Skocz do zawartości

Piwo z dodatkiem soku z aronii


bart3q

Rekomendowane odpowiedzi

W wątku obok na temat piwa Stout od Coopersa piszą, że nic z tego nie będzie. Z soku pozostanie najwyżej wyższe blg i kolor.

Blg i kolor owszem. Ale do tego smak, witaminy, sole mineralne. Bez eksperymentów nie mielibyśmy piwa.

Ja bym dał tego soku pod koniec gotowania lub przy chłodzeniu. A chmielenie- normalnie, tak jak przy piwie bazowym. Raczej nie dawałbym jakiś amerykańców bo ich aromat będzie zakłócany przez sok i po prostu ich szkoda, marynka i lubelski starczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez eksperymentów nie mielibyśmy piwa.

W 100% się zgadzam, powtarzam tylko co piszą obok :). Sam mam w planach na przyszły tydzień piwo zbliżone do witbiera, z dodatkiem zaprawki dziadka do spirytusu, na goździkach i cytrusach i sam jestem bardzo ciekaw co z tego wyjdzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem, że przy okazji warzenia jakiegoś lekkiego ale odlać kilka litrów, i dodać tego soku.

Musi to być na prawdę lekkie i mało chmielone na aromat piwo, chociaż o ile dobrze pamiętam, to sok z aronii nie ma jakiegoś bardzo porywającego aromatu.

Anyway zawsze lepiej lać sok do brzeczki niż do piwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem, że przy okazji warzenia jakiegoś lekkiego ale odlać kilka litrów, i dodać tego soku.

Musi to być na prawdę lekkie i mało chmielone na aromat piwo, chociaż o ile dobrze pamiętam, to sok z aronii nie ma jakiegoś bardzo porywającego aromatu.

Anyway zawsze lepiej lać sok do brzeczki niż do piwa ;)

 

Sok z aronii nie ma ani aromatu ani smaku - jest cholernie cierpki. Chyba że kto lubi ten smak to proszę bardzo, ale mi on nijak do piwa nie pasuje ;) piwo ma swoją gorycz co z cierpkością soku z aronii może dać bardzo dziwny i zapewne dla 99% pijących niepijalny napój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpki to jest soczek z granatu, możę przesadziłem z tą cierpkością ale mi tam sok z aronii nie pasuje na moim podniebieniu :)

Najlepsze jak w turcji byliśmy syn sobie zażyczył soczek z granatu, dostał wypił łyk i zobaczyć jego minę to było bezcenne ;) i usłyszeć śmiech sprzedawcy. Musiałem po nim resztę wypić :) przeżyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aronię przed zrobieniem soku należy wymrozić, wtedy produkt końcowy w ogóle nie będzie cierpki. Dodatkowo można (a jak dla mnie nawet trzeba :) ) dodać liści wiśni, także wymrożonych. Taki sok jest rewelacyjny, gwarantuje Wam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.