizenbock :) pożyjemy zobaczymy. Decyzję podejmę po posmakowaniu swojego drugiego wyrobu :)

 

Pozdrawiam !

 

PS:

W przyszłym tygodniu będę już miał gara 50l :) emaliowanego.

Edytowane przez Cezary Daniluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

moja rejestracja i post nie mają nic wspólnego z autoreklamą i kryptoreklamą

Dziękuję za ciepłe słowa.Wiem, że będą też gorzkie.

Kolego Wizi piwo pszeniczne serii Piwosz niestety zwz ekonomicznych ma w zestawie drożdże Ale, a nie dedykowane pszeniczne.

Jestem ciekaw Twojej opinii. Jeśli nie będzie wystarczająco dobre.Zmienimy drożdże na dedykowane.

Chętnie też przeczytam opinie o innych naszych wyrobach, gdyż cechuje nas pokora i chęć doskonalenia produktu.

Pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Wizi piwo pszeniczne serii Piwosz niestety zwz ekonomicznych ma w zestawie drożdże Ale, a nie dedykowane pszeniczne.

Myślę, że względy ekonomiczne nie są tu najważniejsze, a jakość produktu (z tego też względu nikt tu nie poleci np. dodawania cukru do brewkita) i trzeba tak czy inaczej te drożdże zmienić. Może być więcej szkody niż pożytku, jak jakiś początkujący piwowar zrobi sobie piwo pszeniczne, które do pszeniczniaka ma daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje też zapytanie do administratora forum o umożliwienie założenia tematu taki jak Słodownia Strzegom o swoich słodach, aby usłyszeć opinie o swoich produktach, a także podawanie w nim ewentualne informacji o promocjach nowościach itp. Tak żeby użytkownicy byli na bieżąco w sprawach waszych produktów. Dodatkowo proponuje dodanie się do katalogu firm, ale to proszę wszystko zgłosić do Tomka - Elroya w celu uniknięcia nieporozumień ;)

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nikt z producentów brewkitów nie doklada dedykowanych drożdży pszenicznych

 

 

 

 

w takim razie macie się czym wyróżnić na rynku i powinniście to wyraźnie zaznaczyć w opisach puszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, proszę założyć swój wątek w tym dziale

http://www.piwo.org/...warow-domowych/ - Napiszcie co nieco o firmie, jakie macie produkty itp. Uważam, że należy naszych lokalnych producentów wspierać :okey:

Zapraszam też do dodania wizytówki firmy http://www.piwo.org/firmy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

moja rejestracja i post nie mają nic wspólnego z autoreklamą i kryptoreklamą

Dziękuję za ciepłe słowa.Wiem, że będą też gorzkie.

Kolego Wizi piwo pszeniczne serii Piwosz niestety zwz ekonomicznych ma w zestawie drożdże Ale, a nie dedykowane pszeniczne.

Jestem ciekaw Twojej opinii. Jeśli nie będzie wystarczająco dobre.Zmienimy drożdże na dedykowane.

Chętnie też przeczytam opinie o innych naszych wyrobach, gdyż cechuje nas pokora i chęć doskonalenia produktu.

Pozdrawiam Maciek

 

Gdzie w W-wie dostać można Wasz weizenbock w dobrej cenie ? od ręki, nie płacąc za przesyłkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

od 06.11.2013 Piwo Pszenica,serii Piwosz,będzie miało dedykowane drożdże pszeniczne,bez podnoszenia ceny.Niestety jakieś ilości zestawów zostały sprzedane i są też u dystrybutorów.

Administratorowi dziękuję za ciepłe przyjęcie.Założymy wątek i opiszemy nasze pasje i zamierzenia w ciągu najbliższych godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 06.11.2013 Piwo Pszenica,serii Piwosz,będzie miało dedykowane drożdże pszeniczne,bez podnoszenia ceny

- brawo! I już jest pozytywny impuls do zakupów i jakże duża siła oddziaływania forum.

Sam mam ochotę wypróbować rodzimego produktu, obecnie czekam tylko na wolne moce przerobowe i zastanawiam się co wybrać :)

Jestem ciekawy jak wypadnie porównanie choćby Gozdawa Pale Ale lub American Gold Ale vs Real Ale Coopersa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak wypadnie porównanie choćby Gozdawa Pale Ale lub American Gold Ale vs Real Ale Coopersa.

Nie dowiesz się, póki nie spróbujesz :). Również uważam, że rodzimy firmy należy wspierać, więc pewnie też coś kupię na testy.

 

Czy ekstrakty niechmielone także pojawią się w asortymencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak miło z producentem mieć kontakt, "pogadać" na forumie ;-) Osobiście nigdy nie robiłem z ekstraktów/ puszek, ale nigdy nie można mówić nigdy, więc za takie wejście to już macie plusa i w przyszłości może i klienta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba jakiś żart albo pomyłka?

 

Piwo w stylu Lager, najpopularniejsze piwo w naszym regionie Europy.

Piękny złocisty kolor zbalansowana goryczka.

Jako jedyni dodajemy drożdże dolnej fermentacji dedykowane dla browarników domowych. Prosimy nie obawiać się dolnej fermentacji, gdyż brzeczkę należy tylko delikatnie schłodzić po 48 godzinach, wstawiając do chłodniejszego pomieszczenia lub wystawiając na noc na balkon. Wystarczy temperatura poniżej 19 stopni. Do refermentacji lepiej stosować glukozę. Leżakowanie minimum 4 tygodnie.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba jakiś żart albo pomyłka?

 

Piwo w stylu Lager, najpopularniejsze piwo w naszym regionie Europy.

Piękny złocisty kolor zbalansowana goryczka.

Jako jedyni dodajemy drożdże dolnej fermentacji dedykowane dla browarników domowych. Prosimy nie obawiać się dolnej fermentacji, gdyż brzeczkę należy tylko delikatnie schłodzić po 48 godzinach, wstawiając do chłodniejszego pomieszczenia lub wystawiając na noc na balkon. Wystarczy temperatura poniżej 19 stopni. Do refermentacji lepiej stosować glukozę. Leżakowanie minimum 4 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jake

Słabo poruszam się jeszcze na tym forum. Dobra lecimy z żartami.

Coopers- Lager,European Lager,Heritage Lager.

Black Rock-Export pilsner, Colonial Lager, Dry lager,Bock

Finlandia Lager

Geordie Lager

Muntons -Pilsner, Export Pilsner,Continental Lager, Bock

mogę tak dalej

to wszystko są piwa dolnej fermentacji z drożdżami Ale, ale co tam, kolega jakoś nie krytykuje zagranicznych producentów.

Nasze drożdże lagerowe mają zakres temperatury 9-19 stopni °C i zostały dobrane do warunków domowych i brewkitów.

Do 19 stopni wytwarzają czyste bezestrowe profile, na pewno czystsze niż drożdże Ale w zestawach importowanych. Oczywiście lepszy profil otrzymamy przy temp.14-16 stopni, ale nie każdy ma takie możliwości, ale każdy ma prawo zrobić sobie piwo dolnej fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.